<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Tirana mund Milanin nė “Qemal Stafa"

Mesazh nga Albatros 15/10/2008, 10:40

Tirana arriti njė fitore mjaft tė bukur ndaj Milanit me rezultatin 2-1. Edhe pse ishte njė takim miqėsor, tifozėt e shumtė u zbavitėn, pasi mundėn tė shihnin nė “Qemal Stafa” dy gola spektakolarė tė bardhebluve, si dhe yjet e shumtė tė Milanit, qė nuk e kursyen pėrkushtimin.

Edhe pse njė sfidė jo zyrtare, ajo ka vlera historike pėr ekipet shqiptare nė ballafaqimet me skuadra kaq tė mėdha si Milani.

Goli pėr skuadrėn tonė u shėnua nga Daniel Xhafa nė pjesėn e parė. Ka qenė minuta e 28-tė e pjesės sė parė kur pas njė harkimi nė zonėn e Milanit, Memelli ul topin me kokė dhe Xhafa godet fluturimthi nė portėn kundėrshtare.

Sėrish gol pėr Tiranėn nė minutėn e 72-tė. Shėnues ishte Gjegj Muzaka, i cili goditi nga 30 metra pas njė kombinimi tė shpejtė nė mesfushė.

Nė minutat e fundit tė ndeshjes pėr Milanin ka shėnuar Ronaldinjo. Ai merr njė pasim tė Shevcenkos nė zonė dhe i pashqetėsuar godet nė portė. Ukrainasi pėrfitoi nė aksionin e tij nga njė gabim i Abrahamit.

<b>Votat</b> Votat : 3

Buzqeshje Re: Tirana mund Milanin nė “Qemal Stafa"

Mesazh nga ZAPATA 15/10/2008, 20:17

VETEM NJE GJE TE TILLE NUK E EMAGJINOJA DOT MBASE EDHE MUNDET TA KENE LENE VETE NDESHJEN