<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Vėllaznimi ndali Trepēėn

Mesazh nga LePuRuShJa 4/9/2009, 00:08

Vėllaznimi – Trepēa 1:0
    Pas tri fitoresh radhazi nė Superligė, Trepēa ėshtė ndalur tė mėrkurėn nė Gjakovė, pasi humbi nga Vėllaznimi me rezultat minimal 1:0. Pas humbjes nė Prishtinė nga Flamurtari, gjakovarėt ia vunė vetes si obligim fitoren, dhe ia dolėn. Nė pjesėn e parė tė dyja skuadrat patėn rastet e tyre, por nuk i shfrytėzuan. Edhe nė tė dytėn nuk munguan rastet, por vetėm njėri u shndėrrua nė gol. Ishte pikėrisht minuta e 86-tė kur i palodhshmi Robert Gjeraj harkon deri tek sulmuesi Alban Bekteshi, i cili nuk fal, 1:0. Gėzimi tek publiku gjakovar ishte i pa pėrshkruar. Marrė nė pėrgjithėsi, Vėllaznimi fitoi me meritė, mundi iu shpėrblye nė fund.

Kosova (V) – Hysi 1:0
    Kosova e ka shėnuar fitoren e dytė tė sezonit, pasi e mposhti Hysin me rezultat minimal. Pas njė pjese tė parė tė baraspeshuar, ku patėn raste tė dyja palėt, vushtrriasit e gjetėn golin e fitores nė pjesėn e dytė, pas sulmeve tė njėpasnjėshme. Ndodhi kjo nė minutėn e 57-tė pėrmes Ilir Izmakut, i cili e mposhti portierin mysafir Neziri.

KEK-u – Drenica 6:0
    KEK-u bėri njė paraqitje tė shkėlqyeshme, duke e dėrrmuar Drenicėn, tė cilėn e pėrcolli nė shtėpi me 6 gola. “Elektricistėt” i treguan dhėmbėt qysh nė pjesėn e parė, ku shėnuan plot 4 gola. Serinė e golave e nisi Ymer Xhaferi, pasi mori njė top nga Virtyt Hashani (min 13). Vetėm njė minutė mė vonė, Virtyt Hashani e shtoi epėrsinė nė 2:0 pasi nga largėsia e paraboloi portierin mysafir. I njėjti futbollist e ngriti avantazhin e vendėsve nė 3:0 nė minutėn e 21-tė, pas harkimit nga e djathta tė Berat Grabovcit. Ky i fundit shėnoi gol tė bukur 3 minuta pa pėrfunduar pjesa e parė, 4:0. Listės sė golashėnuesve iu shtua edhe Visar Zogiani, i cili realizoi nė minutėn e 58-tė. Ndėrkaq, goleadėn e mikpritėsve e mbylli sulmuesi Kastriot Rexha, pėr rezultatin pėrfundimtar, 6:0.

Ferizaj – Prishtina 1:0
    Kampioni aktual, Prishtina, e ka pėsuar edhe humbjen e tretė. Bardhekaltrit u mposhtėn tė mėrkurėn nga Ferizaj. Vendėsit ishin mė tė mirė dhe sulmuan qė nga minutat e para. Ata e qėlluan tėrthorėsen nė minutėn e 11-tė me anė tė Sherif Topallit. Mikpritėsit e gjetėn golin e fitores nė minutėn e 58-tė pėrmes futbollistit Florim Berisha, tė cilit iu kthye topi nga portieri Statovci, pas njė gjuajtjeje tė Fitim Sadriut.

Flamurtari – Besa 2:1
    Flamurtari e ka konfirmuar formėn e mirė, duke e mposhtur edhe Besėn e Pejės.
    Kuqezinjtė kaluan nė avantazh tė parėt nė minutėn e 22-tė. Mė parė, Zejnullahu harkon nga kėndi i djathtė i fushės, e gjen Desaret Dervishin, qė me kokė e mposhtė portierin Valmir Bytyqi. Nuk kaluan as 7 minuta, e vendėsit e dyfishojnė avantazhin. Sėrish nė aksion mori pjesė kėmbėshpejti Zejnullahu, qė e gjen sulmuesin me pėrvojė Malėsor Gjonbalaj, 2:0. Pejanėt lėshuan disa raste tė mira nė pjesėn e parė, ndėrsa nė tė dytėn nuk arritėn mė shumė se njė gol tė shėnuar, atė nė minutėn e 87-tė nga penalltia, me realizator Mensur Durakun.