BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mihrije Braha injoron Videofestin?

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫

    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    26052009

    Buzqeshje Mihrije Braha injoron Videofestin?

    Mesazh nga LePuRuShJa

    Mihrije Braha injoron Videofestin? Mirihe

    Ajo ėshtė padiskutim kėngėtarja mė e pėrfolur sa herė qė flitet pėr sfidimin e moshės. Nuk e di askush sa vite i ka kur ajo paraqitet nė skenė pasi freskia qė reflekton nuk flet pėr vitet qė ka. Sidomos pamja e saj nė videoklipin e fundit “Ti nuk je shtėpia ime” ėshtė vlerėsuar shumė. Me kėtė kėngė ajo ka marrė ēmimin “Best pop folk” nė Videofest. Por nuk ishte prezente pėr tė marrė ēmimin me kėtė arsyetim siē shprehet kėngėtarja: “Kam qenė nė Zvicėr dhe nuk kam mundur tė kthehem.

    Kjo ka qenė arsyeja ,pėrndryshe unė edhe viteve tė tjera kur nuk jam shpėrblyer, kam qenė nė sallė, qoftė edhe si shikuese apo kam ndarė ndonjė ēmim. Mes tė tjerave ajo shprehet e kėnaqur me organizimin e kėtij evenimenti duke thėnė se: “Jam shumė e kėnaqur dhe i pėrgėzoj organizatorėt pėr kėtė eveniment. Mendoj se ēdo vit ky eveniment duhet tė pėsojė ngritje.

    Disa ditė mė parė, gazeta "Kosova Sot" nxorri njė shkrim ku mes tė tjerave njoftoi se Mihrije Braha kishte injoruar “VideoFestin” pėr shkak tė disa pakėnaqėsive qė Njė rol pikant ėshtė menduar pėr aktorin Viktor Zhusti, por kėsaj here nė telenovelė. Bėhet fjalė pėr njė produksion grek, dhe ku Zhusti do tė interpretojė njė rol tė rėndėsishėm, tipik tė njė burri tė moshės sė tij qė jeton kohėn e sotme dhe qė i pėrshtatet atij. Nė stafin e aktorėve tė pėrzgjedhur deri tani, pjesa mė e madhe e tyre janė tė rinj, qė nuk kanė luajtur shumė nė skenė, ose qė numėrojmė njė ose dy role.

    Ndėrkohė ka filluar puna pėr realizimin e telenovelės, transmetimi i sė cilės nė njė nga televizionet shqiptare qė mund tė jetė “Vizion Plus”, do tė zgjasin dy vite. Ky rikthim i Zhustit nė skenė u komentua me bujė nė media. Aktorit qė jetonte prej vitesh nė Greqi iu bė ftesa nga regjisori Gėzim Kame, njėkohėsisht miku i tij, pėr t’u ngjitur nė skenėn e Teatrit Kombėtar pas shumė vitesh mungesė me shfaqjen teatrale “Tė gjithė janė me huqe”. Por kėto nuk janė ofertat e vetme pėr aktorin.

    Thuhet se ka disa propozime nga regjisorė tė teatrit dhe kineastė pėr sezonin e ri qė nis nė shtator. Viktor Zhusti jeton nė veri tė ishullit tė Evias nė Greqi, ku ka njė vilė. Pėrveē faktit qė kaloi disa vite nė burg atje, Viktor Zhusti, pas teatrit, tani nė njė telenovelė kishte pasur nė lidhje me organizimin e kėtij eventi dhe nė vend tė tij ajo kishte preferuar tė shikojė “Big Brother Albania ”.

    Tash nuk dihet se kush gėnjen lexuesin dhe ndjell xhelozi nė mes kėngėtareve dhe organizatorėve tė spektakleve. Nė anėn profesionale ajo sapo ka pėrfunduar njė kėngė tė re e cila ėshtė baladė dhe shpreson qė do pėlqehet nga publiku, gjithashtu ėshtė e angazhuar shumė nėpėr koncerte dhe mbrėmje muzikore jashtė Kosovės.
    Share this post on: reddit

    No Comment.


      Ora ėshtė 19/5/2024, 05:56