BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Haxhiaj e Sejdini, japin dorėheqje

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Haxhiaj e Sejdini, japin dorėheqje

    Mesazh nga Albatros 15/9/2008, 20:03

    Nė fund tė konferencės pėr shtyp, gjatė sė cilės dha opinionin e tij pėr ndeshjen e pėrfunduar, trajneri fierak i Besės, Iljaz Haxhiaj, ka bėrė tė ditur dorėheqjen e tij tė parevokueshme. Njė vendim ky, qė kurrsesi nuk ishte pritur. I pyetur nė lidhje me arsyet e kėsaj dorėheqjeje kaq tė papritur, ai pėrgjigjet: “Kjo ėshtė dita ime e fundit tek Besa. Unė kam vendosur tė jap dorėheqje tė parevokueshme nga detyra e trajnerit. Arsyet janė personale dhe nuk dua qė t’i bėj publike, por mund tė them se Besa ėshtė njė skuadėr e ndėrtuar pėr tė fituar titullin kampion, veēse nuk ėshtė fati im qė ta ēoj atė ekip gjer atje. I uroj suksese Besės”. Menjėherė pas hapit fals nė “Ruzhdi Bizhuta”, Faruk Sejdini nuk ka vonuar shumė pėr tė bėrė publike dorėheqjen nga kreu i stolit ballshiot. “Largohem nga drejtimi i ekipit tė Bylisit, pasi kėshtu mendoj se i hap rrugėn njė tjetėr drejtuesi qė do tė drejtojė ekipin e Ballshit nė vazhdim. Unė mendoj se mungesa e pikėve nė kėto tri ndeshje tė para bie mbi mua, pasi nė ēdo lloj situate tė tillė, trajneri ėshtė i pari qė mban pėrgjegjėsinė”.

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 19/5/2024, 17:53