Horoskopit i shtohet edhe njė shenjė: Gjarpėri

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Horoskopit i shtohet edhe njė shenjė: Gjarpėri

Mesazh nga Dino prej 17/1/2011, 19:16

Horoskopit i shtohet edhe njė shenjė: Gjarpėri PersonalisierteHoroskope-297x300 Zodiakun qė e njohim tė gjithė sot, nė tė vėrtetė bazohet tek lėvizja e Diellit para 2.500 vjetėsh. Sot, pėr shkak tė ndryshimeve nė rotacionin e Tokės dhe tė orbitės sė saj, Dielli lėviz nėpėr 13 konstelacione, jo vetėm nėpėr 12. Prandaj, datat e shenjave tė horoskopit kanė ndryshuar dhe mbetet hapėsirė edhe pėr njė shenjė zodiaku.
Ēfarė do tė thotė kjo? Pėr shkak tė kėtyre ndryshimeve, shenja e horoskopit nėn tė cilėn keni lindur ka ndryshuar prej mė parė. Pėrkatėsisht datat e shenjave tė zodiakut kanė ndryshuar dhe ju ndoshta nuk jeni ajo shenjė e horoskopit qė keni menduar se jeni.
Zodiaku i ri duket kėshtu:
Bricjapi: 20 janar – 16 shkurt
Ujori: 17 shkurt – 11 mars
Peshqit: 12 mars – 18 prill
Dashi: 19 prill – 13 maj
Demi: 13 maj – 21 qershor
Binjakėt: 22 qershor – 20 korrik
Gaforrja: 21 korrik – 10 gusht
Luani: 11 gusht – 16 shtator
Virgjėresha: 17 shtator – 30 tetor
Peshorja: 1 nėntor – 23 nėntor
Akrepi: 24 nėntor – 29 nėntor
Gjarpėri (i njohur si shenja e 13 astrologjike) 30 nėntor – 17 dhjetor
Shigjetari: 18 dhjetor – 20 janarHoroskopit i shtohet edhe njė shenjė: Gjarpėri 1e8g1z

    Ora ėshtė 26/5/2020, 15:42