BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zhvishet Nora Istrefi!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫

    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    21042010

    Buzqeshje Zhvishet Nora Istrefi!

    Mesazh nga LePuRuShJa

    “Dy shokė” ėshtė kėnga me videoklip qė Nora Istrefi e ka publikuar kėto ditė. “Entermedia” ėshtė realizuese e videoklipit mė tė ri tė kėngėtares. Ndėrkaq kėnga flet pėr njė temė tė ndjeshme, njė temė qė ēdokush mund ta gjejė veten. Njė dashurie parealizuar vjen kėsaj here nėn ritmet e kėngės, ku njė vajzė dhe njė djalė, tė cilėt janė vetėm shokė, mė voė dashurohen, mirėpo kjo dashuri mbetet e parealizuar. “Ėshtė njė temė e lezetshme qė besoj se secili do ta gjejė veten”, shprehet Nora, e cila thotė se ėshtė ndarė shumė e kėnaqur me kėtė realizim tė kėtij videoprojekti. Nora edhe kėtė herė vjen me njė pamje tė re tė saj. Grimin ka zgjedhur t’ia bėjė Sellma, ndėrkaq modelin e flokėve Armendi.

    Zhvishet Nora Istrefi! 1_2210

    Ndėrkohė qė tashmė nėpėr videoklipe jemi mėsuar ta shohim Norėn tė zhveshur. Pjesa ku ajo ėshtė e zhveshur, sikur shpjegon Nora ka qenė shumė e lehtė pėr t’u realizuar. “Nuk ka qenė vėshtirė dhe kam qenė mė sutjena ngjyrė lėkure dhe mė pas djemtė e kanė bėrė atė pjesėn e vet kompjuterike”, thotė ajo pėr “Express live”. Ndėrkohė qė ajo shihet krejtėsisht e zhveshur sipėr belit, vetėm gjokin e mban me duar. Sa i pėrket kėtij realizimi Nora thotė se ka marrė komente tė mira nga shumė njerėz, si nga miq tė saj dhe familjarė, ashtu edhe nga fansat. “Tė them tė drejtėn se nuk e kam pritur”, janė fjalėt e saj. Deri mė tani ajo ka realizuar nė vazhdimėsi mė shumė kėngė ritmike. Jo pse nuk i pėlqen baladat, por Nora thotė se ėshtė nė kėrkim tė njė balade tė mirė pėr ta realizuar me videoklip. “Do tė vijė radha kur unė do tė bėj vodeoklip njė kėnge baladė, por unė jam nė kėrkim tė njė kėnge tė mirė”.

    Zhvishet Nora Istrefi! 9_2210

    Nė planet e Norės pėr 2010-n, nuk ėshtė martesa

    “Jam duke punuar disa kėngė dhe mė vonė do tė publikoj edhe njė kėngė ritmike”, shprehet ajo. Njė kėngė ritmike do tė publikohet pak mė vonė nga ajo, ndėrkaq tė tjera plane nuk zbulon, duke dashur kėshtu tė lėrė gjithēka tė rrjedhė spontanisht, pasi kjo ėshtė ēdoherė mė e bukur pėr tė. Edhe sa i pėrket martesės, Nora nuk thotė, pasi sikur asaj, edhe Robertit i pėlqen tė vijnė gjėrat natyrshėm, pa i planifikuar shumė ato. “Nuk kemi dėshirė tė planifikojmė, ashtu sikur edhe fejesėn qė e kemi bėrė shumė spontanisht, mbase edhe martesa do tė vijė kėshtu”.
    Share this post on: reddit

    No Comment.


      Ora ėshtė 19/5/2024, 03:36