BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Adelina Emini po e shijon suksesin!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫

    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    24102012

    Buzqeshje Adelina Emini po e shijon suksesin!

    Mesazh nga LePuRuShJa

    Pas lansimit tė albumit tė saj dhe disa video-klipeve, kėngėtarja Adelina Emini nė fundvit po shijon edhe suksesin e parė duke u shpėrblyer pėr punėn e bėrė. Kėngėtarja Adelina Emini ėshtė duke shijuar suksesin kohėve tė fundit. Ajo ka marrė dy ēmime nė spektaklin “Zhurma Show”, pėrderisa pėr dy javė rresht ėshtė e para nė top-listėn e Radio Plus ku lansohen kėngėt e “Kėngės Magjike”, nė tė cilin festival po ashtu po merr pjesė. Pas lansimit tė albumit tė saj dhe disa video-klipeve, kėngėtarja Adelina Emini nė fundvit po shijon edhe suksesin e parė duke u shpėrblyer pėr punėn e bėrė. Kėngėtarja sapo ka marrė dy ēmime nė festivalin “Zhurma Shoė”, ndėrkaq thotė se ēmimet e kanė bėrė tė ndihet shumė mirė.

    “Po ndihem shumė mirė. Jam shpėrblyer me ēmimin e “Best Styling” dhe “Best Interpret”. I vlerėsoj shumė tė dy ēmimet, sidomos ēmimin e interpretimit qė mendoj qė secili kėngėtar do ta dėshironte kėtė ēmim, ngase interpretimi i secilit kėngėtar dmth shumė”, thotė kėngėtarja pėr Express.

    Kėto ēmime kėngėtares i kanė dhėnė edhe mė shumė vullnet pėr punė dhe pėr pjesėmarrje nė festivale tė tjera.

    “Mendoj qė ēmimi ėshtė njė shtytje e madhe pėr keėngėtarin dhe njė motiv pėr tė vazhduar tutje me krijime tė reja dhe tė mira. Unė mundohem shumė derisa tė finalizoj njė kėngė dhe kur ajo nė fund shpėrblehet, ėshtė kėnaqėsi e madhe pėr mua qė publiku i vlerėson”.

    Tash ajo ia ka vėnė syrin njė festivali dhe njė trofeu tjetėr nė Shqipėri.

    Kėngėtarja po merr pjesė nė festivalin “Kėnga Magjike 2012” nė Shqipėri me kėngėn “Nė pėrvjetor”.

    “Kam konkurruar nė festivalin prestigjioz nė Shqipėri ‘Kėnga magjike 2012’. Para dy javėve jam paraqitur nė fazėn e parė tek e diela shqiptare nė TV Klan me kėngėn ‘Nė pėrvjetor’, e cila po vlerėsohet jashtėzakonisht shumė dhe po konsiderohet si baladė magjike. Kam marrė komente pafund pėr kėtė kėngė dhe jam shumė e lumtur qė kėnga nuk ka mė shumė se dy javė qė ėshtė lansuar dhe po pėlqehet shumė nga tė gjithė”, ka thėnė Emini.

    Ndryshe, kėngėtarja ka thėnė se pėrpos pjesėmarrjes nėpėr festivale tė shumta nėpėr Kosovė dhe Shqipėri nuk do tė lė anash as videoklipet.

    Madje, ajo qysh tani po mendon qė t’ia realizojė klipin kėngės “Nė pėrvjetor” mė tė cilėn po merr pjesė nė “Kėnga Magjike”.

    “Jam nė pėrgatitje pėr tė realizuar vidoklipin e po kėsaj kėnge ‘Nė pėrvjetor’. Do tė realizoj diēka tė veēante. Pėr detaje tjera nuk po flas ..le tė mbetet befasi pėr publikun…”.

    Kėnga “Nė pėrvjetor” ėshtė njė baladė tė cilėn Adelina e kishte premtuar se do ja bėjė njė videoklip edhe gjatė njė interviste tė mėparshme pėr Express.

    Duke folur pėr albumin e saj tė cilin e ka hedhur nė shitje nė fillim tė kėtij viti, Adelina thotė se ndihet mirė qė albumi i saj ka pasur njė sukses.

    “Ėshtė pritur shumė mirė, madje i ka kaluar edhe pritjet e mia”, thotė ajo nė kėtė bisedė.

    Pėrndryshe, “Nė pėrvjetor” e Adelina Eminit po qėndron qė dy javė nė maje tė top-listės sė emisionit “Top Albanian Hits” nė Radio Plus, njė votim ky shumė i rėndėsishėm pėr kėngėtaren sepse nga ai varet edhe klasifikimi i mėtutjeshėm nė Kėnga Magjike.

    Kėnga “Nė Pėrvjetor” me tekst tė Big Bastės dhe me orkestrim tė Darko Dimitrov konsiderohet njė prej favoritėve pėr ta fituar ēmimin e madh nė Kėnga Magjike.
    Share this post on: reddit

    No Comment.


      Ora ėshtė 19/5/2024, 22:21