BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Shpat Kasapi: Kam arritur tė fitoj 16 mijė dollarė pėr njė koncert!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Shpat Kasapi: Kam arritur tė fitoj 16 mijė dollarė pėr njė koncert!

    Mesazh nga LePuRuShJa 22/10/2012, 18:48

    Shpat Kasapi: Kam arritur tė fitoj 16 mijė dollarė pėr njė koncert! Shpati

    Ka filluar tė merret me muzikė qė 12 vjeē, ndėrkohė qė sot po shijon suksesin, famėn, por… edhe paratė.

    A fitohet mjaftueshėm nga muzika?

    Pasi investoj nė karrierėn time, bėj klipe dhe kėngė e shumė punė tė tjera, sigurisht qė fitoj mirė. Mundohem tė jem mė i mirė e mė i mirė…

    Sa rėndėsi i jep performancės dhe pamjes?

    Jam personazh pulik dhe kujdes bėj nė tė gjitha paraqitjet qė nga pamja, ushqimi, look-u. Nė show biz patjetėr duhet tė bėsh hapa pėrpara me imazhin, me modėn dhe gjithēka qė bartin yjet botėrorė.

    Kush tė jep pėrkrahjen mė tė madhe?

    Pėrkrahjen mė tė madhe ma japin miqtė, nėna ime tė cilėn e admiroj dhe ka njė shije tė jashtėzakonshme, si dhe kuptohet, e dashura ime Afėrdita.

    A ke qenė ndonjėherė i dashuruar me njė vajzė maqedonase dhe a do ishe martuar me njė tė tillė?

    Po, kam qenė i dashuruar, por nuk kam menduar pėr martesė se kam qenė shumė i ri. Pra, dashuria nuk njeh fe dhe nacionalitet. Ajo nuk ka kufij.

    Si ėshtė tė jesh aq i famshėm sa Shpat Kasapi?

    Unė nuk e shoh veten ashtu, megjithatė bėj punėn e njė personazhi publik dhe mundohem me gjithė shpirt tė jem njeri si gjithė tė tjerėt, ndonjėherė mė pengon fama por ndonjėherė mė kryen punė (qesh).

    Tė pengon jeta publike?

    Jeta publike kėrkon mė shumė kujdes ndaj punėve dhe gjėrave qė i dėshiron, por nėse bėn njė balancė, atėherė gjithēka do jetė mirė.

    Cilėt janė anėt pozitive dhe negative tė show-bizit?

    Anė tė mira ka shumė, por edhe tė kėqija normalisht. Pėr tė filluar njė punė tė tillė duhet tė jesh i gatshėm pėr tė gjitha. Kjo nėnkupton tė kesh nerva tė pėrballosh tė gjitha, dashuri, fat pėr atė qė e punon. Fjala showbiz nėnkupton gjithēka (qesh).

    E mban mend honorarin tėnd mė tė lartė dhe ēfarė ke blerė me tė?
    Po, kam qenė nė njė koncert nė Amerikė, mbrėmje prej 16 mijė dollarėsh. Shumė mė kanė ndihmuar qė tė blej gardėrobė tė mirė dhe dhurata gjithashtu.

    BLERAND REXHEPI

      Ora ėshtė 1/5/2024, 23:23