BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Liga e Kampioneve, Barca “heq qafe” Arsenalin

    Arlo
    Arlo
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Liga e Kampioneve, Barca “heq qafe” Arsenalin 2eyci2f
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50616
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 91675
    <b>Votat</b> Votat : 440
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

    Buzqeshje Liga e Kampioneve, Barca “heq qafe” Arsenalin

    Mesazh nga Arlo 8/3/2011, 23:57

    Liga e Kampioneve, Barca “heq qafe” Arsenalin Barca-11

    Barcelona e Shakhtar janė dy emrat e parė qė kualifikohen pėr nė fazėn cerekfinale tė Ligės sė Kampionėve.

    Nė Kamp Nou, katalanasit fituan ndaj Arsenalit me rezultatin 3-1 duke pėrmbysur rezultatin e dy javėve mė parė kur ishin mposhtur nė Londėr nga topcinjtė 2-1.

    Vendasit, megjithėse ngulmuan thuajse gjatė gjithė minutave tė pjesės sė parė, golin e gjetėn vetėm nė sekondat shtesė. Ai qė shėnon ėshtė i zakonshmi Mesi qė con skuadrėn e Guardiolas tė qetė nė dhomat e zhveshjes.

    Pak minuta nga nisja e pjesės sė dytė, Arsenal barazon gjithcka kur nė njė goditje kėndi tė ekzekutuar nga Nasri, Buske shtyn gabimisht topin nė portėn e vet. Por gėzimi i golit ftohet shpejt pėr skuadrėn angleze, e cila vetėm 3 minuta me vonė mbetet me 10 lojtarė nė fushė pas largimit me dy kartona tė verdhė tė Van Persi. Njė vendim i dyshimtė ky i gjyqtarit Busaka, qė ndėshkoi holandezin pas goditjes sė topit kur ishte nė pozicion jashtė loje, edhe pse Van Persi u justifikua se nuk e kishte dėgjuar fėrshėllimėn e tij.

    E ndodhur nė epėrsi numerike, Barca e ka mė tė lehtė tė diktojė lojėn e saj nė fushė. Frutet e pasimeve tė shkurtra e tė shpejta, katalanasit i marrin nė minutėn e 69 kur Ksavi shėnon duke kaluar skuadrėn e tij sėrish nė avantazh. Vetėm 2 minuta mė vonė, Busaka akordon njė 11 metėrsh kundėr Arsenalit. Ekzekutimi i Mesit ėshtė i saktė. Barcelona shėnon golin e tretė qė pėrkthehet nė kualifikim pėr nė cerekfinalet e Ligės sė Kampioneve.
    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Re: Liga e Kampioneve, Barca “heq qafe” Arsenalin

    Mesazh nga Albatros 9/3/2011, 00:19

    duhet ta shkruash me qarte barcelona dhe gjygjtari heqin qafe ARSENALIN
    Arlo
    Arlo
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Liga e Kampioneve, Barca “heq qafe” Arsenalin 2eyci2f
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50616
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 91675
    <b>Votat</b> Votat : 440
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

    Buzqeshje Re: Liga e Kampioneve, Barca “heq qafe” Arsenalin

    Mesazh nga Arlo 9/3/2011, 00:20

    Epo seshte se vulen ja kam vene une . . Shkrimi eshte marre nga medjat . .
    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Re: Liga e Kampioneve, Barca “heq qafe” Arsenalin

    Mesazh nga Albatros 9/3/2011, 00:25

    Arlo shkruajti:Epo seshte se vulen ja kam vene une . . Shkrimi eshte marre nga medjat . .

    duhet te jeshe i sinqerte dhe ta kuptosh qe
    gjygjtari e mbajti keq ndeshjen
    Arlo
    Arlo
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Liga e Kampioneve, Barca “heq qafe” Arsenalin 2eyci2f
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50616
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 91675
    <b>Votat</b> Votat : 440
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

    Buzqeshje Re: Liga e Kampioneve, Barca “heq qafe” Arsenalin

    Mesazh nga Arlo 9/3/2011, 00:34

    Spo di kush duhet te jet me i sinqert ketu mes meje dhe teje . . Mgjth mendimi yte ky dhe e respektoj . . Mbi te gjitha rendesi ka loja qe bene . .

    Sponsored content


    Buzqeshje Re: Liga e Kampioneve, Barca “heq qafe” Arsenalin

    Mesazh nga Sponsored content

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 19/5/2024, 09:15