<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Flamurtar, kot qė e more vizėn!

Mesazh nga Albatros 24/7/2009, 21:16

Ka pėrfunduar nė mėnyrėn mė tė turpshme prezantimi i skuadrave shqiptare nė kompeticionet evropianeTeksa Flamurtari i Vlorės, ekipi qė deri tani kishin varur tė gjithė shpresat pėr njė kualifikim tė mundshėm, shėnon dhe humbjen mė tė thellė nė tėrė historinė e prezantimeve tė shqiptarėve nė kompeticionet ndėrkombėtare, duke u mundur nga Madhėruelli skocez me rezultatin 8:1, njė rezultat i padėgjuar mė parė dhe njė humbje e pajustifikuar me asnjė lloj argumenti logjik. Euforia qė kishte mbėrthyer skuadrėn vlonjate para nisjes dhe shpresat e mėdha pėr kualifikim nuk korresponduan aspak me realitetin nė fushėn e lojės, ku brenda pak minutash shembet e tėrė mbrojtja kuqezi. Serinė e golave pėr skocezėt e hap Mėrfi nė minutėn e 16-tė, teksa para tij ishin vlonjatėt qė rrezikuan nė dy-tre raste portėn e vendasve, por pa sukses. I njėjti autor godet sėrish tri minuta mė vonė, duke dyfishuar rezultatin. Sulmuesit e Madhėruellit tentojnė gjithnjė e mė shumė dhe vlonjatėt e kanė tė vėshtirė tė gjejnė ritmin e kėrkuar pėr t’i ndalur. Kėshtu, nė minutėn e 25-tė ėshtė Slane qė trefishon rezultatin dhe shuan pikėrisht nė kėtė moment ėndrrėn e kuqezinjve pėr tė kaluar nė turin tjetėr, ndėrkohė qė tre minuta mė pas, pikėrisht nė tė 28-ėn, ėshtė Forbs qė shėnon tė katėrtin nga pika e bardhė e 11-metėrshit. Morali i skuadrės sė Memushit bie nė zero dhe skocezėt fillojnė tė vallėzojnė sipas dėshirės nė mbrojtjen e Flamurtarit. Moēka bėhet spektator i lojės sė kundėrshtarit dhe nuk di kujt gjuajtjeje t’i pėrgjigjet mė parė. Pothuajse ēdo aksion i Modhėruellit pėrfundon me realizimin e golit. Nė minutėn e 34-t Mėrfi do tė shėnojė dhe golin e 5-tė pėr skuadrėn e tė tretin personal, por ndėshkimi pėr kuqezinjtė vlonjatė nė kėtė 45-minutėsh nuk do tė ndalej kėtu. Nė minutėn e 38-tė Madhėruelli shėnon golin e 6-tė, me autor Huēinson. Gjashtė gola nė njė pjesė loje nuk ishte parė e dėgjuar ndonjėherė dhe gjithė problemi nė pushimin e ndeshjes pėr ekipin e Memushit ishte tė organizohej pėr tė mos pėsuar tė tjerė gola nė pjesėn e dytė. Por edhe pse pritej njė reagim virtual i Flamurtarit nė fushėn e lojės, skocezėt nuk ndalen as nė pjesėn e dytė, ku serinė e golave e ēel Forbsi, qė ēon nė shtatė numrin golave pėr ekipin e tij. Reagon disi Flamurtari nė mesin e pjesės sė dytė, kur Roshi i futur nė fushė nė minutat e fundit tė pjesės sė parė realizon brenda zonės nė tė 65’. Por nuk pajtohet me pėsimin e golit Madhėruelli, i cili shėnon sėrish nė minutėn e 72-tė, kėtė herė me autor Mekhjuxh. Minutat nė vazhdim shfaqen tė qeta, pasi edhe vetė vendasit u lodhėn sė shėnuari. Pėr ta, ishte mė shumė se sa njė seancė e lehtė stėrvitore, ndėrkohė qė Flamurtari ynė futet nė histori, kėtė herė jo me bėmat e tij heroike qė i shkojnė pėr shtat natyrės sė vlonjatėve dhe Vlorės nė tėrėsi, por shėnon njė rekord historik negativ, qė do tė kujtohet gjatė, ndoshta pėr shumė pikėpyetje qė mund tė mbartė kjo ndeshje.

Ora ėshtė 19/5/2024, 23:22