BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Edhe njė e artė pėr Simon Ammann-in Kėrcyesi zviceran Simon Ammann ka fituar edhe nė kėrcimoren e madhe nė kuadėr tė Lojėrave Olimpike Dimėrore nė Van

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Edhe njė e artė pėr Simon Ammann-in Kėrcyesi zviceran Simon Ammann ka fituar edhe nė kėrcimoren e madhe nė kuadėr tė Lojėrave Olimpike Dimėrore nė Van

    Mesazh nga Albatros 21/2/2010, 17:41

    Kėrcyesi zviceran Simon Ammann ka fituar edhe nė kėrcimoren e madhe nė kuadėr tė Lojėrave Olimpike Dimėrore nė Vancouver. Duke fituar dy medalje tė arta nė disiplina tė ndryshme Ammanm e ka pėrsėritur suksesin nga Solt Lake City tė vitit 2002 dhe ėshtė bėrė sportisti mė i suksesshėm nė kėtė disiplinė nė histori tė Lojėrave Olimpike. Medalje e argjendtė i ka takuar, ashtu si edhe nė kėrcimoren e vogėl, polakut Adam Malysz, derisa e bronzta shkoi nė duart e austriakut Gregor Schlirenzauer. “Nuk kam fjalė”, ka thėnė Ammanm pas garės. “Ēka tė them? Isha shumė i nervozuar. Ishte njė eksperiencė e mundimshme. Megjithatė kam pasur forcė tė kėrcej dhe kjo ėshtė gjė e mirė. Jam i lumtur qė arrita tė rrėmbej medaljen e dytė tė artė nė kėto Lojėra, sepse e kam merituar njė gjė tė tillė. Sė paku unė mendoj kėshtu”, ėshtė shprehur Ammann.

    Edhe njė e artė pėr Simon Ammann-in Kėrcyesi zviceran Simon Ammann ka fituar edhe nė kėrcimoren e madhe nė kuadėr tė Lojėrave Olimpike Dimėrore nė Van 3sama

    Kėrcyesit i pret edhe njė garė tjetėr e kėsaj here ajo nė konkurrencėn ekipore, e cila nė program ėshtė tė hėnėn nė ora 19:00 me kohėn e Evropės Qendrore.

    Edhe njė e artė pėr Simon Ammann-in Kėrcyesi zviceran Simon Ammann ka fituar edhe nė kėrcimoren e madhe nė kuadėr tė Lojėrave Olimpike Dimėrore nė Van 1saman

    Rezultatet

    1. Simon Ammann (Zvi) 283.6
    2. Adam Malysz (Pol) 269.4
    3. Gregor Schlierenzauer (Aus) 262.2
    4. Andreas Kofler (Aus) 261.2
    5. Thomas Morgenstern (Aus) 246.7


    Edhe njė e artė pėr Simon Ammann-in Kėrcyesi zviceran Simon Ammann ka fituar edhe nė kėrcimoren e madhe nė kuadėr tė Lojėrave Olimpike Dimėrore nė Van 2saman

      Ora ėshtė 26/4/2024, 22:05