BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    “Une do ti heq te gjitha gjerat e tija”

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje “Une do ti heq te gjitha gjerat e tija”

    Mesazh nga LePuRuShJa 28/3/2012, 13:04

    “Une do ti heq te gjitha gjerat e tija” Images

    Nuk eshte e cuditshme qe ju vazhdoni akoma te mendoni per ate kaq shpesh : Aparatamenti juaj eshte I mbushur me gjerat e tija : rrobat e harruara ne dollap, furca e dhembeve ne sallen e banjos , dritherat e tija te preferuara ne dollapin e kuzhines , pa harruar dhe librat te shperndara neper shtepi , lojrat dhe….Po, mos harrojme dhe fotot e panumerta qe keni bere bashke ne udhetimet e juaja,ato foto qe kane mbushur muret e shtepise dhe albumet qe mbani siper komodines ne dhomen e gjumit.

    Ky hape I pare padyshim qe ju dhemb shume , por eshte I paevitueshem ; ju duhet te hiqni te GJITHA ato qe ju kujtojne , ato dite te lumtura. Gjeja me e mire eshte ti hidhni ato cfare I perkisnin atij ( ka kaluar shume kohe , ai duhet te kishte ardhur tashme ti merrte gjerat e tija , nese per te ishin te rendesishme apo jo ? ), mundohuni te beni nje zjarr ne qofte se ju keni nje kopesht ose nje oxhak. Kjo eshte nje terapi e mire fizike qe ju ndihmone te harroni te kaluaren pa shume dhimbje. Ndersa, persa I perket fotografive, mbajini ato , ndoshta nje dite do doni te kujtoni ato dite te bukura; futini ne nje kuti , te cilen vendoseni ne fund te dollapit ( ne nje vend ku nuk mund ta shikoni). Edhe dicka te fundit, mos harroni gjithashtu te rregulloni dokumentat dhe ne kompiuterin tuaj.. /ikub/

      Ora ėshtė 10/5/2024, 05:01