<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Bajerni shokon Interin

Mesazh nga LePuRuShJa 24/2/2011, 08:02

Bajerni shokon Interin 062

Bajerni i Mynihut nė rastin mė tė parė, ėshtė "hakmarrė" ndaj Interit pėr humbjen nė finalen e sezonit tė kaluar nė finalen e Ligės sė Kampionėve. Falė njė goli tė shėnuar nga Mario Gomez nė minutat e fundit tė takimit, bavarezėt dolėn triumfues nė San Siro pėrballė zikaltėrve tė Leonardos. Zikaltėrit, mundohen tė kontrollojnė lojėn nė minutat e para tė takimit, por skuadra gjermane, me kalimin e minutave fiton terren dhe jo vetėm qė balancon lojėn, por nė minutėn e 24 rrezikoi seriozisht portėn e Hulio Cezar teksa godet traversėn. Pėr zikaltėrit njė rast i mirė u shpėrdorua nga Kambiaso, i cili pas njė rrėmujė nė zonėn gjermane del vetėm pėr vete me portierin, por gjuajtja e tij devijohet nga Kraft. Pjesa e dytė nis aty ku pėrfundoi e para, me tė dyja skuadrat qė tregohen mė shumė tė kujdesshme pėr tė mos pėsuar gol se sa pėr tė shėnuar. Inter pėr disa minuta bėhet padron i fushės duke u shfaqur mė shpesh nė portėn zikaltėr, por gjithėsesi pa sukses.

Nė minutat e fundit tė takimit, atėherė kur Inter sposton lojėn nė gjysmėfushėn kundėrshtare dhe kur pritej fėrshėllima pėrfundimtare e gjyqtarit tė takimit, Bajern kalon nė avantazh me anė tė Gomez, njė gol ky qė favorizon bavarezėt nė ndeshjen e kthimit nė Gjermani, ku mund tė luajnė mė tė qetė. Takimi tjetėr i kėsaj mbrėmje, ai mes Marsejės dhe Manēester Junajted u mbyll nė barazim 0:0, duke lėnė tė sfidėn pėr nė ndeshjen e kthimit nė Angli ku e favorizuar shihet skuadra e Sir Aleks Ferguson.

Liga e Kampionėve rikthehet mė 5 mars me ndeshjet e kthimit tė kėsaj faze.

Ora ėshtė 19/5/2024, 10:23