Euro 2016, shorti: Shqipėria nė grup me Serbinė dhe Portugalinė!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Euro 2016, shorti: Shqipėria nė grup me Serbinė dhe Portugalinė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/2/2014, 13:12

Euro 2016, shorti: Shqipėria nė grup me Serbinė dhe Portugalinė! Largea_euro-2016-shorti-shqip-euml-ria-n-euml-grup-me-portugalin-euml_hd1393156750

Kombėtarja jonė, Shqipėria, do tė ketė punė nė kualifikimet pėr kampionatin evropian, Euro 2016, me Portugalinė.

Shorti i kualifiimeve pėr Euro 2016 qė do tė mbahet nė Francė u mbajtė nė Nice, tekas skuadrat ishin tė ndara nė pesė vazo, varėsisht nga rezultatet e arritura dhe rangimi i tyre nė UEFA.

Do tė jenė gjithsej tetė grupe me nga gjashtė skuadra dhe njė grup tjetėr me pesė skuadra.

Nė kėto grupe, do tė jenė nga dy skuadra qė do tė kualifikohen tutje, ashtu sikurse edhe ekipi mė i mirė nė vendin e tretė, teksa ekipet e mbetura tė vendit tė tretė do tė luajnė nė play-off.

Kualifikimet do tė zhvillohen kėsaj radhe me reformė nė atė qė quhet java e futbollit. Njė javė e tėrė do tė jetė e rezervuar pėr futbollin e kombėtareve, tė cilat do tė shpėrndahen proporcionalisht me tė drejtat televizive nė secilėn ditė nga njė ndeshje.

Reformat e UEFA-s besohet se janė bėrė pėr tė reduktuar numrin e ndeshjeve tė kombėtareve gjatė sezonit, nė mėnyrė qė klubet tė fokusohen mė shumė nė aktivitetet e tyre nė garat tjera dhe lojtarėt tė jenė mė tė pushuar.

Mbetet tė shihet si do tė funksionojė ky sistem, por njė gjė ėshtė e sigurtė – shpresa e futbollit kosovar qė kombėtarja jonė tė marrė pjesė nė kampionatin evropian bartet pėr Euro 2020. /BS/

France
Portugal
Danimark
Serbi
Armeni
Shqipėri!


Grupi A: Holandė, Republika Ēeke, Turqi, Letoni, Islandė, Kazakistan
Grupi B: Bosnje dhe Hercegovinė, Belgjikė, Israel, Uells, Qipro, Andorra
Grupi C: Spanjė, Ukrainė, Sllovaki, Bjellorusi, Maqedoni, Luksemburg
Grupi D: Gjermani, Irlandė, Poloni, Skoci, Gjeorgji, Gjibraltar
Grupi E: Angli, Zvicėr, Slloveni, Estoni, Lituani, San Marino
Grupi F: Greqi, Hungari, Rumani, Finlandė, Irlandė e Veriut, Ishujt Faroe
Grupi G: Rusi, Suedi, Austri, Mal i Zi, Moldavi, Lihtenshtein
Grupi H: Itali, Kroaci, Norvegji, Bullgari, Azerbajzhan, Maltė
Grupi I: Portugali, Danimarkė, Serbi, Armeni, Shqipėri (+Francė, qė ėshtė pjesė e grupit, por duke qenė e kualifikuar automatikisht ndeshjet ndaj saj do tė kenė vlerė miqėsore)E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 4/6/2020, 15:10