BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Sindi, vajza shqiptare triumfon nė Greqi te “Next Top Model”

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫

    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    22022011

    Buzqeshje Sindi, vajza shqiptare triumfon nė Greqi te “Next Top Model”

    Mesazh nga LePuRuShJa

    Sindi, vajza shqiptare triumfon nė Greqi te “Next Top Model”  056

    “Jam nga Shqipėria. Dhe pastaj, ēfarė? Nuk mendoj se kjo ėshtė njė gjė e keqe. Kėtė mendim kanė tė gjithė miqtė e mi, nxėnėsit ku bashkė mėsojmė dhe fqinjėt e mi nė Kipseli ku banoj prej dy vitesh. Ju siguroj se nuk kam asnjė problem nga racizmi. Kurrė nė jetėn time nuk jam pėrballur me racizėm” Vajza shqiptare Sindorela Toli, ėshtė fituese e konkursit tė madh tė modės qė organizohet nė Greqi, Next Top Model 2. Ky ėshtė evenimenti mė i rėndėsishėm i botės sė modės nė Greqi. 17-vjeēarja shqiptare ka arritur tė triumfojė mes dhjetar vajzash greke dhe nė orėn 02.00 tė mėngjesit tė sotėm pas njė maratone qė u transmetua drejtpėrdrejt nė televizionin kombėtar Antenna, fitoi ēmimin e madh.

    Finaliste tė konkursit Next Top Model ishin veē Sindorelės edhe vajzat greke, Joana, Elena dhe Evangjelia.

    Joana dhe Elena u skualifikuan nė pjesėn e parė tė natės finale. Kurse pėr disa orė rresht, lufta ishte mes Sindorelės dhe Evangjelisė.

    Pėrzgjedhja e Sindorelės si fituese e Next Top Model 2 u bė nga juria helene nė bashkėpunim me menaxherin e pėrgjithshėm tė konkursit me patentė botėrore, mbėrritur nga Milano.

    Pas shpalljes fituese, Sindi ka zbuluar edhe planet pėr tė ardhmen: “Qėllimi im i parė tani, ėshtė tė pėrfundoj gjimnazin. Pėr mė tepėr qė kohėt e fundit kam qenė shumė e zėnė. Krahas studimeve qė do tė vazhdoj, nuk do tė largohem nga bota e modės. Ajo qė do tė bėj, ėshtė tė vazhdoj tė jem modele”.

    Kurse ka treguar dhe diēka nga fėmijėria e saj: “kur isha e vogėl, isha e zhytur nė botėn time. Ėndėrroja dhe pėrjetoja si tė isha njė kukull Barbie”.

    Kurse pak ditė para se tė shpallej sot fituese, Sindi kishte dhėnė njė intervistė pėr revistėn e famshme “People” e cila i kushtoi vend tė veēantė.

    “Jam nga Shqipėria. Dhe pastaj, ēfarė? Nuk mendoj se kjo ėshtė njė gjė e keqe. Kėtė mendim kanė tė gjithė miqtė e mi, nxėnėsit ku bashkė mėsojmė dhe fqinjėt e mi nė Kipseli ku banoj prej dy vitesh. Ju siguroj se nuk kam asnjė problem nga racizmi. Kurrė nė jetėn time nuk jam pėrballur me racizėm”.

    Reagimet

    Sindorela:

    “Jam shumė e lumtur. Nuk arrij dot ta besoj. Premtoj tė jap gjithēka sepse dua qė ata qė mė zgjodhėn fituese tė ndjehen krenarė pėr mua”.

    Evangjelia:

    “Unė ndjehem fituese. Do t’ia dal mė tej sepse do t’ia kaloj shumė mirė”.

    Joana:

    “Erdhi krejt papritur. Nuk e prisja tė pėrjashtohesha kėshtu”.

    Elena (mes tė qarash me dėnesė):

    “Besoja se do isha nė dyshen finale por nuk ndodhi. Kjo mė mėrziti shumė, po shumė. Unė e meritoja tė isha atje”.
    Share this post on: reddit

    No Comment.

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 9/5/2024, 18:05