BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Thėnie tė famshme.....

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Thėnie tė famshme.....

    Mesazh nga Albatros 28/2/2010, 15:53

    Thėnie tė famshme..... Theni_10

    Disa nga thėniet mė tė famshme nė raportin mashkull-femėr dhe anasjelltas, nga tė famshmit…

    shkaktojnė vuajtje ose t’i kthejnė ato nė literaturė”, Stiven Stills

    “Meshkujt janė si kuverta e letrave. Ju do tė gjeni mbretin e rastit, por shumica prej tyre mendojnė si gomarėt”, Laura Sweson

    “Shumė shpesh shohim meshkuj tė menēur me vajza budallaqe, por me vėshtirėsi shohim femėr tė menēur me njė mashkull tė trashė”, Erika Jong

    “Kur femrat janė nė depresion ato mezi hanė apo dalin pėr shoping. Ndėrsa meshkujt pushtojnė njė tjetėr shtet”, Elayne Boosler

    “Pas ēdo mashkulli tė suksesshėm, qėndron njė femėr befasuese”, Maryon Pearson

    “Nė politik, nėse dėshironi qė diēka tė thuhet, pyeteni mashkullin. Nėse doni qė diēka tė kryhet, pyeteni femrėn”, Margaret Thatcher

    “Ende nuk kam dėgjuar, qė njė mashkull tė kėrkojė kėshilla se si tė kombinojė martesėn me karrierėn”,Gloria Steinhem

    “Disa nga ne jemi bėrė burrat, qė gjithnjė kemi dashur t’i martojmė”,Gloria Steinhem

    “Unė jam njė mbajtėse e mrekullueshme e shtėpisė. Sa herė qė lė njė burrė mbajė shtėpinė e tij”, Zsa Zsa Gabor

    “Femra ishte gabimi i dytė i Zotit”,Fredrish Nice

    “Nuk jam ofenduar asnjėherė nga barsoletat pėr biondet budallaqe sepse e di, qė nuk jam budallaqe…dhe gjithashtu e di qė nuk jam bionde”,Dolly Parton

    “Mbase femra do tė mund tė ndryshonte edhe botėn, por asnjėherė nuk do jetė nė gjendje tė ndryshojė njė mashkull”, Amy Snowden

    “Si do tė ishin meshkujt pa femrat? Tė vegjėl zotėri…shumė tė vegjėl”, Mark Twain

    “Gjinia mashkullore ėshtė kafshė shtėpiake, qė nėse trajtohet me butėsi dhe mirėsjellje, mund tė realizojė shumicėn e gjėrave”, Jilly Cooper

    “Urrejtja ime ndaj njė mashkulli asnjėherė nuk ka kaluar deri nė atė fazė, sa t’ia kthejė atij diamantet”, Zsa Zsa Gabor
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: Thėnie tė famshme.....

    Mesazh nga Burrelsja 13/7/2013, 13:05

    "Me e sigurt eshte varka ne mes te oqeanit se sa vajza ne duart e djalit"

    lypja se nuk ta jep
    merrja se nuk te thote gja


    Nuk Dua nje shtepi perrallash...Por nje jete perrallore...!!!

    Lumturia nuk eshte asnjehere e mrekullueshme ne momentet kur ne e jetojme, ate e bejne te magjike
    vetem kujtimet tona.

    Thuhet qe jeta esh e mrekullueshme, ... Jam absolutisht dakord...,Por ama gjer sa gjen dike qe ta shkaterron.

    Jeta me ka mesuar se: Duhet te harroj njerezit qe me harrojne mua
    Jeta ėshtė si njė shkallė , nėse ti shikon lart do tė jesh gjithmonė i fundit nė rresht ,por nėse ti shikon poshtė do tė shohėsh qė janė tė shumtė njerėzit qė do tė dėshironin tė ishin nė vendin tėnd !!

    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: Thėnie tė famshme.....

    Mesazh nga Burrelsja 13/7/2013, 13:07

    Perfundimisht kush ka faj?
    Ai qe genjen apo ti qe e beson?
    Ai qe "te le ne shi" apo ti qe thua "cerkon" ?
    Ai qe te "vret" apo ti qe i jep thiken?
    Ai qe qesh apo ti qe ben veten tende per te qeshur?
    Pra,mos i jepni kenaqesine askujt te jeni lodra e tyre !!!!


    Jeta zgjedh provat me te veshtira per njerzit e mrekullushem.!

    Jeta eshte fillimi i sfidave dhe vdekja eshte vendimi vleresues.Hidherimi nje dite mund te kthehet tek ti me nje buzeqeshje prej se ciles perfundimisht nuk do mund te largohesh dot kurre,sepse ne jete jo gjithmone do te te ndodh te jesh protagonisti kryesor i shkaktimit te vuajtjeve,por edhe bashkudhetar me vuajtjen

    Njė kopėsht vlerėsohet nga lulet qė ka,jo nga gjethet qė bien.
    Mėsohu ta vlerėsosh jetėn nga buzėqeshjet,jo nga lotėt .


    Gjej njė minutė pėr tė menduar, gjej njė minutė pėr t'u lutur,
    gjej njė minutė pėr tė qeshur.
    Nene Tereza

    Buzėqeshja zgjat jetėn, por varet se ēka fshihet pas saj: intriga,
    cinizmi, hipokrizia, injoranca, sarkazma, servilizmi apo sinqeriteti!

    Jetojme ne 1 Bote ku . . .E Verteta Mohohet, E Drejta Nuk Jepet, E Mira Harrohet, E "Pastra" Perbaltet dhe !@# Nderohet .

    Nuk m'do askush... m'do Allahu ♥
    Nuk m'sheh askush... m'sheh Allahu ♥
    Nuk m'beson askush... m'beson Allahu ♥
    Nuk m'gjykon askush... m'gjykon Allahu ♥
    Nuk kam afer askend... kam afer Allahun ♥
    Nuk lutem te askush... lutem te Allahu ♥
    Nuk gjunjezohem te askush... gjunjezohem te Allahu ♥

    Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.

    Njerezit e vetem, per te cilet do kesh gjithmone nevoje, jane ata qe te bejne te qeshesh, por jane shume te rralle.
    Nese takon ndonje, mbaje fort dhe mos e lere te te shpetoje me! ...

    Si mund tė pretendojmė qė gjėrat do tė ndryshojnė, nėse vazhdojmė tė bėjmė gjithmonė tė njėjtat gjėra? ''

    Sponsored content


    Buzqeshje Re: Thėnie tė famshme.....

    Mesazh nga Sponsored content

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 7/5/2024, 13:37