Dhuratat sipas shenjės sė Zodiakut!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dhuratat sipas shenjės sė Zodiakut!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 6/5/2012, 18:32

Dhuratat sipas shenjės sė Zodiakut! Dhuratat


Kur flitet pėr dhurata, nuk kihet parasysh vetėm dhurata materiale, por edhe njė darkė jashtė, njė paketė turistike, njė udhėtim disa ditor, apo njė biletė pėr njė shfaqje. Tė gjitha kėto, janė disa ide se ēfarė mund tė dhurohet. Migjithatė, qė ju tė jeni edhe mė tė sigurtė se dhurata juaj do tė vlerėsohet, astrologėt kanė kryer disa studime edhe nė bazė tė shenjave tė zodiakut, sipas tė cilave ėshtė arritur tė kuptohet se cila dhuratė ėshtė mė e favorshme pėr njė shenjė e cila pėr njė tjetėr. Pastaj, nisur nga ky manual i vogėl, do tė mund tė kuptoni edhe njė aspekt tjetėr tė njeriut tė cilit po i dhuroni. Siē thotė edhe fjala e urtė: Mė thuaj ēfarė dhurate preferon, tė tė them se cili je. Ka nga ata qė kėnaqen me nje ftesė tė thjeshtė pėr darkė, tė tjerė preferojnė librat, apo disa tė tjerė ēmojnė luksin dhe madhėshtinė. Ashtu sikurse njerėzit, edhe karakteri i tyre ėshtė i larmishėm, e po aq tė larmishme janė dėshirat e tyre pėr dhurata. Megjithatė, ja si tė mėsoni se cila dhuratė i shkon mė pėr shtat personit qė keni vendosur t’ia bėni njė tė tillė.

Dashi


Duke qenė se dashi ėshtė njė shenjė shumė impulsive dhe bujare, ata dashurojnė udhėtimet, gjėrat e reja dhe aventurėn. Pėr t’i kėnaqur do tė mjaftonte edhe vetėm njė festė surprizė, e mirė organizuar , ose njė udhėtim nė ndonjė vend ekzotik. Me shumė dėshirė, tė lindurit nėn kėtė shenjė do tė pranonin edhe njė abonim nė palestėr apo qendėr sportive, duke qenė se e dashurojnė sportin.

Demi


Demėt jamė mė tradicionalė, duan relaksin dhe rehatinė absolute. Romantike dhe tė zjarrtė, kanė njė ndjenjė tė fortė familjare. Praktik, por nė tė njejtėn kohė edhe i rafinuar nė shije, njė Dem mund tė preferojė njė darkė nė njė restorant shumė tė mirė e tė shtrenjtė, apo edhe njė veshje elegante. Gjithashtu, ata do tė vlerėsonin shumė edhe aksesorėt pėr shtėpinė, mbi tė gjitha nėse janė tė pėrshtatshėm pėr guzhinėn, pasi njė prej pasioneve tė shenjės ėshtė edhe gastronomia.

Binjakėt


Fantazues dhe intelektualė, binjakėt janė nė tė njejtėn kohė drithėrues dhe intuitivė. Adhurojnė t’i kalojnė festat bashkė me miqtė, tė njohurit dhe partnerin, sepse nuk durojnė dot vetminė. Kuriozė dhe tė apasionuar pas kulturės, njė binjak do tė ishte shumė i lumtur nėse i dhuroni njė libėr, pavarėsisht se ēfarė libri mund tė jeėtė. Njė tjetėr alternativė pėr binjakėt do tė ishte edhe njė udhėtim nė njė vend arkeologjik apo kulturor, qoftė brenda, por edhe jashtė vendit.

Gaforrja


Sentimentalistėt e gaforres kanė njė passion shumė tė fortė pėr festat nė familje. Kėtė fundvit, ideale do tė ishte njė parfum delikat, njė object artisanal, i punuar me dore, ose njė object antic, por edhe njė libėr me receta pėr kuzhinė do tė ishte mirė. Tė lidhur ngushtėsisht me botėn e fėmijėrisė dhe kujtimeve, tė apasionuar pas fotografisė dhe poezisė, gaforret do tė preferonin edhe njė album me fotografi tė vjetra, apo orendi tė ndryshme tė vogla me kuptim tė veēantė pėr ta.

Luani


Luanėt janė persona tė shkėlqyer dhe kėrkues nė maksimum.Pasionalė, ata preferojnė surprizat, ndonėse shpesh shfaqen si tradicionalistė dhe njerėz qė nuk dalin dot nga e zakonshmja.objekte tė kushtueshme, si pėr shembull byrzylykėt e shtrenjtė, vathėt, apo edhe festat mundane, veshjet elegant e tė rėnda, i kėnaq luanėt dhe shijet e tyre luksoze.

Virgjėresha


Virgjėreshat janė tė matura dhe praktike, ndaj edhe dhuratat i duan nga ato tė cilat “hyjnė nė punė”. Pėr shembull nėse do tė donit t’i dhuroni diēka, dhurojini njė palė kėpucė tė rehatshme, ose njė aksesor tė pėrdorshėm si cellular, kompjuter, makinė llogaritėse. Kėto janė dhuratat ideale pėr njė shenjė e cila arrin me sukses tė gėrshetojė gustot estetike me ato praktike.

Peshorja


Shumė tė rafinuar, peshoret janė me gusto tė sofistikuara, por nag ana tjetėr janė diplomat dhe tė sjellshėm. Ata vlerėsojnė ēdo dhuratė tė rafinuar qė mund tė eksiztojė. Pėr shembull xhaketat elegant pėr meshkujt dhe fustanet klasikė pėr femrat do tė ishin njė zgjedhje e mirėmenduar. Nga ana tjetėr, nėse vendosni t’i dhuroni peshoreve njė parfum, nuk jeni asnjėherė gabim. Vetėm kujdesuni qė aroma tė jetė ajo e duhura. Dhuratė pėr ta mund edhe tė jetė njė libėr.

Akrepi


Akrepėt misteriozė, pasionantė dhe magnetikė adhurojnė dhuratat e veēanta. Objekte ekzotike, nga ato tė cilat vendosen mbi mobilje, libra, tema e tė cilėve tė jetė thriller, psikologjike dhe me tension tė lartė. Intensiteti i tyre lidhet pikėrisht me akrepėt , tė cilėt janė po aq intensė.shenjė e ujit, torturuese deri nė fund akrepi pėlqen dhurata sensual. Edhe njė biletė teatri apo kinemaje pėr tė parė diēka dramatike, do ishte nė preferencat e tyre.

Shigjetari


Pėr tė tėrhequr vėmendjen e shigjetarėve aventurierė do tė duhej ndonjė udhėtim me njė destinacion ekzotik, nėpėr vende tė ndgrohta dhe me det nė kėtė periudhė. I pasur nė ide dhe fantazi, shigjetari adhuron dhuratat e ndryshme ngatė tjerat. Ėshtė njė shenjė mjaft kėrkuese dhe nuk duron dot shtrėngimet nė ēdo aspekt tė jetės sė pėrditshme as atėherė kur e ka tė nevojshme njė dhuratė tė tillė.

Bricjapi


Bricjapėt janė praktikė dhe thelbėsorė, adhurojnė objektet, ato pėr zbukurime, pėr kuzhinėn, pėr pėrdorim personal, apo edhe ato tė nevojshmet qė mund tė vendosen nė zyrė. Shumė praktikė dhe aspak tė tepruar nė shijė, bricjapėt nuk duan luksin nė njė dhuratė por dobishmėrinė e tyre.

Ujori


Ujorėt janė tė paparashikueshėm dhe me fantazi. Janė tė interesuar nė teknologji dhe zhvillimimet shkencore, por nuk lėnė mbrapa edhe ato artistike. Gjithēka e cila do tė shfaqet si e pazakontė, mund tė hyjė nė shijet e tyre dhe do t’i bėjė ata entuziastė. Kujdes tė mos i dhuroni asnjė gjė e cila tė jetė tradicionale. Synoni tek telefonat, kompjuterat, pikturat, librat.

Peshqit


Peshqit ėndėrrimtarė dhe sentimentalistė janė tė aftė tė zhvillojnė njė sens tė fortė miqėsie. Mė shumė se materializmin, ata vlerėsojnė idenė e dhuratės. Ata e cilėsojnė veēanėrisht tė rėndėsishme qė dikush tė mendojė t’ju dhurojė atyre diēka. Edhe pse dinė sit ė jenė diplomat dhe delikatė nė tė njejtėn kohė, kanė gusto pak sit ė vėshtira. Vlerėsojnė objektet artistike, librat, pikturat.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2020, 13:48