TIPARET E ĒIFTEVE TĖ PALUMTURA!

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje TIPARET E ĒIFTEVE TĖ PALUMTURA!

Mesazh nga Princesha... prej 14/11/2014, 09:33

Disa ekspertė tė marrėdhėnieve nė ēift kanė analizuar problemet kryesore me tė cilat mund tė pėrballen personat qė kanė njė lidhje, por qė ndihen tė pakėnaqur.
·Ata nuk bėjnė mė dashuri
Kur gjėrat nuk ecin mirė nė njė lidhje, shpesh ėshtė e vėshtirė tė kesh energjinė dhe dėshirėn pėr tė bėrė dashuri. Nga ana tjetėr shumė persona e pėrdorin kėtė si njė shenjė ndėshkimi pa e ditur se ajo mund ta pėrkeqėsojė edhe mė tepėr situatėn.
·Ata nuk janė mė prioritet pėr njėri-tjetrin
Nėse partneri juaj nuk ėshtė mė personi tė cilin lajmėroni tė parin pas njė lajmi tė mirė apo tė keq, kjo ėshtė diēka shqetėsuese. Ai duhet tė mbetet gjithmonė prioritet nė ēdo moment nė mėnyrė qė gjėrat tė ecin si duhet.
·Ata debatojnė ashpėr
Nėse debatoni, kjo ėshtė njė gjė e mire, sepse tregon se komunikoni. Por kujdes me mėnyrėn se si e bėni kėtė. Ata qė nė tė vėrtetė kanė probleme debatojnė ashpėr, me fjalė jo normale dhe mbajnė inat pėr njė kohė tė gjatė. Ata nuk janė nė gjendje t’i zgjidhin problemet dhe tė ēlirohen njėherė e mirė.
·Ata kapen pas sė shkuarės
Ėshtė e kotė ta qortoni partnerin pėr gjėra tė cilat kanė ndodhur kohė mė parė. Tė gjithė kemi tė metat tona dhe kemi bėrė gabime.
·Ata nuk bėjnė mė as pėrpjekjen mė tė vogėl
Tė kesh njė lidhje, kėrkon sakrifica dhe goxha punė. Mos mendoni nė asnjė moment se partneri duhet tė lexojė mendimet tuaja, duhet tė jetė gjithmonė nė humor apo duhet tė bjerė dakord pėr ēdo gjė, Duhet tė tregoheni mė realistė dhe mė tė kuptueshėm.TIPARET E ĒIFTEVE TĖ PALUMTURA! 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

    Ora ėshtė 6/6/2020, 01:19