BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Shum lot, dhimbje dhe dashuri..

    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    ylle Shum lot, dhimbje dhe dashuri..

    Mesazh nga Princesha... 23/12/2012, 19:22

    - Ndoshta e kote qe te shenohet ajo qe ndjej e mendoj por te pakten me ndihmon qe te largoj nje rendese qe gjithmone e bart me vehte .....
    - Nuk Dua Te Flas ne lidhje me gjerat e tjera qe perjetoj perveq dashurise time te madhe qe per momentin ndjej ndaj nje personi qe ndoshta nuk ndjehet si une apo nuk shfaq ate interesim.
    - Problemet dhe vuajtjet e ndryshme me percjellin gjate kesaj dashurie qe disa nga to edhe nuk munda ti perballoj dhe qe me shtyne te mendoj ndarjen te cilen kurr nuk mund ta pranoj per zemer, ndoshta me fjale po ,por me zemer jo . Ndjehem shum e piklluar e vetmuar dhe e merzitur per keto qe po ndodhin ne mes meje dhe dashurise sime. Ende nuk mund te besoj qe ndodhi ndarja ende shpresoj per rikthimin tone ende. Ndoshta edhe bej gabim qe shprehem ne kete menyre ne nje web faqe te thjeshte, por ktu i them ato ndjenja dhe ato fjale qe ndoshta kurre nuk do te jem ne gjendje te ia shpreh dashurise sime . Jo nga turpi ose ndonje arsyetim tjeter i ngjajshmen por thjesht nga frika se mos bej gabim me shprehjen e ndjenjave te mia , nga moskuptimi i dashurise sime apo edhe perqeshja e tij ne mua . Sikur ta dija se asnjera nga to nuk do te ndodhte shume ndryshe do te ishe . Per shume gjera jam penduar . Gjeja per te cilen jam penduar me shume eshte apo jane gabimet e mia apo veprimet qe i bera me koken time pa e ditur fare qe mun te sjell pasoja si ndarja . Nuk e di pse nuk mundohesha qe te gjitha ato te mos i merrja me at gjaknxehtesi por per qdo gje te vogel fjalosesha me dashurine time . Nuk e Di pse i bera ato gabime apo ndosta e gjithe lidhja jone ishte gabiom . E mendoj edhe jo ate gje. Smund te jete gabim nje dashuri qe ndjejme te 2 personat ndaj njeri -tjetrit nje dashuri aq te forte saqe me shtyri te bej veprime dhe gjeste per te cilat mendoja qe sdo ti beja para moshes se pjekerise .
    - Ndoshta kjo ndarje e papritur nuk eshte aq e veshtire per te sa eshte per mua ,ndoshta atij nuk i behet vone per vuajtet qe kam une tani ,per dhimbjen ne zemer kur e mendoj qe ai qe un e dua do ti takoj dikujt tjeter e jo mua ,qe do ta kaloje kohen me dike sikurse me mua ,qe nje femer tjeter do ti kete ato qe te 2 planifikonim ti kenim se bashku .

    Ahhhh Zemer ....sikur te mos ndodhnin keto qe kane ndodhur gjithqka do te ishte ndryshe ... ose sikur te mund te rikthehej dashuria jone qdo gje qe ka ndodhur me pare, ndonje gabim i imi sdo te ndodhte me por e di qe ajo ndoshta eshte e pamundur sepse nuk do te jem kurre ne gjendje qe dashurise sime ti kerkoj rikthimin tone . Ky do te ishte nje gjest shum i ulet nga une . Ne qdo moment pres qe dashuria ime te perdor fjalet qe dikur i perdornim te dy per te shprehur dashurine tone ... Te harroje qdo gje qe ka ndodhur e edhe ndarjen e ashtu te me nxise edhe mua te veproj . Te kerkoje ndoshta ate rikthim qe une se kerkoj dot me .

    E di qe ne disa aspekte shume me mire eshte qe kjo ndarje te ekzistoje per shkak te grindjeve te shumta dhe te lendimeve qe ia benim njeri tjetrit ,,,, por kur mendoj dashurine, kjo gje nuk mund te ndodhe nuk mundddd..:'(:'(:'( ----- I Urrej lotet qe dalin qdo nate nga syte e mi ... Nuk ka dite qe nuk mendoj per ato qe ndodhen mes meje dhe atij ,nuk ka dite qe ndoshta i lutem zotit qe kjo ndarje te mos jete e vertete ,qe te jet nje enderr ... e me keto lutje lotet me kaplojne dhe me meundojne ...... I vetmi ngushellim ne keto momente eshte fotografia qe gjdo her e bart ne dore gjate ketyre kujtimeve ... fotografia e dashurise sime qe e shikoj me sy te trubulluar nga lotet dhe me shume dashuri .....Ahhh....Sikur ti kishte keto mendime dhe ndjenja edhe dashuria ime ndoshta do te me kuptonte sado pak por nuk besoj qe i ka..Shum me keq kur e shoh momentin kur mund te flasim dhe ti shprehim ndjenjat tona e nuk e shfrytezojme .....

    Shum lot, dhimbje dhe dashuri..........
    ..
    Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
     Shum lot, dhimbje dhe dashuri.. 402460_310003902389411_427501222_n
    jetmira
    jetmira
    ♫ Anėtar/e ♫
    ♫ Anėtar/e ♫


    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/12/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 11
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 21
    <b>Votat</b> Votat : 0

    ylle Re: Shum lot, dhimbje dhe dashuri..

    Mesazh nga jetmira 29/12/2012, 14:11

    off sa me beri te qaje..off Zoti ime sa dhimbje Sad


    -- Shum lot, dhimbje dhe dashuri............
    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    ylle Re: Shum lot, dhimbje dhe dashuri..

    Mesazh nga Princesha... 29/12/2012, 15:02

    Jetmira keni pasur naj lidhje me siguri pasi kto gjera ju prekin shum dashuria esht e dhimbeshme per at dhe njeriu i perjeton gjitha keto gjera ju Pershendes shum PUF
    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    ylle Re: Shum lot, dhimbje dhe dashuri..

    Mesazh nga Princesha... 10/1/2013, 18:16


    Nuk arij ta kuptoj, si arita zemrėn sadopak ta drejtoj?
    Ti hedh ujė zjarrit qė mė pushton, me pikat e syrit qė loton
    Ndoshta zjarrin e shuajta, po zemra mu bė hi
    pėr fatin qė pata, qė smunda tė tė dashuroj ty.
    Prushi qė ngeli aty, hapi plagė nė shpirtin tim
    Plagė qė nuk mbyllen pa ty o shpirti im

    Kjo qenka pėr mua Dashuria
    Dashuroj atė qė smė lejohet
    e zemra ime e shkretė nė rrethin e plagėve kurorėzohet

    Smė ka mbetur asgjė nga jeta tani
    edhe ty qė tė doja, tė humba nga fati i zi

    Fati im i dashurisė, qė vetiti lulet e mia tė rinisė
    zbehu bukurinė e lumturisė qė mė rrethonte
    askush kėtė dashuri sma lejonte

    Kurrė mos qentė asnjė vajzė, nė pozicionin qė jam
    Jo vetėm qė po humb Dashurinė
    Por edhe zemra ēdo ditė mė qan...

     Shum lot, dhimbje dhe dashuri.. Nxegylhq
    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    ylle Re: Shum lot, dhimbje dhe dashuri..

    Mesazh nga LePuRuShJa 10/1/2013, 23:53

     Shum lot, dhimbje dhe dashuri.. C209c272258190c6be7c6176e576f961

    Dielli po shkėlqen, hėna po ashtu, ditėt e bukura mbaruan kėtu. Pėr mua ishin ato premtimet e kota, se ajo pėr ty ishte e gjithė bota. Ato premtimet e tua dikur, mbeten si njė shėnim nė mur. Ato fjalėt e bukura qė mi thoje mua, ia thoshin dhe asaj tjetrės ato buzėt e tua. Kur mendoja se pėr mua po vuaje, ajo tjetra puthte buzėt e tua. Netėt e gjata qė kaloje me mua, pas ditės sė lumtur ajo nė krahėt e tua, kur pėrvjetorin kishim ne tė dy, ishte dita e par e lidhjes sė saj me ty. I pari pėr ditėlindje doja tė mė uroje , po ja qė ishe i fundit se nuk isha unė pėr tė cilėn mendoje. Kur pėr atė tjetrėn mora vesh nuk ishte nga ty, se nuk kishe as dėshir tė ma thoshe nė sy. Kur dikur tė pyeta kush ėshtė dhe pse rri ajo me ty. Ti u pėrgjigje "Njė shoqe qė nuk ka me kė tė rri". Kur tė fundit shpjegim kėrkova nga ty, mė the "Njihemi gjė ne dy". Njė dyshim i vogėl qė nuk shuhet shpejt, a mė deshe ndonjėherė nė jetė ????!!!
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    ylle Re: Shum lot, dhimbje dhe dashuri..

    Mesazh nga Vizitor 11/1/2013, 07:37

    NUK E NJOHA

    1.
    Tė kaluarėn nuk e njoha
    Tė ardhmen nuk e di,
    Jetėn e kalova si nė burg
    Tani i “lirė” jetoj n’robėri!

    2.
    Diellin nuk e pashė kurrė
    Hėna nuk mė ndriqoi fare,
    Nė qiellin e jetės sime kishte
    Vetėm vdekje dhe shumė varre!

    3.
    Shkova drejt qiellit me diell
    U dogja nė rrugėtimin tim,
    Dhe kurrė e askund nuk gjeta
    Pėr shpirtin tim shpėtim!

    4.
    Koha ikėn dhe shkon
    Dhe lumi i jetės sime rrjedhė,
    Kthim prapa mė nuk ka
    Asgjė tė mire jeta s’mė sjellė!
    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    ylle Re: Shum lot, dhimbje dhe dashuri..

    Mesazh nga Princesha... 19/3/2013, 19:29

    Me kalimin e kohės do tė kuptosh qe te rrish me dike vetėm sepse te ofron njė te ardhme te mirė, do tė beje qe herėt a vonė, tė duash te kthehesh ne te kaluaren tėnde. Me kalimin e kohės do tė kuptosh qe te martohesh vetėm sepse “po ngelesh vetėm” ėshtė njė paralajmerim i qartė qe martesa do tė jetė njė dėshtim total. Me kalimin e kohės do tė kuptosh qe vetėm ai qe ėshtė i aftė te te doje me gjith...ė te metat e tua, pa pretenduar te te ndryshoj, mund te te jap te gjithė lumturine qe deshiron. Me kalimin e kohės do tė kuptosh qe n.q.s. do rrish ne krah te personit te dashur vetėm pėr te shoqėruar vetmine tėnde, do perfundosh duke mos dashur ta shohėsh me. Me kalimin e kohės do kuptosh qe miqte e vėrtetė vlejne me shumė se ēdo sasi parash. ... Me kalimin e kohės do kuptosh qe miqte e vėrtetė numerohen me gishta, dhe qe ai qe nuk lufton pėr te ruajtur miqesine e tyre herėt a vonė do perfundoj i rrethuar me miqesi te rreme. Me kalimin e kohės do kuptosh qe fjalėt e thena ne njė moment ne ikje e sipėr mund te lendojne personin tjetėr pergjate gjithė jetės. Me kalimin e kohės do tė kuptosh qe n.q.s. ke lenduar rėndė njė mik/e, ka shumė mundėsi qe shoqėria tė mos jetė kurrė me e njėjtė. Me kalimin e kohės do tė kuptosh qe ēdo experience e jetuar me ēdo person ėshtė e paperseritshme. Me kalimin e kohės do tė mėsosh tė ndėrtosh gjithēka mbi te sotmen, pasi e nesermja ėshtė shumė e pasigurt pėr te bėrė plane… Me kalimin e kohės do tė kuptosh qe t’i sforcosh gjėrat qe te ndodhin, do tė beje qe nė fund tė mos jenė siē i prisje. Me kalimin e kohės do tė kuptosh qe ne te vėrtetė me e mira nuk ishte e ardhmja, por momenti qe po jetoje ne ato ēaste. Me kalimin e kohės do tė kuptosh qe tė tentosh te falesh apo tė kėrkosh falje, tė thuash se dashuron, tė thuash qe te ka marr malli, tė thuash qe ke nevojė, tė thuash qe do tė bėhesh mik/e pėrpara njė varri, nuk vlen me! Dhe kujto kėto fjalė: “Njeriu plaket shumė shpejt dhe mencurohet shumė vonė.” Tamam atėherė kur: “Nuk ka me kohė.”
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    ylle Re: Shum lot, dhimbje dhe dashuri..

    Mesazh nga Vizitor 19/3/2013, 21:03

    Lotet jane pastrim i shpirtit dhe shterrje e dashurise
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    ylle Re: Shum lot, dhimbje dhe dashuri..

    Mesazh nga Burrelsja 5/7/2013, 13:37

    Mos me le ne pranvere
    mos me le te mjere!!!!
    mos me le pa lule
    mos me le pa ere.
    Mos me le te lutem se te dua shume!
    mos me le pa shprese,
    mos me le pa gjume!!!!!!
    ti e di se te dua
    dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
    mos ma dhuro vetmine
    ti je per mua shok
    ti je per mua cdo gje ti je ajo
    qe ne zemren time ke,
    me te bukurin vend!!
    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    ylle Re: Shum lot, dhimbje dhe dashuri..

    Mesazh nga Princesha... 25/12/2013, 15:32

    °Jam mesuar te qaj pa pushim.Te buzeqesh si nje e cmendur.Te fal . Te harroj . Te dua duke u lenduar. Te bej sikur nuk degjoj . Te bej sikur nuk shoh . Jam transformuar. Jam ndryshe . Jam e huaj. Ndonjhere them:"ējam duke bere kshu?!".Dhe nje ze i brendshem me thote : "Kshu eshte kur dashuron nje idiot , tani vuaj pasojat."°

    Sponsored content


    ylle Re: Shum lot, dhimbje dhe dashuri..

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 8/5/2024, 17:27