BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Letėr pėr ty ...

    avatar
    cima
    ♫ Anėtar/e ♫
    ♫ Anėtar/e ♫


    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/01/2008
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 191
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 20
    <b>Votat</b> Votat : 2
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jeto me buzqeshje?sepse dikush jeton nga buzqeshja jote!

    Buzqeshje Re: Letėr pėr ty ...

    Mesazh nga cima 12/6/2008, 00:30

    Zemra ime nuk rrah me pa ty

    Eshte nate.Jam ulur ne shtratin ton ku tash e vetmuar shkruaj rreshtat per ty.Askush nuk me kupton me shume sa ditari im,ne te cilin tash e nente muaj shkruaj dhimbjet qe kam per ty.Shpesh dal ne ballkonin e shtepis,aty ku ne te dy ,bashke,here-here deri ne mengjes qendronim pran njeri tjetrit duke biseduar per te ardhmen tone.Por,tash vendi yt ne ballkon eshte i zbrazet .Ku je ti?Pse u zhduke ne erresire pa fund?U bere engjull e shkove ne qiell kurse mua me le te perballem e vetme me jeten.Ti me mesove c'eshte jeta ,c'eshte dashuria.Te gjitha keto i mesova dhe i perjetova me ty.Por,tash ti i more te gjitha me vete.M'i more gezimet dhe endrrat e mia!Edhe zemra ime u varros se bashku me tenden.Me ajo nuk ka force te rrah per askend tjeter.Ti ishe dhe do te mbetesh i vetmi per mua...Tash jam e humbur diku ne erresire ,sepse ylli i vetem u shua per mua dhe s'ka kush ta shkelqej me jeten time!Sa e trishtuar jam ne keto qaste qe po shkruaj ne ditarin tim per dhembjet e mia!Sa shume me mungon ti qe te desha shume!Sa shume me mungojne fjalet e tua...Dhjet vjet bashke ishin vitet me te lumtura te jetes sime,sepse te desha ashtu siq ishe...Sa e sa gjera i tejkaluam bashk...Tash jetoj me kujtimet qe me shpalosen qdo nate para se t'me ze gjumi.Dhe jetoj me to...Zemra me dhemb kur shoh femijet tane kah flen pa ty.Pse jeta u tregua aq mizore ndaj tyre?Pse ua mori baban mu ne kohen kur kishin nevoj per ty me se shumti?! Por,nje rreze drite me ngroh shpirtin,kur shoh tre engjujt tane,fryte te dashurise sone dhe,me japin force qe te jetoj...
    avatar
    cima
    ♫ Anėtar/e ♫
    ♫ Anėtar/e ♫


    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/01/2008
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 191
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 20
    <b>Votat</b> Votat : 2
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jeto me buzqeshje?sepse dikush jeton nga buzqeshja jote!

    Buzqeshje Re: Letėr pėr ty ...

    Mesazh nga cima 12/6/2008, 00:32

    Letėr me rastin e ndarjes!

    Mė thanė se ke shkuar nė njė qytet atje larg,
    Thanė se je martuar, tė kanė parė me vello tė bardhė dhe nė kraharorin tėnd njeriun qė s’e do...
    Dikush mė tha se ke pasur buzėqeshjen nė fytyrė,
    Tjetėr kush mė tha ta kanė parė buzėn duke u dridhur,
    Lotin nė sy dhe e strukur rrinte nė njė qosh, mė tha miku im
    E puthte, e pėrqafonte, i derdhej trupi i njomė nė kraharor,mė tha armiku im, ai armiku i dashurisė sonė..!
    U ula nėn hijen e blirit, aty ku jemi puthur pėr tė parėn herė,
    i mbulova me dushk shkronjat tona tė gdhendura nė cung
    Ika drejt fundit, askujt pa i thėnė gjė, pa e ngushėlluar vetėn..!
    Blirit, pranė tė cilit u prekėm pėr herė tė parė,ia lash unazėn, kujtimin tėnd pas puthjes dhe i premtova se nė datėlindjen e ndarjes do tė vi sėrish
    qė tė lė dy pika tė lotit mbi myshqet pranė,
    Kujtimet ia fala harresės dhe i thash ik nga lėkura ime, edhe ti je ajo,
    merre flokun e bardhė, fytyrėn e shkruar tė saj, s'i dua mė,
    Le tė mbesin nė fotografinė e jetės, tė varura nė shpirtin e saj
    Le ta dergjin deri nė mplakje, deri nė vdekje!
    Lamtumirė! As unė tanimė s'tė dua! Zemra nuk flet me ty mė, asnjėherė, kurrė! Tė lutėm mos e kėrko kthimin, se vella e bardhė s'veshet dy herė...
    E dashur lamtumirė!
    avatar
    cima
    ♫ Anėtar/e ♫
    ♫ Anėtar/e ♫


    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/01/2008
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 191
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 20
    <b>Votat</b> Votat : 2
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jeto me buzqeshje?sepse dikush jeton nga buzqeshja jote!

    Buzqeshje Re: Letėr pėr ty ...

    Mesazh nga cima 12/6/2008, 00:35

    E dhimbshme

    S'e besoj tani, se nė teatrin tonė tė dashurisė, s'do tė ketė shfaqje, s'besoj se kanė marrė fund provat e lojės. Ti ende ke buzėn nė gaz, pėr buzėn time tė jetė nė vaj, s'them se ka ndonjė rėndėsi tė madhe, kuptohet si far emocioni...
    Nuk e di ku ndalet treni i ikjes, matanė kujtimeve apo nė teh tė dhembjes, s'di, s'besoj se i ka ndodhur kujt historia ime... Nė pritje, takimi merr fund, qyteti nuk e mbyll syrin, drojė kam se me sheh fati...
    Shfaqja e paralajmėruar ka mbledhur njerėz, ata presin, ne fjalosemi pėr fajin, gjykata e mbyll fletėn, unė dhe ti serish fjalosemi, thonjtė i rrjepim me dhemb.
    Netėt i plas malli, pastaj nė tavolinėn e preferuar, lėngu behet akull, shkrihet, avullon, pastaj behet akull prapė, unė s'di nėse nata na kupton, s'besoj.
    Hijerėza s'mban vapėn mė, fytyrės se djersitur ia shprish vizatimin..!
    Po fotografia nė dhomė, c'faje ka, pse e kėrkon ta kthej, ke drojė qe tė njeh takimi yt me tė, jo! jo!
    E dhimbshme le tė mbetėt historia jonė, pastaj, le tė thuhet ndėr oda grash secila fjalė e keqe, unė do e mbaj mbi supe, pastaj le tė thuhet se s'u pajtuan tė ndajnė rolet, unė prape do tė them se kjo nuk qėndron mbi ujin e fjalės..!
    S'di pse e marr kaq tė dhimbshme mungesėn tėnde nė ketė rol, ndoshta kam frikė se tjetėr kush nuk e di, me duhet kohė qė ta mėsoj, e plakjen e kam nė lėkurė, mund tė me mund para mėsimit, jo, s'besoj se mund tė jetė kjo...
    E di, ti ke parė njė shfaqje tjetėr, ke parė aktor tjetėr, andaj mund tė tė pėlqej roli me tė nė filmat e animuar, tė mbetesh e virgjėr dhe pa prekje tė besh shumėzimin, mirė pajtohem: e dhimbshme, por e merituar tė behet si thuash ti;
    lamtumire, aktorja ime..!
    avatar
    cima
    ♫ Anėtar/e ♫
    ♫ Anėtar/e ♫


    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/01/2008
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 191
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 20
    <b>Votat</b> Votat : 2
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jeto me buzqeshje?sepse dikush jeton nga buzqeshja jote!

    Buzqeshje Re: Letėr pėr ty ...

    Mesazh nga cima 12/6/2008, 00:43

    DERI KUR.....!!!!

    6Muaj qė vdekja tė ndau nga unė....Ty dashuria ime...
    Jetoj nė njė pjesė tė botės sė errėt,ku drita dhe rrezet e diellit nuk mė ngrohin fare....
    Jam ulur dhe mendoj pėr ty...pėr lumturin dhe vuajtjen qė e ndanim sė bashku.
    Ah,sa tė lumtur qė ishim dikur.
    Dashuri e mallkuar qofsh, pse mė bėre tė dashuroj me gjithė shpirt!
    Nga dashuria qė kisha pėr ty,symbyllur shkova pas ndjenjave tė mia qė mė dėrguan tek ti.
    Dhe kur mendova se nuk do tė humb kurrė jeta tė ndau nga unė...
    A harrohet dashuria e zjarrėt qė kishim?
    Gjdo natė nė ėndėrra mė vjen dhe posa hapi sytė fluturimthi mė largohesh duke mė lėn me lotė nė sy...
    Deri kur.....kėshtu????
    Do tė vuaj e qaj nga dhimbja qė kam se njė pjesė tė zemrės time e humba bashkė me ty...
    Zemra mė ėshtė plagosur rėndė.Tani shėrim pėr kėto plagė mė duken vetėm lotėt, dhe kujtimet e dashurisė sonė qė kishim dikur.
    Do tė vuaj gjithmonė pėr ty....
    Do tė iki nga tė gjithė diku larg....
    Do ta thėrra emrin tėnd dhe do tė qaj e lirė duke mallkuar vdekjen qė tė ndau nga unė....
    Mė mungon,sepse tė desha shumė....!!!!
    majlinda
    majlinda
    ♫ Anėtar/e ♫
    ♫ Anėtar/e ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Kosova
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/04/2010
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 214
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 470
    <b>Votat</b> Votat : 11
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Lindaaa

    Buzqeshje Re: Letėr pėr ty ...

    Mesazh nga majlinda 9/4/2010, 16:02

    SONTE
    Sonte dua ta puth buzen qe ti te flish embel,sonte dua te puth dhe syrin qe ti tme shohesh enderr,dua te puth ne faqe qe ti te ndjehesh mir,e tash ne kto momente me 100 te puthura pote them natene mir.ti je puthja qe un dua ta sheijoj,ti je jeta ime qun dua me ty ta jetoj,ti je shikimi qe gjithmon me mungon.dua te jem filgja i yt qe gjithmon te jem pran buzeve tua qe sahet te pish kafre tme puthesh mua.sonte desha ti them edhe disa fjal te heshtura sepse sonte asht njenat me shi,dua ta jap nje puthje te ngroht aty ku sna pengon njeri sepse e vetmja qe te dua je vetem tiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    majlinda
    majlinda
    ♫ Anėtar/e ♫
    ♫ Anėtar/e ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Kosova
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/04/2010
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 214
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 470
    <b>Votat</b> Votat : 11
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Lindaaa

    Buzqeshje Re: Letėr pėr ty ...

    Mesazh nga majlinda 9/4/2010, 16:03

    NEN HEKURATE BURGUT
    Nen helurat e burgut,e ne mes hakurav te qelikut jam ne errsire pa drit,jam merzit per ty o shpirt. i nbyllur ne rrethoja te nbrehta pa pa fjell me sy,vetem ti je ajo qe mendoj per ty.perty kam shum fjal por per ty kam meshum mall.kur po mendoj per ty nuk po mundem te ve gjum ne sy po shpresoj se seshpejti dote shoh me kta dy sy e te qmallem me tyy.edhe perse ne mes te hekurav jetoj vetem perty zemer mendoj.me thuaj te lutem sonte ne cilin ved je aka kush sonte qe ty te bej shoqri,me thuaj kuje sonte ti me thuaj te lutem a mendon ti siq medoj un per ty.te lutem a ike nbajt premtimet qe mi pate dhan apo gjitha anash i ke lan.

    Sponsored content


    Buzqeshje Re: Letėr pėr ty ...

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 6/5/2024, 13:55