BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Leonora Jakupi bėn gati klipin surprizė por rrėfen edhe pasionin pėr pikturėn!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫

    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    13052009

    Buzqeshje Leonora Jakupi bėn gati klipin surprizė por rrėfen edhe pasionin pėr pikturėn!

    Mesazh nga LePuRuShJa

    Leonora Jakupi bėn gati klipin surprizė por rrėfen edhe pasionin pėr pikturėn! Leonora_jakupi

    As kėngėtarja Leonora Jakupi nuk dėshiron qė tė ngelet mbrapa kolegėve tė saj.Kur shumė prej tyre po nxjerrin dhe paralajmėrojnė projektet e tyre edhe kėngėtarjaJakupi po bėn njė gjė tė tillė.Ajo kohė mė parė tregoi se ka nisur xhirimet e klipit tė ri, por duke mos zbuluar mė shumė pasi dėshironte tė mbetet befasi pėr impatizuesit.

    “Le tė mbetet befasi pėr publikun”, ėshtė shprehur kėngėtarja e cila ka disa muaj qė nuk ėshtė paraqitur me diēka tė re, pas atyre tre kėngėve tė reja qė i solli nė fund tė vitit 2008 dhe i lanēoi gjatė festive tė fundvitit nėpėr xhirime televizive.Dhe befasia e saj arriti pikėrisht nė momentin e duhur, pak para verės sė nxehtė.“Ky ėshtė fundi”, kėshtu titullohet kėnga e fundit e saj.Me tekst tė Avni Qahilit dhe muzikė tė Ockos,e vizualizuar me video nga produksioni “Fabrika”.

    Videoklipi ėshtė xhiruar rrugėve tė Shkupit dhe nė sheshin e qytetit, me skena tė bukura dhe interesante. Kėnga si gjithė tė tjerat flet pėr dashurinė, temė kjo qė gjindet nė shumė kėngė tė Leonorės. Kėngėtarja mesa duket me look-un e saj tė fundit po tenton t’i ngjasojė kėngėtares sė mirėnjohur Jessica Simpson duke u munduar tė kalojė nga brune nė bjonde.

    Stili i veshjes i pėrsėritur tė bėn tė mendosh se pakkush e merr mundimin t’i japė kėshilla pėr lookun.Nė njėrėn anė mundohet tė duket mė e re kurse nė anėn tjetėr me fustane duket shumė nė moshė.Bukuria e saj nuk diskutohet pasi ajo viteve tė fundit, duket akoma mė e bukur.

    Pėr stilin e veshjes sė saj fajtor ėshtė edhe vetė stilisti Valdrin Sahiti i cili ėshtė pėrkujdesur pėr dizajnet e veshjeve nė videoklip ndėrsa pėr grim ėshtė pėrkujdesur Sellma e cila punėn e saj e ka kryer pėr mrekulli.Leonora ėshtė e dhėnė shumė pas veshjeve. Ajo thotė se mė shumė shpenzon pėr gardėrobė dhe ia arrin tė dallohet nė skenėn muzikore gjė qė vėrehet edhe nė projektin e saj tė fundit.

    Sa i pėrket ēmimeve thotė se nuk ēojnė peshė, ndonėse ia vlen pėr njė
    veshje tė bukur. “Shpenzoj mjaft pėr veshje dhe nuk i kushtoj rėndėsi tė madhe ēmimit”, thotė ajo.Pjesa dėrmuese e personaliteteve tona publike thonė se mė shumė furnizohen me veshje nga jashtė, mirėpo ka prej tyre qė qepin fustane tė ndryshme skenike edhe nėpėr kreatorė tė ndryshėm vendorė. Leonora Jakupi ėshtė kėngėtare e veēantė dhe joshėse nė skenė.

    Kėtė sukses e ka arritur falė adhuruesve tė shumtė qė i ka dhe punės sė saj tė palodhshme.Pėrveē kėngės ajo ėshtė e dhėnė edhe pas pikturės. Nėse nuk do tė ishte kėngėtare, thotė se do tė ishte bėrė piktore.Familja e saj i kanė dhėnė kurajė pėr tė ecur pėrpara. “Qė e vogėl, kam pasur dėshirė tė merrem me shumė profesione. Mamin e kam mjeke, ndėrsa babin e kam pasur inxhinier tė gjeodezisė. Nėse nuk do tė isha kėngėtare, atėherė ndoshta do tė isha me profesionin e mamit apo tė babit, sepse mė kanė pėlqyer shumė. Mirėpo, pasioni im mė i madh ka qenė piktura.

    Kam dashur shumė qė tė bėhem piktore, sepse kam talent pėr tė”, shprehet ajo. Ndoshta nė tė ardhmen Leonorėn do ta shohim me ndonjė ekspozitė, meqė ka shumė punime. Ajo gjithashtu ka paralajmėruar edhe njė kėngė tė re me videoklip por qė do tė xhirohet ditėve tė verės pasi pėr momentin dėshiron tė shijojė suksesin e kėngės sė fundit.

    Sa i pėrket projekteve tjera muzikore fansat e saj nuk do tė kenė mundėsinė sė shpejti tė kenė nė dorė album tė Leonorės pasi ajo nuk do ta realizojė pėr arsye se pėr momentin “mungon profesionalizmi nė produksionet muzikore dhe ka pirateri tė madhe nė internet”, - thekson kėngėtarja.
    Share this post on: reddit

    No Comment.


      Ora ėshtė 20/5/2024, 13:09