Horoskopi i Shėndetit – Sėmundjet sipas shenjave!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Horoskopi i Shėndetit – Sėmundjet sipas shenjave!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/3/2012, 19:28

Horoskopi i Shėndetit – Sėmundjet sipas shenjave! Femra
Dashi:

Tė lindur nė fillimet e pranverės, jeta e tė lindurve tė kėsaj shenje shoqėrohet kryesisht nga tendosje tė muskujve, dhimbje koke, ftohje tė shpeshta dhe sinuset.

Demi:

Grykėt shpesh tė lėnduara, ėshtė njė nga tiparet kryesore tė lindurve tė kėsaj shenje gjatė jetės. Ata shquhen edhe nga prirja e vazhdueshme pėr ushqim.

Binjakėt:

Tė lindurit e kėsaj shenje kanė njė sistem nervor veēanėrisht tė ndjeshėm. Edhe mushkėritė i kanė delikate, si dhe sistemin respirator.

Gaforrja:

Dhimbjet e stomakut dhe tė gjoksit, i shoqėrojnė gjatė jetės tė lindurit e kėsaj shenje. U shfaqen gastrite dhe ulcera, vuajnė dhe nga tumoret.

Luanėt:

Shumė energjikė dhe zakonisht tė fortė, tė lindurit e kėsaj shenje, priren tė kenė tension tė lartė. Vuajnė kryesisht nga qarkullimi i gjakut gjatė jetės.

Virgjėresha:

Kjo ėshtė shenja mė e ndjeshme dhe e shqetėsuar pėr shėndetin. Zakonisht, tė lindurit e saj, vuajnė nga shqetėsimet dhe nevrastenia.
Peshorja:

T’i kushtojnė vėmendje trashjes. Pasioni i tyre pėr ushqim tė mirė ėshtė njė nga shkaqet e sėmundjeve tė tyre gjatė jetės. Kujdes me veshkat.

Akrepi:

Tė lindurit e kėsaj shenje shqetėsohen shumė si tipa dhe ndaj vuajnė nga dėshtimet nervore. Kalojnė dhe shumė momente tė depresionit nė jetė.

Shigjetari:

Ndėr shenjat mė dinamike dhe sportive, shpesh neglizhon shėndetin. Tė lindurit e kėsaj shenje kanė probleme tė mėlēisė. Por dhe me kėmbėt.

Bricjapi:

Tė lindurit e kėsaj shenje i kanė kockat dhe dhėmbėt delikate. Janė shpesh shumė tė brishtė, me dhimbje gjunjėsh dhe nyjesh.

Ujori:

Tė lindurit e kėsaj shenje, tė njohur si ėndėrrimtarė dhe idealistė, janė tė prirur pėr tė qenė nervozė dhe vuajnė nė jetė nga eshtrat dhe kėmbėt.Peshqit:

Shenjė shpesh shumė e ndjeshme, misterioze dhe qė vuan shumė emocionalisht dhe fizikisht pėr sėmundjet e origjinave tė ndryshme. /BotaSot/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2020, 16:10