BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    ME BEN NERVOZ POR PERSERI TE DUA...

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje ME BEN NERVOZ POR PERSERI TE DUA...

    Mesazh nga Vizitor 11/7/2010, 20:32

    ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... Leter
    ME BEN NERVOZ POR PERSERI

    TE DUA



    Dashuria eshte nje ndjenje e fuqishme dhe e jashtezakonshme per nje njeri,nje vend ose dicka.Ajo bazohet tek afersia,dobia ose mbi deshiren dhe terheqjen erotike.Ajo mund te kuptohet edhe si nje perkujdesje ose vleresim I thelle.

    Nuk kemi te bejme vetem me nje lloj dashurie ajo eshte e shumellojshme dhe e pranueshme nga te gjithe,egziston dashuri ndaj prinderve,familjes,shokut/shoqes,ndaj kafsheveā€¦.

    Por c"dashuri valle eshte kjo qe ndjej per Ty ? ! ? !

    Dashuri qe ma ka rembyer zemren qysh per here te pare e qe nga ai moment ka lene gjurme te pashlyeshme ne jeten time.

    Ne rrugen e jetes hyra ateher kur fillova te dashurohem tek ti,dhe thoja me vete se e gjeta fatin e vertet dhe sa here te takoja dhe te takoj me dridhet zemra dhe asnjeher nuk ngopem duke te te shikuar.

    Me mahnit me bukurine dhe sjelljen qe ke dhe vdes nga deshira qe nje here fytyren te ta perkedhelā€¦.por kam frik. E din perse?? Mos te te lendoj se ju ngjan engjujve te parajses dhe ngado qe ti shikon shendrit nga bukuria si yjet e bukura qe ndodhen ne qiell.

    Qe kur te kam njohur ty ndihem krejtesisht ndryshe madje me ndodh qe ndonjeher mos e njoh as veten sepse vemendjen e kam vetem tek ti.

    Kudo qe te ndodhem dhe cfardo qe te bej gjithmon te kam parasysh dhe shume here I them vetes ā€¦.po te kishe qene pran meje ne kete cast do te isha njeriu me I lumtur I kesaj boteā€¦.

    Ti po luan me mua vetem pse e ke kuptuar se une vdes per ty dhe se ta kam shprehur dashurine si askush tjeter.Kuptoje se TE DUA me gjithe zemer,me gjithe fuqine e shpirtit dhe me tere qenien time njerezore.

    Por nje gje nuk e kam te qart perse je kaq I pashpirt,pse nuk ndalesh e ti mendosh gjerat me mire!? Ndonese ateher do ta kuptosh se je teper gabim.

    C"te bej ti se kupton te verteten e jetes dhe te dashurise, se ke fare dert se po ma lendon zemren,zemren qe te dashuron pa mase.

    Shume here mendoj se pa ty jam e humbur dhe perpiqem ta ngushelloj veten,por e kam kot dhe nganjeher vetem per te te larguar nga mendja mendoj gjera negative per ty,dhe them me vete se nuk te dua me, ti nuk e meriton dashurin time,ti ske shpirt,nuk vlenā€¦ā€¦. Por kthehem prap dhe peshperisā€¦ pse po genjej veten kur e dua dhe vlen shum,eshte I bukur, i sjlellshem,i ndershemā€¦ā€¦

    Me ben shume nervoz sepse ti ske besim tek une, e une qe te dua mundohem qe te arij atje ku duhet por e kam kot per arsye se ti je I tille te eshte fiksuar ne koke mosbesimi dhe kaq.Nga nervoza qe ma shfaq ti me dit te tera nuk ha ushqim e madje edhe me nete te tera skam gjum ne sy.

    Shume here kam provuar ti behem armik vetes por as Zoti nuk deshiron te me ndaj nga ti

    Ndoshta per ty jam bere paksa e merzitshme por kesaj rradhe nuk isha une ajo qe shkruajta por ishin dhembjet e zemres sime dhe shkaku I gjithe kesaj je ti ZEMRA IME por nje gje duhet ta kesh te qart qe emrin tend ā€¦.. e kam shkruar me gjakun e zemres time dhe kurre nuk do ta shlyej nga jeta ime,dhe sa here te kendoj e merzitur emri yt do te jet ne vargjet e para dhe sa here te agoj mengjesi ti gjithmone do te vish sikur nje hije dhe me zerin tend te embel do me zgjosh nga gjumi.
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: ME BEN NERVOZ POR PERSERI TE DUA...

    Mesazh nga Vizitor 11/7/2010, 20:37

    ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... Book17
    ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... W250

    ***********LETER DASHURIJE**********


    Pėrsėri nė kėtė natė ndjehem e vetmuar,dikush ma ngulfat frymėn.Qielli ka ngjyrėn
    e fjalėve boshe.Lotėt mė pikonin pa rreshtur,zemra kėrkonte dashurinė
    e humbur,kėrkonte realitet me vėshtirėsi dhe mospėrfillje,por sė paku le tė jetė realitet.
    Fillova t"i numėroj yjet qė rrinin tė zymur nė brendi tė qiellit,por ngadalė ata filluan
    tė zhduken.Tik-taku i orės ishte instrument i vetėm nė veshėt e mi,por dhe ajo nuk
    mė tregonte tė vėrtetėn.Kishte filluar tė agonte mėngjesi e ora mė tregonte mesnatė.
    Dora ime zgjatej si lypėse saherė qė tė takoja,e ti nuk ofrove mėshirė pėr mua.Tė
    desha aq shumė,jeta ime ishe ti.Tė prita ditė tė tėra se mos vallė do tė ktheheshe pėrsėri
    tek unė.I numėrova muajt,vitet..por ti as qė mendoje nė rikthim.Tė ėndėrroj ēdo natė,
    vetėm ėndėrra ėshtė vend takimi i vetėm pėr ne tė dy,e ėndėrra kėtė natė u zhduk.
    Tė duaā€¦mė beso.Unė smundem pa ty.Vallė,ėshtė kaq e rėndė tė mė falėsh dashuri?S"tė
    kėrkoj asgjė mė shumė.Dua tė jemi bashk ashtu siē ishim dikur,tė ndjej pėrqafimin tėnd,
    puthjen tėnde..I dua ata duar qė shtrėngonin fort duart e mia qė dridheshin saherė qė isha
    me ty.Dua zemrėn tėnde,mė mungon..pa ty jam asgjė.Tani tė falė shpirtin duke imituar tė
    vdekurin,e ti po mė ofron trėndafila tė vyshkur qė nė brendi tė saj shkruan:
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: ME BEN NERVOZ POR PERSERI TE DUA...

    Mesazh nga Vizitor 11/7/2010, 20:40

    Heshtja e kesaj nate po me cmend.E vetmuar ne dhomen time cdo here rri ne mendime,nuk di pse te kujtoj, kur dua qe pergjithmon qe te harroj,si te harroj Ty kur te dua aq shum,por pse te dua kur Ti cdo dit me ben te vuaj...
    Nuk di pse sillemi te dy si femij,kur te dy jemi te rritur dhe mund ta kuptoj fjalen dashuri,e di qe edhe Ti me do mua por nuk e kuptoj pse nuk ma thua...
    Nuk shihemi nje koh te gjate edhe pse per njeri-tjetrin kemi shum mall,e di se fajtore per ket jam une,por nuk di pse kam frik te takohem me Ty, por nuk dua qe te zhgenjehem ne dashuri...
    I kujtoj ato pak caste qe te dy i kaluam dhe e kuptoj se per Ty jom e permalluar...
    E permalluar fle ne gjum e till zgjohem cdo dit kam shum mall per Ty oh shpirt...
    E kapluar nga kjo merzi vazhdoj te shkruaj poezi vetem per Ty.....

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: ME BEN NERVOZ POR PERSERI TE DUA...

    Mesazh nga Vizitor 11/7/2010, 20:41

    A do lind dielli nje her per mua ,apo kjo mjegull do e mbys kte ndjenj te bukur...A sa shum ndjej dhimje,me keq ska te duash dike qe e ke pran e qe te do po sta thot dot te ben xheloze ne cdo cast...E un bej sikur jam e fort e se sheh se brenda meje po vdes per te.Ai shikim i tij shkrin gjith ate akull brenda meje gjith ate brenge e dhimje ...O yll,engjulli im pse esht aq e veshtir tme thuash ''TE DUA''...A e din sa fort kjo zemer per ty reh,sa net sflej duke te menduar, vall a do vij ajo dit te jemi bashk ne dy ? Por nje gje dije se ky trupi im edhe i vdekur zdo tretet sepse ne te do mbijetoj cdo shikim ,buzeqeshje ,ledhatim,e do jen ata qe do ta mbajn ne jet trupin tim...E kur tme kujtojsh nje pik lot ne varr do tme rjedh e do njom ate tok te that e siper varit tim do celin lule te njoma qe me
    aromen e tyre do te ndjekin kudo se edhe e vdekur ky shpirt do luftoj te jet pran teje...


    ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... 0be81d96a211692eaf33fa2

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Re: ME BEN NERVOZ POR PERSERI TE DUA...

    Mesazh nga LePuRuShJa 12/7/2010, 00:41

    ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... 833945 ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... 332786 ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... 940922
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: ME BEN NERVOZ POR PERSERI TE DUA...

    Mesazh nga Vizitor 12/7/2010, 11:24

    ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... 940922 ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... 702172 ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... 702172
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: ME BEN NERVOZ POR PERSERI TE DUA...

    Mesazh nga Vizitor 16/9/2010, 08:50

    Sa shum mall , sa deshprim , sa vuajtje sa shum dashuri ndjej per ty sonte ne ket nate e dashura ime. Sonte endrrat dhe kujtimet per ty i kam te grumbulluar rreth shpirtit tim.
    Me beso ma lodhe shpirtin me heshtjen tende, ma lodhe shpirtin me mos besimin tend .Shpirti im eshte kthyer ne nje amfitater i nje lufte, ndjenja hyjnore e nderthurrur si vet ngjyra e jetes. Ndihem i vetem ne ket bote, ku ne erresiren e harruar lumturia ime eshte fshehur dhe une jam kthyer ne nje skllav te nje fati manegrevist. Mes endrrave e kujtimeve qe jeta mi ka afruar, e ndjej veten te deshpruar per pak qetesi, pak ngrohtesi e dashuri.
    Sonte shoh nje dor qe s"me bindet, shoh dy sy qe te kerkojne ty e dashura ime dhe njdjej ne zemer qe ndoshta s"me perket mua, ndjej dashuri qe me perpin krejt trupin, dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe gjdo qeliz te qenijes sime .
    Ti ndoshta se imagjinon gjdo te thot te duash dikan ne heshtje. Ne kete largesi te mallkuar te mendosh dhe ti kalosh ditet pergjysem. Te jetosh cdo qast kur nje pjes eqenijes tende jeton larg dhe aq me keq kur e din qe ste perket aspak.
    Eh ! sa e sa ore dhe dit me ikin me ikin duke te menduar ty, neteve perpliten dhe njdjej shterngim ne zemer. Fytyra jote trazon gjdo gje ne shpirtin tim me ngacmon fantazine.
    Nga do qe hedh syt me duket se te shoh, nga do qe hedh doren parafytyroj se te prek me te dhe them : po te te kisha pran ................................
    Ah ! sikur ..............................
    Qti bej tani shpirtit qe te don pran, qti bej zemres qe mbrenda saj qendron vetem ty, qtu bej syve qe ndjejn mall dhe duan te te shohin, qti bej vetes sime qe eshte dashuruar marrezisht mas teje.
    Jam une qe therras me ze te shurdhur dhe vuaj mbrenda vetes ket dashuri.
    Te adhuroj, te dua me shpirt. I dashuruar si sot do te mbetem pas teje pergjithmone. Edhe nese sdo te mundem te te shoh kudo qe ty te ndodhesh do te lutem per lumturine dhe qetesine tende. Dhe nese kam len diqka tek ty, nje ndjejn te vogel dashurie te lutem mbroje , mos e fshij nga kujtesa jote. Une do te dua deri ne perjetesi vetem ty dhe ket fjal do ta mbyll mbrenda ne shpirt dhe kurr sdo ta tradhetoj veten.




    ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... Tedua1





    ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... LOVE5
    Arlo
    Arlo
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... 2eyci2f
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50616
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 91675
    <b>Votat</b> Votat : 440
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

    Buzqeshje Re: ME BEN NERVOZ POR PERSERI TE DUA...

    Mesazh nga Arlo 11/2/2011, 05:51

    Saranda shkruajti:A do lind dielli nje her per mua ,apo kjo mjegull do e mbys kte ndjenj te bukur...A sa shum ndjej dhimje,me keq ska te duash dike qe e ke pran e qe te do po sta thot dot te ben xheloze ne cdo cast...E un bej sikur jam e fort e se sheh se brenda meje po vdes per te.Ai shikim i tij shkrin gjith ate akull brenda meje gjith ate brenge e dhimje ...O yll,engjulli im pse esht aq e veshtir tme thuash ''TE DUA''...A e din sa fort kjo zemer per ty reh,sa net sflej duke te menduar, vall a do vij ajo dit te jemi bashk ne dy ? Por nje gje dije se ky trupi im edhe i vdekur zdo tretet sepse ne te do mbijetoj cdo shikim ,buzeqeshje ,ledhatim,e do jen ata qe do ta mbajn ne jet trupin tim...E kur tme kujtojsh nje pik lot ne varr do tme rjedh e do njom ate tok te that e siper varit tim do celin lule te njoma qe me
    aromen e tyre do te ndjekin kudo se edhe e vdekur ky shpirt do luftoj te jet pran teje...


    ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... 0be81d96a211692eaf33fa2


    Sad Sad PERQAFIME Tekamxhan
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: ME BEN NERVOZ POR PERSERI TE DUA...

    Mesazh nga Vizitor 11/2/2011, 12:53

    ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... 702172 ME BEN NERVOZ POR  PERSERI TE DUA... 702172
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: ME BEN NERVOZ POR PERSERI TE DUA...

    Mesazh nga Burrelsja 2/7/2013, 10:46

    Veprimi mč i bukur i dashurisč qč mund tč ndčrmerni nuk čshtč veprimi i parashčrbimit tč tč tjerčve.Kur i ndihmoni dhe shčrbeni dikuj,juve e mbčshtetni,e ngushčlloni,i ofroni lehtčsim dhe mbčshtetje...megjithatč,kur do ta shikoni nč bukurinč dhe mirčsinč e brendshme origjinale tč tij,ju e transfromoni dhe pčrsčri e krijoni...pra,largčsia krijon nji lčmsh shpesh tč čmbčl..e shpesh lčmshin e mbushni me xhelozi...largčsia ashte e aftč pčr shumcka...ju nganjiherč mendoni gjatč....lodheni me vetmi e mednime gjetiu...dhe shpesh thoni "s'duroj dot mč"...
    krijoni shpesh mendime tč kota...pčr njeriun e zemres...ku ndodhet?cbčn? me kan rri?ku prehet?ku buzčqesh?ku cmallet?...ju mbytin mendimet e lčmshi sa vin e mč shumč sillet e mbčshtillet...
    Gjeja e pare qe ndjehet, eshte frika e humbjes se kontaktit me tjetrin, ndjeheni si molla e ndare ne dy pjese. Dhe gjithcka duket sikur erresohet. Filloni te mendoni se, per nje arsye apo tjeter, nuk do te jete e mundur te shiheni shpesh. Kur te doni te merrni nje vendim te rendesishem, nuk do te keni mundesi ta diskutoni me te deri naten vone, sic keni bere deri tani. Pastaj, ekziston edhe ajo frika tjeter: xhelozia. Ē'bote te re do te zbuloje ai, me mijera kilometra larg teje? Sic dihet, te rejat te magjepsin gjithmone. Dhe ndoshta, keni frike se mund t'ju lere menjane...
    Tani pčrpiquni qč atč njeri ta kujtoni si herčn e parč..pa lejuar tek ju tč ndikojnč pčrvojat qč pčr ta ndčrkohč i keni fituar,qoftč tč mira apo tč kčqija.pčrpiquni ti gjeni edhe ato gjčra qč mbase i keniharuar pčr shkak tč afčrsisč me tč...sepse afčrsia lind zakon...lodhje...shkurtpamčsi...mčrzitje...pra gjčrat nuk janč tč freskčta...ndčrsa nga largčsia ju pas largimit i freskoni dhe mč shumč dhepse ndjeni mungesč e dhimbje pčr tč...
    LARGESIA MUND TE VRET SHPIRTIN...POR JO EDHE NDJENJAT...ehhh te te kisha TASH prane,shume gjera kam per te te thene,ne flasim ne telefon ne msn,cdo dite...shihemi...cmallemi,por jo,jo nuk cmallemi sa duhet,ndryshe eshte kur te shoh ne sy dhe me sheh ne sy dhe i themi njeri-tjetrit po te njejtat fjale,po te njejtat gjera po jo kane tjeter vlere kur ti them ne sy...ti shpirti i shpirtit tim,thone ti je larg po..ti...si mund te jesh larg kur te kam shume afer,ja ketu,mu ketu ne zemren time,ka D*cka me afer se zemra?une te shoh moj cdo nate ne enderr te shoh..hejj edhe rruges kur eci para sysh me del hija jote,joo nuk jam cmendur,JO,eshte dashuria per ty qe me ben te tille.Mbase ata qe jane rrotull meje nuk me kuptojne,po nuk ua ze per te madhe,them...ndoshta nuk e kan provuar se c'eshte dashuria,c'eshte malli,c'eshte...c'eshte qe te te zere gjumi duke menduar se te kam prane e te zgjohem ne mengjes duke te te kerkuar se ende je aty.Un KAM MALL...PER TY
    Naten e mire...shihemi ne enderr...

    Sponsored content


    Buzqeshje Re: ME BEN NERVOZ POR PERSERI TE DUA...

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 19/5/2024, 21:36