BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    XHELOZIA, KU MĖ DĖRGOI!

    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje XHELOZIA, KU MĖ DĖRGOI!

    Mesazh nga Princesha... 15/3/2014, 08:54

    Njė vajzė, e cila gjendej nė brendėsinė e Haremit nė Meke, na rrėfen dhe thotė: Brenda Haremit nė Meke e vėrejta njė plakė e cila falej, qante dhe i ngrinte duart e saj dhe i lutej Allahut duke qarė. Mė herėt nuk kisha parė si kjo plakė dhe kjo mė ngjalli interes tė shkoj dhe tė ulem afėr saj dhe ta pyes pėr gjendjen e saj. Iu afrova dhe i thash: Oj nėna ime, ēka ėshtė problemi me ty?! E shoh se qan shumė, cili ėshtė tregimi jot?! - Plaka duke i rrjedhur lotėt mė tha: Qaj nga dėnimi i vetes!

    I thash: Si ashtu?!

    Mu pėrgjigj: Isha e martuar me njė burrė dhe e dashuronim njėri-tjetrin marrėzisht, mirėpo Allahu gjatė martesės me tė nuk na furnizoi me fėmi. Kjo filloi tė ndikon nė jetėn tonė dhe fillova tė mėrzitem pėr burrin tim, derisa i propozova tė martohet me njė grua tė dytė. Ai refuzoi menjėherė, mirėpo unė kėmbėngulja nė kėrkesėn time me ditė, me javė, me muaj, derisa nė fund edhe pranoi.

    E zgjodhi njė vajzė dhe e fejoi dhe unė isha prezente me tė kur e martoi. Pas njė kohe filloi tė paraqitet nė zemrėn time zjarri i xhelozisė kur e shihja se ai anon kah ajo mė sė shumti, e sidomos kur mbeti shtatzėne dhe ia lindė njė djalė tė bukur. Ēdo ditė mė shtohej zilia dhe xhelozia ndaj saj, e sidomos kur e shihja se i afrohet asaj mė shumė se sa mua. Njė ditė mė erdhi dhe mė tha se dėshiron tė udhėton me gruan e re dhe se do ta len fėmijėn me mua. Unė pranova pa diskutim, pėr arsye se nuk kishte tjetėr kush tė kujdeset pėr tė pėrveē meje. Ditėn e parė tė udhėtimit fėmija qėndronte para meje dhe luante. Ishte njė natė dimri e ftohėt dhe acari, i mora disa drunj dhe e ndeza zjarrin qė tė ngrohet dhoma. Fėmija duke lozur, ndėrkohė mua zjarri i xhelozisė dhe zilisė ma digjte zemrėn, iu afrua zjarrit dhe e kapi njė gacė dhe unė shpejtova kah ai, mirėpo nė vend se t'ia largoj dorėn nga zjarri, unė ia mbajta edhe mė tepėr derisa dora e tij u shkrumbua mbi zjarr. U qetėsua zjarri i zemrės sime, mirėpo nuk u fik tėrėsisht.

    Pas ndodhisė, disa orė mė vonė mė erdhi lajmi se burri im dhe gruaja e tij e re kishin bėrė ndeshje dhe kishin vdekur tė dytė. U ndjeva e vetmuar pa askėnd afėr, pėrveē se kėtij fėmijės me dorė tė djegur.

    Fėmija filloi tė rritet, kurse mua brenda kohe dashuria ndaj tij filloi tė mė shtohet dhe ai gjithashtu mė donte shumė. Ai u bė pėrgjegjėsi im, ai pėrkujdeset pėr mua dhe i kryen nevojat e mia. Me mua ka qenė gjithmonė i butė dhe i sjellshėm duke i respektuar ligjet e Allahut dhe duke mė thėrritur me emrin "nėnė". Ēdo herė kur mė thėrret me kėtė emėr, zemra ime digjet nga pikėllimi e mėrzia dhe ēdo herė kur ia shoh dorėn e tij tė djegur, zemra ime copėtohet dhe qaj shumė.

    Nuk e di se si do tė ishte gjendja ima pa kėtė fėmi.

    Allahu i Madhėruar thotė: "Por mund ta urreni njė gjė, ndėrkohė qė ajo ėshtė e mirė pėr ju e mund ta doni njė gjė, ndėrkohė qė ajo ėshtė e dėmshme pėr ju. Allahu di, kurse ju nuk dini". Bekare 216.

    XHELOZIA, KU MĖ DĖRGOI! 1525197_565269293564535_1633765290_n

      Ora ėshtė 6/5/2024, 16:03