BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Te Tirana jam une qe komandoj, ndryshe nisem per ne Spanje

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Te Tirana jam une qe komandoj, ndryshe nisem per ne Spanje

    Mesazh nga Albatros 19/7/2011, 20:51

    Duket se situata ėshtė qetėsuar disi nė kampin blu. Edhe pse Tefik Osmani duket se nuk do tė rikthehet mė nė radhėt e skuadrės sė Tiranės. Destinacioni i mundshėm i korēarit ėshtė drejt Greqisė, pikėrisht tek skuadra e Pas Janinės. Ndėrkohė qė njė tjetėr futbollist nga tė pakėnaqurit e ndeshjes sė parė ndaj Spartak Trnavės, Entonio Pashaj, siē edhe e ka konfirmuar, tashmė ėshtė pjesė e ekipit bardheblu dhe nuk do tė largohet. Gjithēka ėshtė sqaruar pas takimit me presidentin Refik Halili dhe trajnerin Hulian Rubio. Duket se spanjolli i pankinės bardheblu kėrkon tė ndėrhyjė me dorė tė hekurt nė radhėt e Tiranės. Ai “pasqyron” nė ēdo moment karakterin e njė trajneri profesionist dhe me disiplinė tė fortė, ēka e tregoi mjaftė mirė edhe ndeshja e bardhebluve pėrballė sllovakėve, ku shumė titullarė janė ulur nė stolin e rezervave dhe nė fushė janė hedhur djem tė rinj.

    Disiplina I mėsuar me irritimin e disa prej lojtarėve bardheblu nė fundin e sfidės, trajneri Rubio ka komunikuar me stafin e tij duke thėnė: “Disiplinėn nė skuadėr e bėj vetėm unė, pėr kėtė punė jam edhe kėtu nė Tiranė. Nėse s’do tė isha i aftė ta bėja diēka tė tillė, atėherė mė mirė po kthehem sėrish andej nga erdha, pra nė Spanjė.” Ky ka qenė edhe komenti i shkurtėr dhe tepėr prerė i njė trajneri me eksperiencė tė madhe “mbi shpatulla”, i cili ka drejtuar edhe skuadra tė njohura nė Spanjė. Mesa duket tekniku nė fjalė ndėrton gjithēka nė bazė tė disiplinės dhe pavarėsisht paqes me Pashajn, trajneri bardheblu nuk kėrkon tė tolerojė askėnd. Ai flet vetėm nė gjuhėn e punės. Gjithsesi, nė botėn e futbollit, pėr mė tepėr pėr njė trajner, puna matet me rezultate dhe njė provė e vėshtirė pėr Rubion ėshtė pikėrisht sfida e kthimit nė Sllovaki ndaj Spartak Trnavės. Me peshėn e madhe tė uljes nė stol tė disa titullarėve apo largimin e tė tjerėve, Rubio duhet tė “gėrshetojė” displinėn e fortė me rezultatet. Dhe nėse nuk arrihet njė kualifikim, ateherė problemet do tė jenė akoma mė tė mėdha pėr tė.

    Ēudia Lojtarėt e Tiranės sapo kanė filluar ditėt e para tė stėrvitjes me trajnerin nė fjalė. Si nė media, por edhe nė ambiente tė ndryshme janė folur fjalėt mė tė mira pėr kėtė bashkėpunim. Ndėrkohė qė mendimi i disa lojtarėve ka ndryshuar nė tė qindat e sekondės, sapo kėta tė fundit kanė parė emrin e tyre jashtė formacionit tė ndeshjes sė parė nė Europa League.

      Ora ėshtė 8/5/2024, 00:06