BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Noizy: U kėndoj tė gjitha femrave qė ēmenden pas meje!!

    Dino
    Dino
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆

    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
    <b>Votat</b> Votat : 95
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

    06022011

    Buzqeshje Noizy: U kėndoj tė gjitha femrave qė ēmenden pas meje!!

    Mesazh nga Dino

    Noizy: U kėndoj tė gjitha femrave qė ēmenden pas meje!! R0bm7sKa shumė mėnyra qė ai mund t’u drejtohet femrave. Nga stili prej kavalieri tek me “My lady”, kalon me arrogancė nė kėngėn mė tė re “Nėse ta lypi”. Me vargje qė tejkalojnė fantazinė, po aq sa dhe femra qė i ka fanse, ai qė i shkruan dhe i kėndon ėshtė vetė Noizy. Thotė qė shumė femra ēmenden pėr tė, ndaj nuk kursehet t’u kushtojė atyre vargje shumė tė drejtpėrdrejta, ashtu siē i ka hije njė reperi. Vargjet e kėngės mė tė re, njė bashkėpunim me Lil, Koli, dhe Varrosi i drejtohen njė femre qė bėn pėrshtypje nė njė club, dhe po ashtu gjithė femrave tunduese. Por pas suksesit tė kėngės ai ka mė shumė se ē’tė tregojė. Marrėdhėniet e tij me femrat, pse ai nuk sheh konkurrentė tė tjerė rreth e rrotull, duetin e nxehtė me kėngėtaren e muzikės pop nė Amerikė, Kristine Elezaj dhe albumin e ri:
    Noizy nga suksesi me “My lady”, dimė qė ėshtė pėlqyer shumė kėnga “Nėse ta lypi”. Pse ky titull?
    Nė fakt femrės nė kėngė i kėrkoj numrin e telefonit jo ēfarė mendoni ju (qesh). Vargjet thonė “nėse ta lypi zemėr, a ma kishe dhon? Numrin e telefonit unė jom tu t’thon, nėse ta lypi zemėr – a ma kishe dhon? I’m asking her – a ma kishe dhon?
    Shfaqesh reper i vėrtetė qė u kėndon shumė femrave. Je nga ata tipa qė tė tė bėjnė pėr vete femrat lehtė, apo ti i ēmend femrat?
    Pėr tė qenė i vėrtetė, jam unė qė i ēmend ato.
    Si frymėzohesh pėr vargjet e tua, nga historitė e tua personale, apo janė thjesht krijime?
    Frymėzimi nuk dihet nga mė vjen, duke filluar nga e kaluara, e tashmja dhe e ardhmja
    Duket se jo vetėm nė Shqipėri, por nė Kosovė e diasporė ke arritur tė bėsh pėr vetė shumė fansa? Deri ku ndodhen fansat e tu?
    Kudo ku ka shqiptarė, do jem edhe unė.
    Tashmė dimė qė do tė shohim nė duet me kėngėtaren me origjinė shqiptare, qė jeton nė SHBA, Kristine Elezaj? Kur del kėnga juaj e parė?
    Bashkėpunimi ėshtė realizuar me Kristina Elezaj, mirėpo na duhet tė presim pak publikimin, pėr shkak tė miksimit tė kėngės edhe masterizimit final qė do bėhet nė New York. Por ju jap fjalėn qė shumė shpejt do keni mundėsinė ta dėgjoni kėngėn nė radio dhe kudo, sapo tė pėrfundojė.
    Ndihet konkurrencė e fortė mes reperave nė Shqipėri? Ti kė ndien si konkurrent tė fortė?
    Jo, jo pėr mburrje por s’kam asnjė konkurrent. Edhe ata qė kanė marrė famė nė kurrizin tim, s’kanė talent, dinė vetėm tė shajnė, gjė qė unė s’e bėj, sepse kam karakter dhe s’e bėj kurrė, qė tė paktėn tė mos shaj nė atė lloj mėnyre. Sa tė kem tė tillė konkurrentėsh, ju lutem mos i quani “konkurrentė”, por quajini flamurė qė shkojnė nga fryn era.
    Ēfarė bėn ēudi tek ty ėshtė numri i madh kėngėve qė ke publikuar kėto kohė. E di numrin e saktė tė krijimeve tė tua?
    Gjithsej? Jo, s’e di, pasi tė them tė drejtėn e kam humur tashmė numėrimin.
    Gjithashtu mund tė them se janė edhe shumė kėngė tė miat qė ende s’janė publikuar.
    Ēfarė planesh ke bėrė pėr vitin 2011, ndonjė album tė ri?
    Po, jam duke punuar pėr albumin tim tė dytė, detajet pėr tė cilin do t’jua them sė shpejti.
    Deri tani kam publikuar njė album me titullin “Pak mė ndryshe” dhe 1 mixtape “Most wanted”.
    Share this post on: reddit

    No Comment.


      Ora ėshtė 20/5/2024, 13:08