BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Adela: Bjordi ėshtė i dashuri im

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Adela: Bjordi ėshtė i dashuri im

    Mesazh nga Vizitor 30/4/2009, 22:42

    Adela: Bjordi ėshtė i dashuri im 2aeqkw1


    Njė shprehje e shqipes thotė: "Nga fjalėt te veprat". Por nė Big Brother kemi shprehjen e kundėrt: "Nga veprat te...fjalėt". Adelajda ka pranuar pėr herė tė parė tė mėrkurėn nė shtėpinė e Big Brother, se ajo dhe Bjordi "janė tė dashur"... mė nė fund!

    Me gjithė puthjet dhe pėrqafimet mes tyre, qė kanė shkaktuar edhe tė qeshura, por edhe telashe, Adela nuk e kishte quajtur kurrė Bjordin "tė dashur", madje e mohonte kur e pyesnin drejtpėrdrejt.

    Por, dje, ndodhi! Ėshtė pohuar gjatė njė bisede, ku Adi pyet Mimozėn: "Do e ndėrroje Polin me Bjordin?" Mimoza i thotė qė kurrė, dhe shton me shaka: "Unė ta ndėrroj me kėtė fėmijė (pėr Bjordin)?!"

    Adi i thotė qė ideja e pyetjes sė tij ishte qė Adelajda tė merrte Polin, ndėrsa Mimoza tė merrte Bjordin. Adelajda i thotė Adit qė ato janė nė harmoni me njėra-tjetrėn dhe nuk duhet tė ndėrhynte tek ato: "Unė Polin e kam tė dashurin e shoqes, dhe Bjordin Mimoza e ka shok, dhe tė dashurin e shoqes!"

    Kėtu ėshtė vėnė re reagimi i tė gjithė banorėve. Ishte hera e parė qė ajo e cilėsonte lidhjen e saj. Anjeza i tha: "Tani do fle mė e qetė". Edhe ne tė tjerėt jemi tė kėnaqur, apo jo? Shyqyr qė ia mbėrritėm kėsaj dite. /

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 26/4/2024, 15:15