BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Kujtime qe la ky vit 2011

    SamkaQika
    SamkaQika
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 16/06/2010
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 209
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 605
    <b>Votat</b> Votat : 30
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : !!!... Nuk kam kohė tė urrejė ata qė mė urrejnė, ngase jam shumė e zėnė duke i dashur ata qė mė Duan...!!!...!!

    Buzqeshje Kujtime qe la ky vit 2011

    Mesazh nga SamkaQika 22/12/2011, 22:42

    Qfar ju la ne kujtime ky vit qe po na shkon 2011

    Te mirat dhe te keqet qe ju ndodhen ne kete vit 2011

    qfar ju la mbresa dhe qka ju deshproi 2011-ta
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: Kujtime qe la ky vit 2011

    Mesazh nga Burrelsja 1/7/2013, 13:18

    Sa e veshtire qenka te shkruash thjesht disa rreshta te bashkangjitura qe te foromsh disa fraza jete.Por,me e trishte qenka kur i lexon dhe nis e qan,pasi kohet e shkuara te bejne te mos vazhdosh fare perpara pasi esht e pamundur te harrosh kujtimet.Me thon jeta vazhon,po ce du jeten ku skam njerezit qe dua pran,por kam do njerez qe as si shoh dot me sy dhe jo me te rri dot me ta.Qenka e trisht te provosh humbjen,qenka e trisht te mundohesh te vrasesh veten,qenka e trisht te jesh e forte kur ne realitet je frikacake dhe ke frik nga cdo gje.Sa tmerr qenka te rrish ne monotoni,te besh te gjith ditet te njejten gje,qe ben cdo dite;sa e veshtire qenka kur te tjeret te shajn dhe te hedhin fjal me kunja;te pakten ne at klas ku jam i kam dy alete qe me mbeshtesin,i kam dy vajza qe ma duan te miren;kam edhe nje nene qe esht sakrifikuar shum qe te mos me mungoje asgje,kam edhe nje moter qe edhe pse zihem me te me do edhe e dua,kam edhe nje vella qe edhe pse esht ca si i vogel,nuk duron te shohe ndonje njeri qe tia hedh syt drejt se ia hedh dhembet ne tok;kam edhe nje djal tezje qe esht yll(po mvjen habi) poasi nuk qenkam vetem pasakam njerez qe i dua dhe qe me duan;por serish un ndjej ende zhgenjim ne zemer edhe pse shpeshere nis te mendoj derisa te me kepuse gjumi ne fleten e ditarit.....
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: Kujtime qe la ky vit 2011

    Mesazh nga Burrelsja 1/7/2013, 13:19

    Absolutisht, gjėja mė e mrekullueshme, mė shumė se perėndimet, mė shumė sė fluturimi i njė zogu, ėshtė njė femėr nė rilindje. Kur ringrihet nė kėmbė pas katastrofės, pas rėnies. Kur dikush mund tė thotė: mbaroi. Jo nuk ka mbaruar kurrė pėr njė femėr. Njė femėr ringrihet gjithmonė, edhe kur nuk e beson, edhe kur nuk e dėshiron.Nuk flas vetėm pėr dhimbjet e pafund, pėr ato plagė tė shkaktuara si nga mina anti njeri qė tė shkakton vdekja apo sėmundja. Flas pėr ty qė kjo periudhė nuk mbaron kurrė, qė po luan me ekzistencėn nė njė punė tė vėshtirė, qė ēdo mėngjes ėshtė njė provim mė keq se nė shkollė. Ti gjykatėse e papėrkulshme e vetvetes, qė nga mėnyra sesi shefi do tė tė vėshtrojė do tė vendosėsh nėse je nė lartėsinė e duhur apo se duhet tė dėnohesh. Dhe kėshtu ky provim nuk mbaron kurrė... Kudo qė tė kesh qenė ke qenė ngushtė: nė lidhjen tėnde, nė punėn tėnde, nė vetminė tėnde. Dhe ishte krizė dhe ke qarė. Zot sa qani! Nė stomak keni njė burim uji. Ke qarė ndėrsa ecje nė njė rrugė tė populluar, nė stacionin e metrosė, nė motor. Aq papritur. Nuk mund ta mbaje. Dhe atė natė qė more makinėn dhe i dhe pėr orė tė tėra, me qėllim qė ajri i errėsirės tė tė thante faqet? Dhe pastaj ke gėrmuar e ke folur, sa flisni vajza! Jeni fjalė e lot. Pėr tė kuptuar, pėr tė nxjerrė jashtė njė rrėnjė 6 metra tė gjatė qė t’i japė njė kuptim dhimbjes tuaj. ”Pėrse veproj kėshtu? Pse pėrsėris tė njėjtėn skemė? Mos ndoshta jam e ēmendur?” I kanė bėrė tė gjitha kėto pyetje. Atėherė i futesh me themel historisė tėnde, me dy, a katėr duar dhe dalin nė dritė mijėra copa. Njė mister i ndėrlikuar. Ja kėtu fillon gjithēka. Nuk e dije? Nga ajo kurajo e madhe qė duhet pėr tė parė veten kėshtu, tė pėrbėrė nga mijra pjesė, qė do tė rifillosh. Sepse njė femėr rifillon gjithėsesi, ka brenda njė instinkt qė e tėrheq pėrpara. Do tė tė duhet njė strategji, duhet tė shpikėsh njė mėnyrė pėr njė ti tė re. Sepse tė ka qėlluar tė rinjihesh pėrsėri, pėr t’iu prezantuar vetvetes. Nuk mund tė jesh ajo e mėparshmja. Pėrpara gėrmimit. Nuk tė entuziasmon? Do tė tė tėrheqė dalėngadalė. Tė dashurohesh pėrsėri me vetveten, ose pėr herė tė parė ėshtė si njė karburant. Niset ngadalė duhet tė kėmbėngulėsh. Por kur ndizet ikėn me revan. Tė rindėrtosh vetveten ėshtė njė aventurė. Mė e madhja. Nuk ka rėndėsi nėse e nis nga shtėpia, nga ngjyra e perdeve apo nga prerja e flokėve. Ju kam adhuruar gjithmonė, femra nė rilindje, pėr atė mėnyrėn e mrekullueshme me tė cilėn i ulėrisni botės ”jam e re “ me njė fund me lule apo me njė kaēurrel tė freskėt bjond... Mė shumė se mėngjeset, mė shumė se dielli, njė grua nė rilindje ėshtė mrekullia mė e madhe. Pėr atė qė e takon dhe pėr vetveten. Ėshtė pranvera nė nėntor,atėhere kur nuk e pret.
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: Kujtime qe la ky vit 2011

    Mesazh nga Burrelsja 1/7/2013, 13:20

    Vetmia te vret si nje pale kepuce numer-vogel , te mbyt si deti njeriun kur sdi not , te vdes si lulja kur ska uje.Kthetrat e saj grabitqare te roberojne duke te te pushtuar qenien e duke te te lene me pas si nje te huaj , armik i botes .

    E frikshme te mendosh heshtjen qe te perkedhel duke buzeqeshur prane teje , duke te te pershperitur emrin tend me zerin si ty , duke te te shoqeruar aty ne ate qoshen e vogel te sketerret te murit ku ti rri strukur e i braktisur si nje femije ..

    Eshte e frikshme te ndjesh se je gjalle por se mbytesh kur merr fryme, te duash te ngrihesh e ta thyesh tejpertej duke e asgjesuar plotesisht ate ndjesi , por te mos kesh forcen ta besh ...Vetmia eshte e eger , te pertyp ngadale pa u ngutur duke te te gllaberuar shpirtin ..Ne mbreterine e saj ecin kalimtare hije qe futen pakuptuar ne rruget e unit tend e te shfaqen me pas ngado duke u kacavjerrur mundimasi ne muret e botes tende te erret , te bejne pjese te dimensioneve ireale te tyreduke te te lene te vraposh i frikesuar nga vetja ne labirinte te erreta , ku te ndjekin e te ndjekin nga pas e te vibrojne ne cdo qelize ..dhe ti qe i tmerruar vertitesh e perpelitesh papasur force te gjesh driten ...

    Kjo pra eshte vetmia ; Nje lufte me vetveten , me armik realitein e gezueshem e me aleate te perbetuar errsiren , hijet , friken ..
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: Kujtime qe la ky vit 2011

    Mesazh nga Burrelsja 1/7/2013, 13:20

    Dukej sikur jeta po e shperblente.E kujtonte lutjen e saj ndaj Zotit per ndryshim.Ne kohen kur vdekja i kishte perqafuar familjaret e saj ne ate aksident te tmerrshem,kishte pasur prane vetem ate,shkembin me te forte e keshtjellen ku per te ai ishte mbreti.
    Kembet po e conin ne restorant.Atje do ta takonte per te disaten here.
    E pa si perhere ne tavolinen qendrore.Eci me ngadale,megjithese dicka brenda saj e shtynte te vraponte dhe ta perqafonte si asnjehere.
    Por ai e priste i merzitur.Pas takimit,ajo e zbuloi shkakun.Kur mori lajmin e ndarjes gjithcka u thye brenda asaj qenieje te brishte,te goditur pa meshire nga jeta.
    Tani po i lutej,por duke hedhur veshtrimin perreth,kuptoi se kishte bere gabimin me te madh teksa i ulej ne gjunje asaj krijese te pashpirt qe e ushqeu me iluzione pa mase,e pernjehere ia preu krahet flutures ne fluturimin e saj te qete.U largua.Doli ne rruge dhe po ecte pa kuptim.
    Po qante.Cdohere e kishte pyetur veten, se pse qante.Donte te ishte gatuar pa lot,me qellim; dhenien e imazhit te forte,stoik e te patundur nga asgje.
    Tani gjithcka kishte marre fund.Para syve iu shfaqen si sekuenca te nje filmi,momentet e kaluara me te.Pse valle perfundoi ashtu?Nuk po e ndjente me veten.Ishte sikur shpirti t'i ishte larguar nga trupi e tani fluturonte ne dimensionet e dhimbjes.
    Pa vetedije po ecte...Donte t'i tregonte jetes,se kishte humbur ne betejen me te;ne ate te krijimit te legjendes vetjake.Nje lot i madh i ra nga syri i majte,a thua se dhe zemra po i qante me lot gjaku,por vazhdoi te ecte.Iu duk mjaft e paqte perplasja me makinen dhe e la veten te pershkohej nga goditja.Sikur ta rigjente shpirtin,tani po e mallkonte ate qe e kishte shtyre drejt ketij ekstremi.Ndjeu se po pershkohej nga disa krahe.Mendoi se ishin te Vdekjes.Mbase kjo e fundit do ta shperblente...

    Sponsored content


    Buzqeshje Re: Kujtime qe la ky vit 2011

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 27/4/2024, 09:01