BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
Koli
Moza
6 posters

    Thenje per Dashurin

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Thenje per Dashurin

    Mesazh nga Vizitor 3/3/2011, 17:01

    •Dashuria ėshtė njė shkretėtirė pa fund ku gjithmon ndihesh i etshėm,dhe sa mė shum zbulon fshehtėsit e saj, tė rritet kurreshtja qė tė shkosh deri nė fund.
    •Dashuria lind nga besimi, jeton nga shpresa por vdes nga mėshira.
    •Pasuria nuk tė jep dashuri, por dashuria na bėn tė pasur.
    •Dashuria ėshtė pasoja ku jeton dhimbja, pendimi dhe hidhėrimi.
    •Dashuria shndėrrohet nė shkallė tė arta nėpėr tė cilat zemra ngjitet deri nė qiell.
    Moza
    Moza
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Kosova
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
    <b>Votat</b> Votat : 17
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

    Buzqeshje Re: Thenje per Dashurin

    Mesazh nga Moza 3/3/2011, 17:41

    Dashuria eshte fushe e betejes!
    Koli
    Koli
    ♫ Anėtar/e ♫
    ♫ Anėtar/e ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/04/2011
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 26
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 79
    <b>Votat</b> Votat : 11
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Behuni nga ata qe paraprijne boten,dhe e bejne ate me te mire.Sipas Nitche.

    Buzqeshje Re: Thenje per Dashurin

    Mesazh nga Koli 31/8/2011, 19:14

    Dashuria eshte si nje kerpudhe,
    Qe te lodh duke e kerkuar
    Dhe nese e gjen ate ,
    Ke frike se mos eshte e helmuar...
    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Re: Thenje per Dashurin

    Mesazh nga LePuRuShJa 31/8/2011, 20:26

    Dashuria ėshtė unike sepse ka shumė fjalė magjike, ku ka njė ėngjėll qė tė mbronė, ku ēdo dhimbje ta kalonė....
    liridon.perboqi
    liridon.perboqi
    ♫ Anėtar/e ♫
    ♫ Anėtar/e ♫


    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2011
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 9
    <b>Votat</b> Votat : 2

    Buzqeshje Re: Thenje per Dashurin

    Mesazh nga liridon.perboqi 29/9/2011, 13:59

    barovo mat mir jeni veq vazhdoni
    a ka chat per bisede
    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje Re: Thenje per Dashurin

    Mesazh nga Princesha... 13/10/2012, 01:09

    Bota rrotullohet!...Cdo lot qe ke derdhur do te numerohet...Ato qe te lenduan do te pendohen...Ato qe te braktisen cdo dit me endrren per tu kthyer do te zgjohen...Padrejtesit qe tu ben do te gjykohen...Genjeshtrat qe te than do te zbulohen...Buzqeshja jote do te adhurohet... DIKUR TY TU DUK SIKUR BOTA NDALOJ VETEM PER TY . . . POR GABOVE BOTA GJITHMON RROTULLOHET !!!
    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje Re: Thenje per Dashurin

    Mesazh nga Princesha... 8/11/2012, 07:22

    Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje Re: Thenje per Dashurin

    Mesazh nga Princesha... 2/4/2013, 19:28

    Ndodh shpesh tė jesh i dėshpėruar
    Dhe shpesh tė heshtėsh tek njė gotė
    T'i flasėsh gotės nėpėr duar
    "Sa pak tė mira ka kjo botė" ...
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Thenje per Dashurin

    Mesazh nga Vizitor 2/4/2013, 19:31

    Rja te flasim pakes bashk
    Sepse aq shume me mungon
    Eja te lutem, eja mos perto
    Te ta them se te dua shume!
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: Thenje per Dashurin

    Mesazh nga Burrelsja 5/7/2013, 13:36

    Ne kete nate me shi malli me ka marre per ty. Ne kete nate me shi une mendoj per ty.
    Ne kete nate me shi eja mos me le ne vetmi, se zemra ime te don vetem ty!

    Ne mes te nates erdhe enderrat mi prishe ti, per mua ishe e vdekur e humbur ne gjithesi.
    Me ler te qete te lutem gjumin ti mos ma prish, qelqi njehere thyhet nuk ngjitet serish!
    Degjoje pikellimin qe shpirtin ma copeton qe bie bashke me shiun syte m'i mjegullon.
    Ne mesin e nates, ne terrin e zi, une rri i zgjuar, dhe mendoj per ty! Hapi krahet larte ne qiell,
    ti per mua je diell, por i lumtur prap nuk jam, se ty afer nuk te kam! N'vendtakimin tone te pres si gjithmone, por ti me the: Mos me prit atje!Perseri te pres,
    i jap vetes shprese, pasi jam zotuar, kemi me u takuar! E di se do t'vish, e di se s'mund te rrish,
    e di se gabon pse ashtu e vepron. Kaloi kohe e gjate, u be ora nate tani eshte vone,
    s'erdhe si gjithmone! Mendoj i vetmuar: ndoshta je penduar. Me duket do t'pres, i jap vetes shprese.

    Nese duhet do t jetoj me lendimet e tua por une kurr s do te vdes, jetoj se te dua!

    Nese sonte dalim bashk dua te jesh me e mira.Veshu mire e per merak, shoqet po ta kan inatin.
    Ja kan nis e po flasin,shume e vogel e cfare fati !? Mos beso ti fjale te kota, mos beso cka flasin bota,
    beso vec fjalet e mia se me dogji dashuria! Nese vendos te me lash, lem kur bjen shi, sepse keshtu nuk i shef lotet e mi,
    vendos kur eshte mjegull dhe vjeshte, keshtu nuk me shef te merzitur edhe e kam me let qe te vdes.
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: Thenje per Dashurin

    Mesazh nga Burrelsja 5/7/2013, 13:36

    Nuk mund te mblidhen gjethet e vjeshtes, e nganjehere as shpirterat nuk e gjejne udhen e kthimit.
    Une nuk e kam gjetur akoma, ndaj endem ngadale ne vende qe kam pare, e atje, atje me veshtrojne.
    Ajo cka shohin syte eshte forme, jashte e brenda saj une endem, shpirt!!
    Nuk po te shkruaj per te t'thene se te dua shume, jo as per te t'thene se per ty po derdh lot ne keto momente.
    Ajo qe sot me shtyn te shkruaj eshte malli qe kam per ty. Vertet ne keto momente po ndjej mall. Nje dite kur te zgjohesh mos lag syte me lot dikush qe te tregon qe s jam me ne kete bote.
    Mos pyet: Se si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditet e fundit qe pa ty kalova!

    Pa ty bota e humb kuptimin, pa ty jeta e humb drejtimin, pa ty loti im po e ujit token,
    pa ty dhimbja po ma qan koken. Me ty nisa drejt jeten por e humba edhe vete veten per mua s`mbeti tjeter vec enderr e vjeter!

    Pastaj buzeqeshja ime shkoi ate nate se bashku me ty. Ti u ktheve por ajo jo,
    morri rrugen e pa njohur per te than ty lamtumiren e fundit dhe diteve qe dikur i kaluam bashk me ty. Pata nje enderr ne jeten time, dhe mendoja se kurr nuk do te permbushet.
    U permbushe diten kur te takova ty. Me kujtohet kur e perjetova perqafimin tend.

    Per ty e dashur shume po mendoj dhe as nje cast nuk mundem te te harroj. Pse keshtu po ndodhe as vet nuk po e kuptoje,
    ndoshta bukuria jote aq shume po me terhek sa qe per ty mund te fale edhe kete jete.

    Perse sonte yjet nuk shkelqejne! A thua edhe ata mungesen tende e ndjejne !
    Te lutem mendo pak per mua dhe ne zemren tende ruaj pake vend per mua!! Po ti ku me je, ne enderr a me sheh?
    Kur ika vec ty te mbarta me vete se nuk e dija se sa ore zgjaste rruga nga Dashuria ne Dashuri.
    Kur ika ndjenjat nuk i zhvesha dot, si lekurat vitaminoze te portokallit.
    Ku jam? Ku je? Nuk e di !!

    Pse erdhe kaq vone?! Pse erdhe kaq vone tek une, kur gruri u korr e ne fushen e thare mbeti vetem kashta?

    Pse erdhe kaq vone?! Pse erdhe kaq vone tek une, kur edhe dera e fundit u mbyll. Dhe dimri te la perjashta?

    Pse kjo Zemra ime kerkon dashuri prej teje? Te lutem kthehu perseri dhe rri pergjithmon pran meje!

    Pse me rrah shpejte zemra kur flas me ty, pse me rrjedh loti kur mendoj ne ty?!
    Pse nje here nuk mu afrove pse buzen tende nuk ma dhurove?! A e din se te mbaj mall, a e din sa me mungon. Ah shpirte, eja me ledhato, eja me doren tende me lemo.

    Pse moj vajze te mbaj ne zemer, si me hyre keshtu ne shpirt?! Si mendjen ma ke terhjek?!
    Pse ne mua nuk ka me hapesire por vetem ty aty te ndi? Do te kalon koha, do te rrenohet gjithesia,
    do te perfundon jeta por ti nga une do te mbetsh ajo, gjithe e verteva.

    Pse te desha ty ?! Sepse ti prure tek une thesarin e rinise sime qe une e kisha kycur.
    E kycin e kisha fshehur,harruar e humbur diku. Si munde ta gjesh ti?

    Por ti shume shpejt shkove te gjitha i harrove. Tash te pres ketu qe te jesh me mu.

    Rrija neteve pa gjume, mendoja per ne, per fjalet qe thoshe dhe kete se di perse. S`arrija te kuptoja pse kaq shume te doja. Nuk e kuptoja pse nuk flija dhe ne shtrat te mendoja.

    S'besoj se do te lendohesh shume, ti ende s'din c'eshte dashuria, ndaj s'munde ta kuptoje dot , prushin e ndjenjave te mija.

    S'kam besuar se me ik si era, s'kam menduar te jetoj pa ty, s'besoj se erdhi pranvera derisa s'pushojne te lotojne keta sy !

    S'kam dashur kurre te te lendoj se te kam dashur sa s'ka me, po ti me iken me largohesh, ndaj dhe une ika e po te le.

    Shiko syte e mi dhe do te gjesh dashurin. Qendro pran meje dhe do te fale lumturine. Shume e rende jeta pa ty, s'me ndalen lotet ne sy. Zemrat tona me s'bashkohen as keto plage me nuk sherohen.
    Nese keto rreshta i lexon, shkrimin tim e dikton, vetem ne mua pak mendon, dhe e din se zemra ime ende te don!!

    Sponsored content


    Buzqeshje Re: Thenje per Dashurin

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 8/5/2024, 22:01