Ngjyrat dhe gurėt e ēmuar sipas horoskopit

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ngjyrat dhe gurėt e ēmuar sipas horoskopit

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/10/2010, 08:03

Jeni kuriozė tė mėsoni se cilat ngjyra dhe gurė tė ēmuar ju pėrshtaten me shenjėn tuaj tė horoskopit?

Dashi- I drejtuar nga Marsi, zoti i Luftės, kjo shenjė ėshtė e lidhur me tė kuqen, ngjyrė qė i sjell fat dhe qė i mbron nga negativiteti; guri i cmuar ėshtė korali ose rubini ne spektrin nga e kuqe nė vjollcė.

Demi- Kurajoz, sensual duhet gjithnjė qė tė mbajė veshur dicka jeshile, sidomos nė momentet e vėshtira, pėr tė kaluar pengesat dhe pėr tė patur sukses nė dashuri. Ndėr gurėt e cmuar, fatsjellės janė smeraldi, qė garanton dashuri dhe ekuilibėr.

Binjakėt- Ngjyra qė i shkon pėr shtat kėsaj shenje tė udhėhequr nga Mėrkuri ėshtė e verdha, qė ėshtė zgjedhja e duhur nė rast tė njė udhėtimi tė rėndėsishėm, apo ndryshimi tė jetės. Topazi ėshtė guri i cmuar qė i ndihmon tė kontrollojnė emocionet.

Gaforrja- Argjenti, e bardhja; kėto janė ngjyrat qė i duhen atyre qė i pėrkasin kėsaj shenje, pėr tė zgjidhur cėshtje familjare dhe sentimentale. Guri i cmuar mbetet perla, qė ka efekt qetėsuar dhe riekuilibrues.

Luani- E arta dhe portokallia janė ngjyrat e kėsaj shenje, tė lidhur me zotin e Diellit, qė i sjellin kurajo dhe sukses. Diamanti ėshtė guri i cmuar qė i jep energji, i mbron dhe i ndihmon pėr t'u fokusuar nė objektivat e duhura.

Virgjėresha- E udhėhequr nga Mėrkuri, kjo shenjė ka tonalitetet e grisė si ngjyra ideale. Pėr tė zhvilluar mė shumė intuitėn, kėshillohet tė mbahen gurė tė cmuar qė quhen kunzite e zakonisht jane kristale ngjyre roze ose vjollce.

Peshorja- Pėr tė gjetur paqen dhe ekuilibrin, shenja e dominuar nga Afėrdita, mund tė zgjedhė mes tė kuqes dhe jeshiles. Edhe gurėt e cmuar duhet t'i zgjedhė nė kėto ngjyra. Opali jep fuqi, ndėrsa guri i Malakitit forcon kapacitetet kritikuese.

Akrepi-I lidhur me Plutonin, Akrepi arrin sukses edhe falė sė kuqes, ngjyrės sė purpurt apo tė kuqerremtės. Guri fatsjellės ėshtė rubini qė lufton sėmundjet dhe tė kėqijat, por edhe forcon personalitetin.

Shigjetari- Kjo shenjė lidhet me tonalitetet e blusė dhe tė kaltrės sė thellė qė i sjellin kurajo dhe humor tė mirė. Guri i cmuar me emrin Bruz rrit personalitetin.

Bricjapi- Ngjyrat e kėsaj shenje janė kafja dhe grija, qė i ndihmojnė pėr tė patur mė shumė kurajo dhe grintė. Oniksi ėshtė guri tipik qė i ndihmon pėr tė kaluar cdo vėshtirėsi, kurse Opali i zi, eshte njė stimulues i mirė dhe antidepresiv.

Ujori- Bluja e errėt, pėr shenjėn qė dominohet nga Urani, ėshtė zgjedhja mė e mirė. Kjo ngjyrė ndihmon pėr tė gjetur shpesh idetė brilante. Kristali i qartėson mendimet, ndėrsa Zafiri i favorizon dashurinė dhe shėndetin.

Peshqit- Shenjė qė nuk ka si t'i shpėtojė ngjyrės blu tė detit dhe jeshiles. Gurėt qė kanė funksion mbrojtės dhe japin energji dhe forcojnė vlerėsimin dhe vullnetin janė Ametisti dhe gurėt mė ngjyrė qė nxjerr deti.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Ngjyrat dhe gurėt e ēmuar sipas horoskopit

Mesazh nga Burrelsja prej 25/7/2013, 11:46

Gaforrja- Argjenti, e bardhja; kėto janė ngjyrat qė i duhen atyre qė i pėrkasin kėsaj shenje, pėr tė zgjidhur cėshtje familjare dhe sentimentale. Guri i cmuar mbetet perla, qė ka efekt qetėsuar dhe riekuilibrues.

    Ora ėshtė 26/5/2020, 14:32