BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    92 vjeēari martohet me vajzė 70 vjet mė tė re

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje 92 vjeēari martohet me vajzė 70 vjet mė tė re

    Mesazh nga Vizitor 10/7/2013, 08:22

    92 vjeēari martohet me vajzė 70 vjet mė tė re  F.0709104741803_m

    Thuhet qė dashuria nuk ka moshė. Kjo mbi tė gjitha vlen pėr Moussali Mohammed al-Moujamaie, njė fermer 92 vjeēar irakian, i cili sapo ėshtė martuar, pėr herė tė dytė nė jetėn e tij, me njė vajzė 70 vjet mė tė re se ai.
    Martesa u kremtua me shumė gėzim mbrėmjen e sė enjtes, kur i moshuari vendosi tė celebronte martesėn nė tė njėjtėn ditė me atė tė dy djemve tė tij tė vegjėl, tė moshave 16 dhe 17 vjeē.

    “Jam shumė i lumtur qė jam martuar nė tė njėjtėn ditė me dy djemtė e mi”, u shpreh Moujamaie. “I kam shtyrė dasmat e dy bijve tė mi disa herė nė mėnyrė qė tė mund tė arrija tė gjej njė grua tė mirė dhe tė martohem tė njėjtėn ditė me djemtė”, shtoi ai.

    Bashkėshortja e tij, Mouna Moukhlif al-Joubari, 22 vjeēe, po ashtu me origjinė nga fshati i tij, Goubban, nė afėrsi tė Samarras, tha se shpreson “ta bėjė tė lumtur bashkėshortin dhe tė pranohej nga fėmijėt e tij”.

    Moujamaie, i ve qė prej tre vjetėsh, ka fėmijė 12 djem dhe katėr vajza nga martesa e tij e parė, qė zgjati 58 vjet.

    Festa, ku tė pranishėm ishin liderė tė fiseve mė tė njohura tė rajonit, zgjati katėr orė dhe u shoqėrua nga kėngėt, vallėzimet dhe tė shtėna me armė zjarri. /Telegrafi/BW/


    Koment: Nuk arrij ta kuptoj per cfare dashurie eshte fjala ne kete mes me dallim moshe prej 70 vitesh.
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: 92 vjeēari martohet me vajzė 70 vjet mė tė re

    Mesazh nga Burrelsja 14/7/2013, 12:05

    debilja paska marr gjyshin e vet ehhh cka sbejn shumica femrave per lek

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 19/5/2024, 12:40