BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Miss Angola kurorezohet si me e bukura e universit!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫

    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    13092011

    Buzqeshje Miss Angola kurorezohet si me e bukura e universit!

    Mesazh nga LePuRuShJa

    25-vjeēarja nga Angola, Leila Luliana da Costa Vieira Lopes, ėshtė kurorėzuar si Miss Universi nė konkursin e mbyllur mbrėmė nė San Paolo, Brazil. Studentja e manaxhimit tė biznesit, 1.79 e gjatė dhe me njė buzėqeshje rrėzėllitėse bėhet kėshtu mbretėresha e 60 e bukurisė, duke lėnė pas pėrfaqėsuesen e Ukrainės, tė Brazilit, tė Filipineve dhe Kinės. 25-vjeēarja ka shpėrthyer nė lot nė momentin e shpalljes fituese. Sidoqoftė nuk ka qenė publiku ai qė ka zgjedhur fituesen, por juria, e cila pasi ka marrė vendimin i ka kėrkuar vajzės qė do tė shpallej fituese tė fliste pak pėr veten. “Jam e ndrojtur dhe e konsideroj veten njė femėr me bukuri tė brendshme. Jam brumosur me parime tė mira nga familja ime dhe dua t’i ndjek gjithė jetėn”, ka thėnė ajo gjatė konkursit. Pas kurorėzimit, Miss Universi ėshtė shprehur: “Kam ndėrmend tė punoj pėr kontinentin tim, Afrikėn. Si Miss Angola jam impenjuar nė programet pėr fėmijėt fatkeqė, tė prekurit nga SIDA dhe tė moshuarit”. Ndėrsa nė lidhje me racizmin, Leila Lopes shprehet mospėrfillėse. “Nuk mė prek. Mendoj se janė racistėt ata qė kanė nevojė pėr t’u ndihmuar, meqė mendojnė nė mėnyrė tė tillė”
    Share this post on: reddit

    No Comment.

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 19/5/2024, 18:38