BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Samanta Karavella: Njerėzit e thjeshtė ma fitojnė zemrėn!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Samanta Karavella: Njerėzit e thjeshtė ma fitojnė zemrėn!

    Mesazh nga LePuRuShJa 7/5/2012, 23:28

    Samanta Karavella: Njerėzit e thjeshtė ma fitojnė zemrėn! 11581

    Dikur tė gjithė e njihnin si vajza e vogėl qė dėshironte tė bėhej kėngėtare. Ajo e realizoi kėtė dėshirė dhe tani njihet si njė kėngėtare e suksesshme, femėr e bukur dhe sexy. Sė fundmi emri i saj ėshtė pėrmendur shpesh nė shtypin rozė pėr shkak tė pėrfundimit tė historisė sė dashurisė, tė cilėn Samanta e ka jetuar duke u pėrpjekur ta mbajė pėr vete. Tė njėjtėn gjė ajo po bėn edhe tani… Nuk preferon tė flasė por njėkohėsisht nuk e mohon ndarjen. Kjo ėshtė e vetmja pjesė pėr tė cilėn Samanta tregohet e rezervuar. Ajo nė kėtė intervistė na tregon pėr veten, punėn, shkollėn, jetėn dhe tė ardhmen…

    Samanta me se po merresh pėr momentin? Po punon pėr ndonjė kėngė tė re?

    Momentalisht po punoj pėr projektin e verės. Jam akoma nė fillim dhe nuk mund tė flas pėr diēka konkrete. Shpresoj qė kėnga tė kthehet nė njė hit. Unė do pėrkushtohem maksimalisht nė realizimin e kėngės, videos ashtu edhe pėr look-un, qė besoj se do tė bazohet tek mė e mira ime dhe jo tek ndryshimet.

    Me kė po bashkėpunon nė muzikė sepse dimė qė je bėre pjesė e studios sė Flori Mumajesit, apo jo?

    “Threedots Production” ėshtė padyshim njė nga studiot qė po sjell kėngėt mė tė mira qė qarkullojnė nė tregun muzikor shqiptar. Ėshtė mirė tė punosh me profesionistė dhe tė realizosh atė qė tregu do. Ndaj kam bindjen se projektet e radhės do tė jenė tė suksesshme.

    Po me Big Bastėn si janė tani marrėdhėniet? Ēfarė ndodhi nė tė vėrtetė midis jush sepse ėshtė pėrfolur shumė?

    Nuk mė pėlqen t’i kthehem bisedave tė sė kaluarės. Bashkėpunimet jo gjithmonė zgjasin dhe funksionojnė ashtu siē ndodh edhe nė shumė aspekte tė tjera tė jetės. Nuk mė ngelet gjė pėr tė shtuar dhe pėr tė thėnė.

    Je tėrhequr sė fundmi nga kompeticionet muzikore. Pse ky vendim? Ke nė plan tė rikthehesh nė festivale?

    Absolutisht! Pėrpara pak muajve isha pjesė e “Festivalit nė RTSH” ku pata njė vlerėsim tė kėnaqshėm. Momentalisht preferoj qė lanēimi im tė behėt nėpėrmjet videove qė nuk humbasin kurrė dhe janė mė profesionale pėr njė artist. Nė kompeticionet e ardhshme do tė shfaqem kur tė kem njė projekt tė pėrshtatshėm.

    Po tek “Kėnga Magjike” do kėndosh sėrish, duke kujtuar kėtu deklaratėn e fortė qė t’i ke dhėnė pėr kėtė festival? Vazhdon tė mendosh qė ēmimet shiten?

    Nėse do tė vazhdoj tė mendoj kėshtu do tė thotė qė tė mos jem pjesė e asnjė kompeticioni muzikor (qesh). Ēdo kompeticion ka veēantinė dhe rėndėsinė e vet ashtu sikurse dhe “Kėnga Magjike”. Nuk mund tė them qė s’do tė jem mė pjesė e saj, por ėshtė shpejt pėr tė pėrcaktuar momentin.

    Jemi afėr stinės sė nxehtė. Duhet tė presim videoklip ‘hot’ nga Samanta?

    Varet nga kėnga qė do tė sjell. Nuk ėshtė domosdoshmėrisht e nevojshme qė tė jetė “hot” pėr t’u pėlqyer, mjafton tė ketė njė ide jashtė tė zakonshmes dhe tė pėrshtatet me fabulėn e kėngės. Unė do kujdesem qė edhe look-u edhe performanca tė jenė nė nivelin e duhur dhe tė kenė njė impakt sa mė pozitiv pėr publikun.

    Ėshtė disi herėt pėr tė tė pyetur por ne po e provojmė… Ku dhe me kė do e kalosh verėn?

    Destinacioni im pėr kėtė verė ėshtė Spanja. Besoj se ka shumė pėr tė parė dhe shijuar.
    Pse u ndave nga i dashuri?

    Nuk besoj se hyn nė interesat e njerėzve kjo pjesė…

    Po tani si e mendon, ēfarė duhet tė ketė njė mashkull qė tė tėrheqė vėmendjen tėnde? Po qė tė tė fitojė zemrėn?

    Tė ketė mbiemrin Hilton (qesh). Njerėzit e thjeshtė ma fitojnė zemrėn.

    Po ti vetė si je nė njė lidhje? Je xheloze? Je posesive, apo je e ėmbėl?

    Xhelozi e padėmshme, ėmbėlsia mė karakterizon gjithmonė.

    A beson nė dashuri?

    Sigurisht!

    Tani na trego pak si ėshtė dita jote?

    Dita ime nis nė fitness, mė pas njė pjesė tė konsiderueshme tė ditės time e kaloj me motrėn dhe shoqėrinė time. Njė pjesė tė rėndėsishme tė ditės ja kushtoj studimeve dhe shkollės (nė degėn marrėdhėnie me publikun) si dhe aktivitete brenda dhe jashtė Shqipėrisė.

    Sa orė nė ditė i kushton pėrkujdesjes pėr veten?

    Si ēdo femėr mė pėlqen qė njė pjesė tė kohės t’ia kushtoj vetes. Pavarėsisht se mė merr shumė kohė, mė jep kėnaqėsi dhe mė bėn tė ndihem komode.

    Kohėt e fundit shumė kolege tė tuat po bėjnė ndėrhyrje kirurgjikale pėr t’u dukur mė bukur. Ti ke bėrė tė tilla? Pse?

    Deri tani nuk e kam parė tė nevojshme. Fatmirėsisht ndihem mirė me pamjen time.

    Ke studiuar pėr spanjisht. Pse kjo zgjedhje? Do merresh me pėrkthime?

    Gjithmonė mė kanė pėlqyer gjuhėt e huaja, por spanjishtja nė veēanti. Ndoshta lidhet edhe me preferencėn time pėr Spanjėn. Nuk besoj se do merrem ndonjėherė me pėrkthim pasi tani kam bėrė njė zgjedhje tė dytė qė ėshtė “Marrėdhėnie me Publikun” qė mė tėrheq si degė dhe mė ndihmon dhe ne profesion (qesh).

    Po tė ardhmen tėnde si e parashikon? Si e imagjinon veten pas 10 vjetėsh?

    Zakonisht eci me plane afatshkurtra, me projekte tė realizueshme. Dhjetė vite janė shumė larg, por shpresoj qė deri atėherė objektivat e mia tė jenė realizuar. Bluetooth

      Ora ėshtė 8/5/2024, 05:19