BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dy here e lenduar brenda nje viti

    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje Dy here e lenduar brenda nje viti

    Mesazh nga Princesha... 17/12/2013, 18:34


    Une vajza 18 vjecare do doja te ndaja kete dhimbje me ju, te dashur lexues.Historia ime
    filloi ne vitin e dyte. Shkova ne nje shkolle tjeter dhe aty u dashurova me nje djale te moshes
    time. Lidhja jone vazhdoi 1 vit plot nga marsi 2006deri ne mars te 2007.
    Ghate kohes qe isha e dashuruar me djalin e endrrave te mia kisha dhe nje shok me
    incjalin F. Ai dmth F ishte 3 vjet me i madh se mua dhe e urreja por brenda njeja nje
    kenaqesi kur me flisti dhe pse isha me nje tjeter.Nje muaj pasi u ndava nga bashk moshatari im
    F me ftoi per nej kafe.Une shkova dhe ate dite binte shi por njehesha e ngroht nga fjalet e F
    I thashe te gjitha ato ckishin ndoshur me mua , dhe ai me thoshte fjale te cilat zemra ime kish nevoje ti degjonte.Ne nje cast me tha ma ler te ta sheroj ate plage qe te ka lene ky vit.
    U mendova dhe fola me veten pse m,os e le kete njeri te sheroje zemren time qe vuan .
    Shkova ne shtepi dhe fillova te qaj dhe me se fundi ja dhash kete mundesi .
    Dashuria qe fillova une ishte e paster si nje lot kristali edhe pse ti nuk e besove kurre!
    Te desha per ate qe ishe i dashur dhe jo per ato qe kishe por ti perseri nuk me besove.
    Vazhduam takimet tona si gjithnja por se besoja qe fjalet qe me the ishin genjshtra ..sa keq o Dy here e lenduar brenda nje viti 871976..
    Ndenjem 29 dite bashke. Ne daten 02.05.2007 ishte dita e ndarjes tone,shkuam diku dhe me the
    qe une nuk isha e sinqerte me ty .Pse o Zot nuk me kuptoi vetem per nje cast qe kam qene e sinqerte.Perse djemte u besojne shokeve dhe jo asaj qe per te derdh lot?
    Ne ate cast nje thike cau perseri zemren time per se dyti >Tani dua te vdes , e Pse te rroj me ?
    Po perse me denon kaq shume O Zot?Perse duhet te vuaj une?
    Fillove te beheshe pjese e endrrave te mia .Ti djali alegro kshu te quaja une dhe me pas te
    thesha . Perse nuk degjove nje cast zemren tende. Kush te urdheronte
    apo degjoje te tjeret? Edhe qieli qau sebashku me dhimbjen time.. Pikat e shiut me lagen perseri,
    do desha te ishe aty si diten e pra por…Porta e zemres sime u mbyll tani perfundimisht F.
    Te desha me gjith forcen e shpirtit, te betohem per gjene m,e te shtrenjte , dhe pse ti nuk e beson por akoma te dua dhe do jesh i kycur ne zemren time, do te jesh nje plage e pasherushme.
    Te betohem librin e pare qe do botoj do ta kushtoj ty , ty qe te enderrova kaq gjate dhe te humba mes endrrave. Tashme e kuptova si kam jetuar. Shpresoj qe te gjesh nje qe te doje pa interes . te te doje per ate qe je ti… te te doje cerekun e dashurise time qe te fala ty…
    Ndoshta nje dite do ta kuptosh sa te kam dashurar por deri atehere do jet shume von se nuk
    e di ku do jem , ne qieel apo ne toke! Tani e kuptova gabimim tim dhe them pse te dashurova ,
    pse te dhash jeten time te bukuren dashuri ? perse ? perse ?
    Cdo gje mbaroi dhe ty F. vec fat te uroj.
    Ju vajza ju uroj te kini fat ne dashuri por kujdesni ruheni zemren se ne te kundert do ta plagosni
    Ndersa ju djemeve ju them se dashuria e vertet vetem njeher vin ne jet, mos e lini, mos lini te tjeret te veprojn per dashurine tuaj…


    _____________________



    Dy here e lenduar brenda nje viti 2516_193613197492022_58350086_n

      Ora ėshtė 8/5/2024, 15:53