BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mula ikė nga Vėllaznimi

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Mula ikė nga Vėllaznimi

    Mesazh nga Albatros 5/10/2009, 23:13

    Trajneri i Vėllaznimit, Blerim Mula tė dielėn pasdite ka dhėnė dorėheqje tė parevokueshme nga ky post. Kėtė vendin Mula e ka marrė menjėherė pas humbjes sė kuqezinjve nė shtėpi nga Ferizaj, me rezultat 0:1.

    Kjo ishte humbja e dytė rresht qė Vėllaznimi e pėsoi para adhuruesve tė vet, ngase para dy jave ata u mposhtėn edhe nga Liria nė Gjakovė (0:1). Dhe pikėrisht rezultatet e dobėta e kanė shtyrė Mulėn qė t’i thotė lamtumirė Vėllaznimit.

    “Vėllaznimi nuk e meriton t’i pėsojė dy humbje rresht nė shtėpi. Dikush duhet larguar me kėtė rast, atėherė vendosa qė tė largohem unė. Dhashė dorėheqje tė parevokueshme, sepse edhe mė parė kam ofruar dorėheqje, por Kryesia nuk e pati aprovuar”, deklaroi Mula pėr Express tė dielėn.

    Kuqezinjtė kėtė sezon po zhgėnjejnė me rezultate. Pas dhjetė xhirove, gjakovarėt i kanė shėnuar tri fitore dhe i kanė pėsuar gjashtė disfata, kurse njė herė kanė luajtur baras. Sipas Mulės, Vėllaznimi nuk mund tė bėjė mė shumė se kaq.

    “Klubi i ka kryer tė gjitha obligimet me rregull ndaj futbollistėve dhe ndaj meje. Por, nuk kam qenė i kėnaqur me kualitetin e lojtarėve. Unė i kam fajet qė dikur pranova ta udhėheq kėtė ekip me kėtė fond tė lojtarėve. Pata pranuar ta udhėheq Vėllaznimin vetėm pėr njė arsye: sepse ėshtė klub i madh. Futbollistėt kanė dhėnė maksimumin nga vetja e tyre, por kanė pasur ngarkesa. Ekipit i mungojnė lojtarėt me pėrvojė pėr ta bartur barrėn kryesore”, pėrfundoi Mula.

    Mula ėshtė trajneri i pestė qė mbetet i papunė pas Gani Sejdiut, Besnik Kollarit, Muharrem Sahitit dhe Xhafer Dobrės.

      Ora ėshtė 19/5/2024, 22:02