<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Schalke e Reali kremtojnė, Interi e Tottenham-i nė ferr

Mesazh nga LePuRuShJa 13/4/2011, 23:16

Schalke e Reali kremtojnė, Interi e Tottenham-i nė ferr  012

Kampioni nė fuqi i Evropės, Interi, ėshtė eliminuar nga Champions League, kurse Schalke kualifikohet nė gjysmėfinale. Schalke edhe nė ndeshjen e kthimit ka shėnuar fitore, por kėsaj here me shifra 2:1, ndėrsa nė Gjyzepe Meacca pati fituar me rezultat 5:2 dhe me shifrat tė pėrgjithshme 7:3 ka eliminuar Interin. Nė ballafaqimin tjetėr ēerekfinal, Reali fitoi ndaj Tottenham-it me rezultat 1:0 dhe rezultati i ndeshjes sė parė 4:0, kėsisoj me shifra tė pėrgjithshme 5:0 eliminuan skuadrėn angleze.

Nė minutėn e 45-tė Jurado pėr bukuri e ka gjetur tė pambuluar Raulin, i cili i vetmuar ka mashtruar edhe portierin dhe shėnoi pėr shifrat 1:0. Nė pjesėn e dytė pikėrisht nė minutėn e 49-tė, interistėt e barazuan rezultatin 1:1 nėpėrmjet Thiago Mottės, i cili ka shfrytėzuar njė pakujdesi tė mbrojtjes vendase.

Nė minutėn e 81-tė, Schalke kalon nė epėrsi me rezultat 2:1. Raul me maje tė syrit e ka vėrejtur tė vetmuar Howedes, i cili futet me shpejtėsi brenda 16-shit dhe me gjuajtje tė fortė ka lėnė fjetur portierin e Interit, Cesar.

Tottenham – Reali, 45 minuta e pjesės sė parė pėrfunduan pa gola (0:0). Nė pjesėn e dytė, nė minutėn e 50-tė, Khedira, futbollist i palodhshėm ka shėrbyer me top Cristiano Ronaldon, i cili ka shėnuar pėr shifrat 0:1. Me njė fjalė, Schalke e Reali kremtojnė kualifikimin, kurse Interi e Tottenhami nė ferr, duke u eliminuar nga gara mė e fuqishme evropiane. Nė gjysmėfinale takohen: Barcelona – Real Madridi dhe Manchester Unitedi-i-Schalke 04.