BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia

    Mesazh nga Vizitor 24/9/2010, 15:45

    Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia A_335Kane kaluar nje jete te gjate se bashku e fati e ka dashur te pleqerojne te dy. E tyrja nuk eshte nje histori e mirefillte dashurie, por edhe sot ne moshe te thyer ata nuk bejne dot pa njeri-tjetrin. Kane me shume se 60 vjet bashke dhe lidhja e tyre eshte bere sic e donte zakoni i te vjeterve. Pelqimi i paleve per miqesine mes fiseve, dhe te ata te cilet do te lidhnin jeten, nuk kishin te drejte as te mesonin fatin e jetes. Sania ka qene vetem 9 vjec kur babai i saj vendosi ta fejoje.

    “Kam qene 9 vjec kur u fejova. Ne fillim me pa vjehrra”, thote Sania. Ne ate moshe, Sania ishte shume e re per te menduar per pergjegjesite qe do t’i binin mbi supe. Ramazani, i cili ka qene 18 vjec ate kohe, mes rrugeve te fshatit Grore dikush i prezanton gruan e ardhshme, te cilen nuk kishte te drejte as ta shikonte.

    Zakoni e donte qe cifti i fejuar te mos takoheshin deri ne diten e marteses. Sanija, grua e urte dhe e bindur ndaj fatit qe te tjeret vendosen per te, e nga ana tjeter Ramzani, nje burre zakoni edhe sot, kane kaluar se bashku nje jete mire. Cifti ka sjelle ne jete 10 femije. “Kam 6 djem dhe 4 vajza, jam e lumtur, i kam shume mire”, pohon Sanija.
    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Re: Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia

    Mesazh nga LePuRuShJa 24/9/2010, 15:51

    :001: :lol: ma mirė atėherė sesa sotė


    Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia 599514 Pėr ēiftin
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia

    Mesazh nga Vizitor 24/9/2010, 15:53

    Po Prah ele une jem me medimin tend Lepurushjaaa Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia 9189

    Sponsored content


    Buzqeshje Re: Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 2/5/2024, 09:20