BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zemra e zgjodhi Liverpoolin

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Zemra e zgjodhi Liverpoolin

    Mesazh nga Albatros 11/7/2009, 14:24

    Zemra e zgjodhi Liverpoolin 610x-120x80

    Mbrojtėsi i djathtė anglez, Glen Johnson ėshtė prezantuar edhe zyrtarisht te Liverpool, i cili shpenzoi 19 milionė euro pėr t’i siguruar shėrbimet e tij.

    Klubi Reds e ka mposhtur konkurrencėn e Chelseas pėr ta blerė futbollistin e Portsmouth.

    “Ishte vendim i thjeshtė pėr ta marrė. Zemra ime ma ka sugjeruar Liverpoolin. Ėshtė njė skuadėr fantastike, me histori tė madhe, gjithmonė e kisha njė simpati pėr Reds”, tha pėrfaqėsuesi anglez.

    Johnson kishte luajtur tek Chelsea nga viti 2003 deri 2006, ndėrsa mė pas ishte huazuar te Pompeys, pėr t’u shitur pėrfundimisht te ky klub.

    “Kur e kam lėshuar Chelsean, kisha nevojė pėr tė luajtur. I jam falėnderues shumė Portsmputhit qė ma kishte dhėnė mundėsinė. Kėshtu ishte, jam pėrmirėsuar javė pas jave dhe kam dalė nė pah duke e demonstruar vlerėn time”, shtoi Johnson.

    Ndėrkohė, Liverpool i ka vazhduar kontratat me disa futbollistė tė rėndėsishėm si Kuyt, Torres, Agger, Benayoun e Gerrard, pėr tė cilėt menaxheri Rafael Benitez ndihet mjaft i lumtur.

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 19/5/2024, 13:17