BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Gili: Lashė mėsuesinė pėr muzikėn!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫

    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    17022012

    Buzqeshje Gili: Lashė mėsuesinė pėr muzikėn!

    Mesazh nga LePuRuShJa

    “Tė gjithė e dinė se unė jam shkolluar pėr mėsuese tė gjuhės shqipe, por jam marrė me muzikė pėr shkak te ekonomisė. Por gjithmonė jam munduar ta bėjė nė mėnyre profesionale muzikėn”, eshte shprehur se fundmi kėngėtarja e njohur, Gili, emri i vertete i se ciles eshte Fevzie Berani. Ajo eshte vetem nje nga rastet e shumta te personave qe kane mbaruar nje profesion, dhe per shkak te financave jane detyruar te merren me art, pasi eshte shperblyer me mire talenti i tyre. Ka performuar kudo neper festivale, ku eshte vleresuar me cmime, por jo te gjithe e dine se kengetarja e hitit te dikurshem “Xixellonja”, nene e dy djemve, ndoshta sot do ishte duke dhene mesim nne ndonje shkolle, nese nuk do ishte zbuluar pasioni dhe talenti i saj per muziken. Ne fakt ka filluar te kendoje qe heret, ne shkolle fillore, ne aktivitetet muzikore per femije, pasi ishte pjese e korit te shkolles, por ndoshta dhe as ajo vete nuk e dinte se sa te ardhura do te siguronte jeta si kengetare, ndonese per te pasur nje te ardhme te sigurume, zgjodhi me deshire te studionte per mesuesi.

    Gazeta Standard
    Share this post on: reddit

    No Comment.

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 20/5/2024, 13:08