Astrologjia eshte vetem nje genjeshter?

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Astrologjia eshte vetem nje genjeshter?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/10/2012, 16:30

 Astrologjia eshte vetem nje genjeshter? Images

Lėvizjet e yjeve ndikojnė realisht fatin dhe personalitetin tonė? Pro dhe kundėr horoskopit

Astrologjia ėshtė njė disiplinė shumė e lashtė kozmologjike, qė bazuar nė konceptin se lėvizjet e trupave qiellorė dhe pozicionet e tyre karshi Tokės ndikojnė nė mėnyrėn tonė tė tė vepruarit, studion fatin e qenieve njerėzore duke vėzhguar yjet.

Pa dyshim qė ėshtė diēka mahnitėse; tė mendosh p.sh, se Saturni mund tė ndikojė ditėn tonė apo se kemi lindur nė njė orė tė ditės nė tė cilėn yjet kanė ‘dekretuar’ se personaliteti ynė ėshtė mė shumė ose mė pak i qėndrueshėm, mė shumė ose mė pak autoritar, ėshtė njė mendim romantik.

Por ia vlen tė besosh realisht nė kėtė fakt? Ka nga ata qė janė vėrtetė tė fiksuar pėr ta parė horoskopin e ditės nė TV ose pėr ta lexuar nė gazetė. Por edhe nė kėtė rast duhet pasur kujdes me atė qė dėgjoni ose lexoni; duhet tė informoheni mė parė se kush e thotė apo kush e shkruan horoskopin tuja, nėse ėshtė vėrtetė njė profesionist i astrologjisė apo njė amator.

Njė gabim tjetėr lidhur me horoskopin ka tė bėjė me faktin se disa mendojnė qė horoskopi parashikon tė ardhmen. Nė realitet qėllimi i tij ėshtė tė parashikojė se si do tė jetė humori juaj gjatė ditės, dhe si rezultat vendimet qė do tė merrni.

Ka nga ata qė duke lexuar horoskopin influencohen, edhe negativisht gjatė gjithė ditės. Kjo ėshtė diēka e gabuar. Mė mirė do tė ishte qė nė fund tė ditės tė bėnit njė lloj bilanci nėse ajo qė parashikonte horoskopi pėr ju nė mėngjes ėshtė e vėrtetė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 29/5/2020, 11:50