BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bukuria nuk ka fund...!!!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Bukuria nuk ka fund...!!!

    Mesazh nga LePuRuShJa 13/5/2009, 22:52

    E re, talente, mbi tė gjitha e bukur dhe sharmante. Kėshtu mund tė pėrshkruhet vajza e cila pėrfaqėsoi Kosovėn nė evenimentin e bukurisė "Top model of the World". Mund tė konsiderohet si njėra ndėr femrat me kėmbėt mė tė gjata nė fushėn e modės nė Kosovė. Trup dhe fytyrė tė bukur, pėmasa trupore qė do dėshironte ti kete ēdo femėr. Vetėm 16 vjeēare dhe ka arritur njė sukses tepėr tė madh. Ndėr ato suksese ka qenė edhe sfilimi pėr firmėn e njohur amerikane "Jovani".

    Bukuria nuk ka fund...!!! Bukuria_nuk_ka_fund_

    Jeni nė njė moshė shumė tė re por prej se keni filluar tė mereni me modelizėm keni pasur shumė suksese gjė qe vazhdoni akoma, kush ju pėrkrah nė kėtė drejtim?

    Po,ėshtė e vėrtetė qė nė moshė jam ende e re vetėm 16 vjeēare,kam 2 vite qė merem me modelizėm,kėto 2 vite i kalova me mjaft suksese por pa dyshim pėrkrahjen mė tė madhe e kam nga familja ime e sidomos nga nėna.

    Kush ju dha kurajo qė tė mereni me modelizėm?

    Pasi qė isha pjesėmarrėse dhe fituese e spektaklit Super Model of the Ėorld, Kosova 2007 kjo gjė mė dha kurajo qė tė vazhdoj mė tutje.


    Po t'ju ftojnė,a do konkuroni nė ndonjė eveniment bukurie nė Kosovė?

    Sigurisht, nėse ia vlen besoj qė do tė isha pjesėmarrėse.

    Cka paraqet bukuria pėr juve?

    Bukuria ėshtė njė virtyt qė e ke nga natyra e cila tė ndihmon shumė per karrierė nėse mendon tė meresh me modelizėm.


    Ka femra tė bukura Kosova?

    Pėr mendimin tim Kosova ka shumė femra tė bukura dhe mbi tė gjitha intelegjente.

    Evenimenti i fundit i bukurisė qė keni marė pjesė?

    Kam pasur shumė oferta, disa prej tyre nuk i kam pranuar ngase nuk ia vlente,Evenimentet e fundit kanė qenė nė muajn mars kur kam prezantuar fustane nuserie tė firmės “Jovani” nga Neė York ku gjithashtu krahas meje ka qenė edhe Eda e cila ka pėrfaqėsuar Shqiperinė. Po ashtu kam bėrė edhe nje katalog pėr njė firmė nė Kosovė. Ndėrsa tani kam njė ftesė pėr tė qenė pjesmarrėse nė javėn e modės nė Prishtinė.

    Pėrveē sfilatave nėpėr pasarela ju keni qenė imazh i disa firmave tė njohura botėrore, a ia keni parė hairin bukurisė?


    Po kam punuar nė New York me agjensione tė ndryshme dhe natyrisht qe ia kam parė shumė hajrin bukurisė.

    Thuhet se bukuria mund tė gjitha sfidat, mund edhe ēdo vėshtirėsi?

    Nuk do tė kisha thėnė ashtu pasi qė pas bukurisė duhet tė kesh edhe njerėz profesionist qė tė tė pėrkrahin nė ēdo vėshtirėsi, pėr fat tė mirė unė dhe shumė vajza shqipėtare kemi Fadil Berishėn i cili na ndihmon nė kėtė drejtim.

    A tė ofron vendi ku jeton gjithė mundėsitė pėr tė vazhduar punėn si modele?

    Jo edhe aq shumė, duke marrė parasysh qė ne jemi njė vend ende I pazhvilluar mirė, mund tė them qė ėshtė mirė dhe shpresoj qė vitet e ardhėshme do tė plotėsohen kushtet pėr vajzat e reja qė duan tė mirren me kėtė profesion.

    Keni menduar qė nė tė ardhmen tė mereni me ndonjė profesion tjetėr?

    Nuk e di ēfar mė sjell jeta nė tė ardhmen, por unė veten e mendoj nė modelizėm, por mė pėlqen shumė edhe aktrimi.

      Ora ėshtė 6/5/2024, 14:37