BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rina dhe Roma Shabani, binjaket me prejardhje shqiptare dominojnė nė ‘’Miss Lebanon’’

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Rina dhe Roma Shabani, binjaket me prejardhje shqiptare dominojnė nė ‘’Miss Lebanon’’

    Mesazh nga LePuRuShJa 19/10/2012, 12:50

    Rina dhe Roma Shabani, binjaket me prejardhje shqiptare dominojnė nė ‘’Miss Lebanon’’ Rina-roma1-200x300

    Pėr herė tė parė nė historinė e njė vendi ndodh qė spektakli mė i madh i bukurisė tė dominohet nga dy motra binjake. Shteti i Libanit kėtė vit e ka pėrjetuar njė gjė tė tillė, ku dy bukuroshet binjake Rina dhe Roma kanė fituar spektaklin ”Miss Lebanon” respektivisht Rina ėshtė shpallur miss kurse motra e saj binjake Roma si shoqėruesja e parė e misit.

    Por ēfarė ėshtė akoma mė interesante tek vajzat ėshtė mbiemri i tyre, gjė qė aludon shumė nė njė mbiemėr shqip. Sa qė lirisht mund tė thuhet se prejardhja e tyre nga babai ėshtė shqiptare, duke qenė se mbiemri i tyre ėshtė Shabani (Chibany), ndėrsa i ati i tyre ėshtė njė emigrant i cili pėr shkaqe tė biznesit ėshtė vendosur nė Liban nga ku ėshtė martuar me njė libaneze, ku nga kjo martesė ka dy vajzat binjake, Rinėn dhe Romėn.

    Rina, ”Miss Libani”

    Emri: Rina Shabani (Chibany)

    Mosha: 21

    Shkollimi: studimet e larta pėr arkitekture

    Hobi: sportet e ujit dhe leximi

    Gjatėsia: 178cm

    Pesha: 54kg

    Pėrmasat: 85-63-93

    Rina dhe Roma Shabani, binjaket me prejardhje shqiptare dominojnė nė ‘’Miss Lebanon’’ Rina1-214x300

    Cilėt janė synimet tua?

    Synimi im ėshtė tė gjej dashuri gjithkund, pėrfshirė kėtu edhe dashurinė time tė jetės dhe tė shijoj jetėn sė bashku me tė. Dėshiroj tė mėsoj diēka tė re secilėn ditė…

    Ēfarė ju inspiron mė sė shumti?

    Prindėrit e mi mė inspirojn gjithmonė pėr tė mirė.

    Ēfarė mendoni se keni kualitet tė mirė tek vetja dhe pse?

    Gjithmonė dėgjoj tė tjerėt, jam humane shumė, besimtare dhe produktive.



    Rina Shabani (Chibany)

    Sa e rėndėsishme ėshtė pėr juve tė dukeni bukur gjatė gjithė kohės?

    Sot nė botė shumė ėshtė e rėndėsishme tė dukesh bukur, por aparenca psiqike ka mė shumė rėndėsi.

    Ēfarė do kishe dashur tė ndryshosh tek vetja dhe pse?

    Nėse do mundja tė ndryshoj tek vetja ime atėherė do kishte qenė sensibiliteti im.

    Numėroni favoritet tuaja?

    Libri: Veronica decides to die.

    Dizajneri: Elie Saab.

    Filmi: Harry Potter.

    E konsideroni veten mė shumė dhėnėse apo marrėse?

    E konsideroj veten mė shumė dhėnėse. Kjo gjė ndikon tek unė tė jem nė tė ardhmen njė profesioniste dhe sigurisht qė do mundem tė bėj pėr vete gjithcka.

    Roma, ”Miss Libani” pėrcjellėsja e parė

    Cilat janė synimet tua?

    Tė realizoj veten, tė jem aktive, e shėndetshme, tė kem njė raport tė mrekullueshėm me prindėrit dhe miqtė, tė ndihmoj sa mė shumė qė tė mundem, t’i shėrbej Zotit, tė kem shancė dhe tė shijoj jetėn sa mė shumė.

    Kush ose ēfarė ju inspiron mė sė shumti nė kėtė botė?

    Prindėrit e mi.

    Ēfarė mendoni se keni kualitet tė mirė tek vetja dhe pse?

    Jam njė shok i mirė, dua tė ndihmoj tė tjerėt, jam shumė e afėrt me njerėzit dhe e kujdesshme njėkohėsisht.

    Sa e rėndėsishme ėshtė pėr juve tė dukeni bukur gjatė gjithė kohės?

    Tė jemi tė sinqertė, sot bota ka ndryshuar shumė dhe aparenca ėshtė e rėndėsishme pėr gjithkėnd dhe tė gjithė dėshirojnė tė duken sa mė shumė, pra e rėndėsishme ėshtė shumė qė unė tė dukem bukur dhe mirė gjatė gjithė kohės.

    Rina dhe Roma Shabani, binjaket me prejardhje shqiptare dominojnė nė ‘’Miss Lebanon’’ Roma-214x300

    Ēfarė do dėshiroje tė ndryshoje tek vetja dhe pse?

    Tė mendoj dhe tė mos shqetėsohem pėr tė kaluarėn dhe atė ēfarė ka ndodhur. Ne gjithmonė duhet tė shikojmė pėrpara dhe tė fokusohemi nė gjėra tė mira.

    Numėro favoritet tuaja nė kėtė jetė?

    Libri: Samarkand nga Amine Maalouf.

    Dizajneri: Elie Saab.

    Filmi: Moulin Rouge.





    Roma Shabani (Chibany)

    E konsideroni veten si dhėnės apo marrės?

    Unė definitivisht jam dhėnės e jo marrės. Mėnyra e dhėnies ėshtė shumė speciale dhe e mirė por jo nė tė gjitha rastet…

    /Blerand Rexhepi/

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 19/4/2024, 10:54