<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Juventus bie nė betejėn e 50-tė!

Mesazh nga LePuRuShJa 5/11/2012, 07:34

Juventus bie nė betejėn e 50-tė! 60039

Pas 50 ndeshjesh nė Serie A pa humbje Juventus ėshtė mposhtur me rezultat 3-1 para tifozėve tė tij nė Torino.

Ndeshja nisi nė mėnyrėn mė tė mirė pėr ekipin e Contes, kur Aruro Vidalit i mjaftuan vetėm 19 sekondat e para tė takimit pėr tė shėnuar golin e parė, pas njė pasimi tė Kwadwo Asamoah, i cili nė momentin qė mori topin ishte nė pozicion tė dyshimte.

Edhe pas golit tė parė Juventus ishte dominues nė fushėn e lojės duke rrezikuar me anė tė Marchisios pas njė pasimit tė mrekullueshėm nga Andrea Pirlo.

Inter reagon shpejt duke shėnuar njė gol me anė tė Rodrigo Palacios, por i zėnė nė pozicion jashtė loje mė parė nga anėsori

Zikaltėrit e nisėn mirė pjesėn e dytė duke treguar qė nė momentet e parė qė dėshironin tė barazonin rezultatin. Njė gjuajtje e lirė e ekzekutuar nga Antonio Cassano krijoi panik nė zonėn e vendasve dhe Claudio Marchisio ndėrhyri gabimisht nė Diego Militon. Arbitri akordoi penalti. Argjentinasi ishte i saktė pėr t’i barazuar shifrat nė 1-1.

Ndėrkohė qė Juventusit i mungonte ajo arroganca e pjesės sė parė, zikaltrit e shfrytėzuan momentin pėr ta shėnuar golin e dytė. Buffon nė fillim priti njė goditje nga Guarin, por mė pas ishte Diego Milito qė nuk i la kohė portierit tė kombėtares italiane pėr tė reaguar.

Nė minutat e mbetura vendasit luajtėn mė mirė duke krijuar raste tė shumta nė pėrpjekje pėr ta shėnuar golin e barazimit, por pa sukses.

Nė minutėn e 59 tė takimit tė besuarit e Stramaccioni arritėn tė shėnojnė pėrsėri me anė tė Palacios.

Interi me kėtė fitore, e cila ishte e 7-ta radhazi, shkon nė kuotėn e 27 pikėve vetėm njė mė pak se kryesuesit bardhezinjė e tanimė i shkėputur me 5 pikė nga Napoli i cili ka njė ndeshje pėr tė luajtur.

Ora ėshtė 6/5/2024, 19:35