BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Emina Cunmulaj, pas vendeve perendimore, tani karriere edhe ne Indi!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫

    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    28032012

    Buzqeshje Emina Cunmulaj, pas vendeve perendimore, tani karriere edhe ne Indi!

    Mesazh nga LePuRuShJa

    ’Kam arritur gjithe c’kam dashur te arrij ne lemin e modes. Kam enderruar te punoj me dizajneret Karl Lagerfeld, Zhan Paul Gautier, Tom Fordin e shume te tjere. Une, po ashtu, kam enderruar te behem pjese e revistave ‘Vogue’ dhe ‘Elle’ dhe kete e kam realizuar’’, nje pjese e endrrave te Emines eshte realizuar, ndersa suksesin ne mode ajo e vazhdon qe nga Amerika deri ne Indi. ”Jam e perfaqesuar nga agjenci te shumta ne gjithe boten. Menaxheri im kryesor eshte Konor Kenedi, nga firma “Muse Models” e Nju- Jorkut. Jam e perfaqesuar edhe ne France, ne Londer, ne Milano, ne Gjermani, ne Dubai dhe ne Indi. Por, cdo gje e punes sime kalon ne duart e menaxherit tim. Natyrisht, edhe familja ime ze pjese te rendesishme ne karrieren time.

    Pa perkrahjen dhe dashurine e tyre nuk do te ishte e lehte”, keshtu tregon per punen e saj supermodelja e njohur shqiptare, Cunmulaj, e cila tregon gjithashtu se per vazhdimin e karrieres si modele has ne shume veshtiresi dhe kete e thote nga pervoja.

    ”Nga pervoja me duhet te them se eshte shume veshtire. Ke konkurrence shume te madhe, vajza te bukura dhe nje fushe te modes, e cila gjithmone eshte ne kerkim te stileve dhe pamjeve te ndryshme.

    Te mbijetosh, duhesh te jesh ambicioze. Duhet thjesht, t’ia kushtosh jeten modelimit’’, thote bukuroshja e njohur, e cila gjate nje interviste dhene se fundi ka treguar se eshte martuar e re dhe nuk e fajeson karrieren per problemet martesore. Ajo gjithashtu ben me dije se ne jeten e saj private ka dicka te re, por nuk preferon te flase ne kete kohe, ndoshta ne nje te ardhme te afert. /Panorama Plus/
    Share this post on: reddit

    No Comment.

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 19/5/2024, 18:11