BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    DITARI dashuris...

    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje DITARI dashuris...

    Mesazh nga Princesha... 17/12/2013, 18:40

    Asgje nuk ma mposht mallin per ty, as kjo fotografi nga e cila ti me buzeqesh palodhur. Brenda shpirtit tim dicka eshte fikur, dicka eshte tretur dhe ka mbetur nje plage nga e cila me duket se sdo te sherohem kurre.Mirepo ti vendose te shkosh pavaresisht nga lutjet e mia, a thua se atje ku shkoje te priste parajsa, paditur e pa menduar gjate harroje se parajsen e kishim ne. Une edhe ti.

    Neper buzeqeshje ne fjale , ne enderrime ne te kuptuarit e asaj cfare ishim e asaj cfare benim, nga vetem nje shikim te hynim ne brendine e tjetrit dhe te kuptoheshim thellesisht.
    Por te gjitha keto tu duken me pak se ato te mallkuara para pas te cilave ti rende.

    Ti qe i shkaterrove te gjitha me vetedije te plote, ti qe premtoje kthim dhe une qe nuk doja te te prisja......mirepo padashur te prisja...deri ne ate dite te mallkuar kur harrova si merrej fryme dhe emrin tend e degjova rastesisht ne gojen e nje gruaje te permendej me keqardhje ne autobuz te shoqeruar me nje ''i shkreti djale ishte aq i ri''. Emri yt.....aksidenti....makina....vdekje. Syve as vesheve nuk u zura bese ate cast, askush nuk e kuptoi dot ne ate autobuz te mallkuar nga i cili mora ate lajm ogurzi, se ckisha une e shkrehur ne lot qe vrapova si e cmendur te ikja prej andej............te ikja pabesuar ne asgje me shpirtin cope....
    Fati eshte kaq i mbrapshte ndonjehere.....

    Pas kaq kohesh serisht te mendoj duke mos mundur dot te jem e kthjellet sa here me vijne ne koke copeza nga jeta jone, shoqeruar me te njejten dhimbje nga e cila as koha duket se nuk ben dot punen e saj, te me sheroje .Asgje smund te jete ashtu si ishte me ty, asnjeri smund te behet ti. Dhe tani....me fal qe me duhet te te bej ty fajtor per gjithcka.......me duhet ta bej per te shpetuar nga e gjithe kjo peshe gerryese qe me dhemb pertej shpirtit....



     ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE  ROOSEE
    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje Re: DITARI dashuris...

    Mesazh nga Princesha... 17/12/2013, 18:41

    Tentova te mbylli tregimin e hidhur per ty, ate tregim qe e ktheu jeten time ne kahje te gabuar por nuk munda.
    Te njohaa pa pritur, ma more zemren me nje shikimte vetem
    Zemra me tha se me ty kurre nuk do ta gjej lumturine por un nuk e degjova...
    E cfar bera..cfar..
    E denova veten me nje dashuri te fundosur qe nga fillimi.
    Isha verbuar e nuk po e shihja humbjen apo te pakten nuk pajtohesha me te.
    Tani nuk kam me askujt it lutem, kujt ti zgjas doren per ti ngritur shpresat
    e mia per jete e jo per te mu kthyer ti se kjo gje kurre nuk do te
    ndodhe.
    Netet jane te pafundshme dhe vetevrasese pa ty, pa dashurie tende.
    Vetem erresira qe mbizotronte brenda mureve te dhomes sime i di te gjitha
    fshehtesirat e mia, e di dhembjen qe e ndjeje brenda ne shpirtin e
    thyer.
    O ZOT I MADH qe je mbi te gjitha, te drjtohem ty, nga se ti
    je i vetmi qe sundon per fatin e njerzve ...kerkoj nga ti
    ndihme qe te permirsoj gabimin tim e te mos e shkatrroj jeten
    time ne menyren me te vrazhget duke humbur veten per nje qe se meriton.
    Mirepo nese gjithekjo vuajtje nuk eshte denim per gabimet e mia ateher te lutem O ZOT kthema dashurin time ta kem si dikur prane meje.
    Por ksaj here nese ma kethen te lutem te jete pergjitmone e jo te me
    largohet perseri e mua te me perseriten prap keto gjera sic po ndjehem
    tani.
    Ngushellimi i vetem per mua eshte dashuria qe ishte afer meje edhe pse te tjeret na pengonin.
    E kuptova kete gje kur te kisha prane, kur zemrat tona rrahnin forte ne kraheror.
    Po te pyes e dashur a jam duke te munguar, a je permalluar te me shohesh,
    te kthehemi ne ditet kur mendonim se vetem ne te dy jemi ne kete bote.
    Edi se zeri im ska fuqi qe te arrij deri atje ku gjendesh tani, e per
    ate po vuaj.
    Cfare do te me ndodhe mua kur dikush tjeter do ti puth ata sy.
    Ajo dite do te jete kaptina e fundit e romanit dhe shpresoj qe ndokujt do ti sherbej si mesim per te mos rene ne dashuri ne njeri qe i
    dikujt tjeter.
    Oj zemra ime qe po rrah diku larg meje me
    kilometra do te dua gjithmone, do te behem skllav i yti sepse nese
    vazhdon te jesh larg po me humbet pergjithmon.
    Deri atehere... do te pres... Kthimin tend.

    lumturoj puthjet dhe ledhatimet qe dikush qe sa une ste do po ti tepron!!
    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje Re: DITARI dashuris...

    Mesazh nga Princesha... 2/4/2014, 00:05

    Ecja tutje ne rrugen pa kthim, ndonese te gjithe rendnin te kapnin cepet e pullazeve te ndertesave shumekateshe te atij qyteti te gurte, mua ajo sme shprehte habi, por vazhdoja e ngrysur ne vetvete, e udhehequr nga kembet e nje njeriu te lenduar,ndoense shiu ngadale po depertonte thelle ne floket e mi dhe pikerisht atehere e kuptova, se isha bere e tera uje dhe ndodhesha ne mes te asaj rrugice, nen veshtrimin sa kurioz dhe shpotites aq dhe meshirues te kalimetareve perreth, me vinte keq nga vetja..si mund te lejoja te me meshironin me ato veshtrime tere keqardhje dhe perbuzJE sikur te qe se ata me njihnin ata e dinin se kush isha une, cpo beja? ckisha bere? apo cme vlonte ne koke ate mengjes njelloj si gjithe mengjeset tjera...ah sikur ta dinin por jo ata se dinin dhe skishin per ta mesuar kurre ashtu siq sdo ta mesoni as ju..dhe pse?! mund te pyesni..eshte shume thjeshte se as une se di..as une se kuptoj si munde te dua nje njeri aq shume si mund te zoteroj nje force te tille dashurie per te aq sa te humbe dhe veten, vlerat me te medha te mia, veten time, vetem per te?! per nje njeri te thjeshte si gjithe te tjeret, thjesht per nje qenie te gjalle asgje me teper...tani shiu ka pushuar, dhe une jam kthyer ne dhomen ku neser ashtu si edhe cdo dite do te depertoje aroma e monotonise se ketij qyteti se bashku me ate te jetes..prandaj pyes pse?!pse duhej ta shihja, pse?!ah sa shume"pse?" me presin kete mbremje..por ska rendesi ato le te pyesin le te presin sepse edhe une te njejten po bej... pyes veten...
    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje Re: DITARI dashuris...

    Mesazh nga Princesha... 2/4/2014, 00:06

    Nje shi vere i cmendur me lagu ate dite.Une vrapova per tu strukur diku por te pashe ty............
    Sa kishe ndryshuar. Floket nuk i mbaje me perpjete si dikur por i kishe rritur disi dhe i lije te binin ne fytyre.Ti ishe lagur..
    Me joshi nje deshire marramendese nje ide e cmendur te te puthja ja aty si dikur.Ti me hodhe nje veshtrim per nje sekond dhe me pe krejt te zhveshur si dikur nga ndenjat.
    Si arrije te kuptoje dhe dhe ndieje ate qe une ndjeja.Folem pak,folem pak se qe te dy e dinim qe ne ato momente mendon si e si te ishim diku te dy dhe te mbyteshim mes puthjeve.Ti me terhoqe pas vetes lehte e bute dhe me puthe....ndersa une u mbyta ne ,,,,,hapa syte oh mos kisha qene ne enderr.

    Syte i kisha te mbushur me lot nga malli per ty.Dreqi e mori paskam qene ne enderr.Shkova prane telefonit se doja te te degjoja ate ze qe me cmend.Por ishte mesnate u tremba disi...
    Nje "Alo" u degjua nga ana tjeter.E ndjeve qe une po qaja dhe heshte.Heshte per nje cast dhe me the:
    Me ka marr malli per ty,te lutem mos ma mbyll telefonin dua te te degjoj kur qan. Kam nevoje per dicka,te lutem buzeqesh nje here me ata sy te perlotur per mua.
    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje Re: DITARI dashuris...

    Mesazh nga Princesha... 2/4/2014, 00:07

    Mua me mjafton nje xhest i vogel per te me rrembyer, Nje
    buzqeshje per te me bere te lumtur. Me mjafton nje fjale per te me bere
    per te qare, Mjafton nje shikim per te me bere xheloze se xhelozia nuk
    eshte mungesa e besimit por frika e humbjes. Me mjafton me te vertet
    pak. Sepse ne jete gjerat me te vogla jane ato qe vine nga zemra, Jane
    ato me te sinqerta. Pamja e jashtme me intereson, si per te tjeret dhe
    per veten, por nuk eshte ajo qe me ben te dua njerez. Ndonjhere jam
    perkushtuar aq shume per nje njeri sa kam harruar veten time. Une
    gjithmone jap, por e verteta mbi te gjitha dua te marr. dhe kam mesuar
    qe sa me shume jep aq me pak merr. Gezohem edhe me pak. Merzitem shume
    shpejt dhe me shume sepse shpesh bota behet shume e vogel dhe e ngushte
    per mua qe te kaloj. A e dini pse nuk jam perfekte ? Sepse ndoshta jo
    cdo veprim i imi tregon natyren time te vertete. Para se te fal dike per
    diēka qe me ka bere e bej te ndihet shume keq, Por kur fal dihet se nuk
    harroj kurr. Kam mesuar qe bota rrotullohet por atehere kur ste behet
    me vone. Jam kokeforte, kam nje karakter te veshtire dhe shume pak
    njerez arrijne te me kuptojne. Kam falur gabime gati te pafalshme, kam
    provuar te zevendesoj persona te pazevendesueshem dhe harruar persona te
    paharrueshem. Kam reaguar edhe keq, jam zhgenjyer nga persona qe nuk e
    prisja. Kam mbajtur dike ne krahe per ta mbrojtur, jam bere shok deri ne
    perjetesi. Kam qeshur kur nuk ka qene e nevojshme. Me donin dhe nuk kam
    mundur tia kthe me te njejten monedhe. Kam bertitur e kam kercyer per
    shume gezime. Kam jetuar me dashurine dhe kam bere premtime te
    perjetshme, por me eshte djegur zemra shpesh here. Kam qare duke degjuar
    muzike ose duke pare nje foto. Kam telefonuar vetem per te degjuar nje
    ze ??? . Kam mesuar se lotet te ndimohjne te rritesh, se kujtimet nuk
    fshihen kurre, qe fjalet e hedhura ne ere te lendojne. Kam mesuar se
    dashuria e vertete nuk vdes kurr jan personat qe dorezohen. Une jam
    serish e dashuruar per nje buzeqeshje. Serish kam besuar se do vdes nga
    dashuria dhe kam pasur frike se mos humb dike qe gjithsesi e kisha
    humbur, Por kam mbijetuar, Dhe jetoj akoma. Per njerez dikur do te kisha
    dhene dhe jeten Por tani e kam kuptuar qe do kisha bere nje
    budallek!?..

    Sponsored content


    Buzqeshje Re: DITARI dashuris...

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 20/5/2024, 02:17