Maradona do tė kthehet tė luajė!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Maradona do tė kthehet tė luajė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/2/2014, 10:02

Maradona do tė kthehet tė luajė! Maradona

Diego Armando Maradona mund t’i rikthehet futbollit tė luajtur nė moshėn 53-vjeēare.

Pas disa eksperiencave si trajner kombėtaresh e klubesh, ai qė konsiderohet nga tifozėt e futbollit si lojtari mė i mirė i historisė sė futbollit, ka pranuar ofertėn e njė ekipi argjentinas pėr tė luajtur sėrish.

Maradona do tė jetė lojtari i Deportivo Riestra, skuadėr qė po kryeson Primera D Metropolitana nė Argjentinė. Sipas gazetės ‘Ole’, pritet debutimi i tij nė datėn 23 mars.

Nė vitin 2013, Maradona u caktua drejtor teknik i Deportivo Riestrės, por dėshira e Diegos pėr tė luajtur ishte e madhe dhe nė muajin e ardhshėm kjo dėshirė do tė bėhet realitet.

/ Top Channel /E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 3/6/2020, 18:34