MENDIME TĖ URTA AUTORIALE

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje MENDIME TĖ URTA AUTORIALE

Mesazh nga Vizitor prej 25/12/2010, 21:16

MENDIME TĖ URTA AUTORIALE Aforizma%20autor

. Heshtja jo gjithherė ėshtė ar!2. Ka shumė veta qė vezullojnė nė formė, por qė janė tė brishtė nė pėrmbajtje!3. Shoku i vėrtetė t’i zbulon dobėsitė me kohė . Ka “shokė” qė dobėsitė t’i mbulojnė, pėrderisa ato tė bėhen shumė, pastaj bėhet vonė!4. Ata qė vetvetes i shkaktojnė probleme nė jetė, nuk kanė kujt t’i ankohen!5. Tė ligjtė gjithmonė gjuajnė na pusia, ata kurrė nuk dalin pėrball!6. Ēdo kush ka tė drejtėn e fjalės. Lum ai qė ka durim tė dėgjoi llafazanėt!7. Njerėzit kanė tė drejtėn e fjalės, kjo s’nėnkupton se tė gjithė janė tė zotė e sajė!8. Ata qė kritikėn kanė nė rend tė parė - punėn e kanė tė fundit!9. Njeriu duke folur pėr njė ēėshtje tė caktuar, ngėrthen nė vete aftėsinė, kulturėn, diturinė...Ka disa qė nuk flasin, duke dashur qė me heshtje tė mbulojnė paaftėsinė e vet!10. Sinqeritet mbrohet me fuqinė e shpirtit, prandaj njerėzit e sinqertė edhe rrėmbehen!11. Atje ku pėrdhunohet drejtėsia, pa dyshim se mungon fuqia e ligjit!12. Aty ku dėgjohet zėri i fėmijės, ka gjallėri, ka ardhmėri!13. Nė mes atyre qė pranojnė realitetin, dhe atyre qė mohojnė kėtė, ėshtė lumi i mjerimit!14. Dėnimi mė i rėndė ėshtė, kur njerėzit nuk mund ta shikojnė njėri - tjetrin nė sy!15. Ata qė imagjinatėn nuk e kanė tė zhvilluar, pėr t’i bėrė gjėrat e mėdha realitet - ēdo gjė qė pason mė vonė si produkt i punės, ia veshin spontanitetit!16. Kureshtarėve iu mungon kultura e dėgjimit!17. Nėse tė gėnjejnė dy herė, zgjohu nga verbėrimi i besimit, se do tė gėnjejnė prapė!18. Vetėm injorantėt besojnė nė ēdo gjė!19. Njerėzit e mėdhenj tė gjitha aftėsitė e veta i pėrdorin nė shėrbim tė atdheut. Njerėzit e ulėt tė gjitha aftėsitė e veta i pėrdorin kundėr atdheut!20. Ka disa qė kur i hipin atit, mendojnė se do tė janė kalorės pėrjetė. Pikėrisht ata bien nė tė parin hendek!21. Nga poshtė i sheh lartėsitė mė mirė, nga lartė gjėrat tė duken tė vogla!22. Erėrat e dimrit nuk kanė pėr mision freskimin!23. Buzėqeshja zgjat jetėn, por varėt se ēka fshihet pas saj: intriga, cinizmi, hipokrizia, injoranca, sarkazmi, servilizmi, shpotia, dashuria, apo sinqeriteti!24. Tė vėrtetės mos iu friko kurrė, sepse mbjell hijen e dyshimit mbi te!25. Vetėm njerėzit e dobėt nuk i binden arsyes, pėr veprim nė dobi tė progresit!26. Armiku do tė te ndjek pa pushim - pėrderisa ti ikėn pa ndalur para tij!27. Qėllimkėqijtė ngurrojnė ta mbrojnė tė vėrtetėn!28. Gatishmėria pėr tu ndeshur me tė vėrtetėn- tregon sinqeritetin njerėzor!29. Madhėshtor tė bėnė shėrbimi ndaj atdheut, rėnia pėr te ėshtė hyjnizim i kėtij misioni!30. Pėrkushtimi dhe sakrifica ndaj ēėshtjeve tė mėdha, tė bėjnė tė pavdekshėm!31. Tė ligjtė - vetėm ligėsi ofrojnė- sa mė larg prej tyre, jeni larg ligėsive!32. Me armiqtė kurrė mos u bėnė i sinqertė- ata tė vrasin, pikėrisht me sinqeritetin tėnd!33. Kush vuan nga pasionet e ulėta, tradhtinė e ka si mjet triumfi!34. Ti ktheve dashurinė nė urrejtje, duhet shumė kohė pėr tė tjerėve, qė urrejtjen ta kthejnė nė

dashuri!35. E vėrteta duhet tė thuhet me guxim, pavarėsisht nėse u pėlqen tė tjerėve!
agusto
agusto
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/05/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 15
<b>Pikėt</b> Pikėt : 29
<b>Votat</b> Votat : 2
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : demokrati

Buzqeshje Re: MENDIME TĖ URTA AUTORIALE

Mesazh nga agusto prej 23/10/2015, 17:55

36.Te drejten e kerkon ēdo njeri,po njeriun e drejte se do asnje.MENDIME TĖ URTA AUTORIALE 2961154995

    Ora ėshtė 4/6/2020, 16:18