BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    . . . KUR REFUZON NJE MASHKULL

    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje . . . KUR REFUZON NJE MASHKULL

    Mesazh nga Princesha... 30/1/2014, 18:32


    Femrat 2010 - 2013 . . . Gjithmone kam menduar se mashkulli e ka teper te lehte, te ngacmoje apo te propozoje nje femer . . . perjashtoj ketu prototipet e meshkujve pa edukate dhe me nje vetevleresim te tepruar . . . . Por muajt e fundit kam filluar te mendoj ndryshe . . . pervec se e pranoj faktin qe meshkujt i zbukurojne situatat me shume se cduhet, qe nga neve femrat perkthehet si mashtrim ose genjeshter . . . Te dashura mike , meshkujt i zbukurojne situatat sepse kane frike nga refuzimi yne . . . pastaj le ta pranojme qe neve si qenje, pelqejme meshkujt qe mashtrojne me shume, edhe pse e kuptojme qe mashtrojne neve serish krijojme nje lidhje . . . E dini pse...?!!!! . . . Sepse femra ne fund, justifikohet perpara te gjitheve qe ishte viktime e nje mashkulli i cili e mashtroi . . . ajo mbrohet nese ngjarjet marrin nje rrjedh tjeter . . .
    Kthemi tek tema. . .Mashkulli propozon . . .ai lodhet per te formuluar fjalet e duhura...lodhet per te kuptuar cfare deshiron ti...lodhet per te kuptuar,se si je ti ne te vertete....lodhet duke te te “lutur” ty…lodhet duke menduar per ty…madje ai ndihet keq kur dridhet para teje, per te te thene se sa te do….dhe si perfundim, ti pa e vrare trurin fare nga “sakrificat” e tij deri te tanishme duke mos I kushtuar qofte pak kohe ta degjosh deri ne FUND. . .ja kercet nje fjalie “Me vjen keq por sje tipi im” . . . “JOoooooo ne cfare gjuhe duhet te ta them” . . . “Ehuuuuuu je me vonese, une jam e lidhur” . . . “Me vjen keq” . . . madje edhe pse jam femer , kete “Me vjen keq”, skam arritur ta deshifroj KURRE. . .Sepse te te vinte keq, nuk I thoje ate fjaline “Me vjen keq” . . . apo jo…?!!!
    Pse I kthejne keto pergjigje femrat thoni ju . . .Ka nga ata tipe qe u pelqen nje menyre te quajtur “terhiq e mos e keput” . . .d.m.th e mbajne mashkullin te varur ndaj saj, duke mos I kthyer pergjigje as PO e as JO. . . Tipi tjeter eshte tipi qe mundohet t’I kuptoje meshkujt , qe I degjon deri ne fund dhe u thote kemi mundesi per fillimin e nje njohje ose jo. . .Nje tip tjeter ose ndryshe tipi I interesantes . . . flet gjithe diten me lloj – lloj, ben rrolin e xhelozes histerike, madje fillon te bej edhe analiza dhe shembuj per shoqet e veta apo kushurirat, se ka problem kafet apo shkembimin e numrit, por ama kur shikon noj cun kolloz, punetor dhe te mire, nab en rolin e te ndershmes . . . Ka edhe tipe femrash qe u pelqen ti kene te gjithe per vete, madje joshin edhe te dashurin e shoqes…ose femrat koke-mushka, kurre zdegjojne asgje, u eshte tiposur ne tru nje pergjigje JO pa asnje alternative bindese, qe ska bir nene, tua kthej mendjen . . .
    Si ndihen meshkujt kur refuzohen…?!!! . . . Mendojne se dicka nuk shkon me paraqitjen e tyre, qe nuk ishin mjaftueshem te mire ne ate cfare thane, nuk jane te denje per ate femer, qe ajo genjen vetem e vetem ta heq qafe . . . pesojne nje ulje te ndjeshme vetevleresimi, lendim, trishtim, plogeshti, dhimbje…dhe jane te detyruar te mos flasin, madje meshkujt bien 3 here me shume ne dashuri kur refuzohen. . .Te dashura mike a nuk ju vjen pa keq…?!!!! Une nuk them tu thoni PO te gjitheve, por te gjeni fjale bindesi, per ti bere qe te kuptojne se ju e pelqeni, por keni deshire ti sorrollatni kot, apo ne rastin e nje JO , merrni mundimin te formuloni disa fjali bindese dhe jo lenduese, ashtu sic marrin mundimin edhe ata per ju. . . Kur meshkujt refuzohen behen shume keq. . . PROVOJENI JU . . . MENDONI SI DO NDIHESHIT, NESE JU REFUZOJNE NE MENYRE OFENDUESE . . . .

    . . . KUR REFUZON NJE MASHKULL 860051_450462218359119_1992057890_o

      Ora ėshtė 28/4/2024, 19:01