<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Milan-Barēa, studenti njė hap larg mrekullisė

Mesazh nga Albatros 22/2/2013, 15:55

Milan-Barēa, studenti njė hap larg mrekullisė Largea_38141361543542

Njė student nga Britania e Madhe kaloi njė eksperiencė sa tė veēantė aq edhe tė hidhur kur pa t’i ikin nga duart plot 1 milionė stėrlina pėr shkak tė disfatės qė skuadra e Barcelonės pėsoi nė Milano. As mbiemri i njėjtė me atė tė mbrojtėsit katalanas nuk e ndihmoi djaloshin 20-vjeēar Simon Pique tė bėhej milioner edhe pse ai gjeti rezultatin e saktė tė 7 ndeshjeve tė Champions League, duke dėshtuar pikėrisht nė pėrballjen e “San Siros”.

Milan-Barcelona e tradhėtoi sepse nė skedinė ai e kishte parashikuar me njė barazim 1-1 fundin e 90 minutave. Pėr fatin e keq tė tij, kuqezinjtė nuk u lanė asnjė korridor katalanasve, duke shėnuar madje edhe golin e dytė qė shoi ėndrrėn e studentit. Gjithsesi, 20 vjeēari mund tė ngushėllohet me njė ofertė tė bėrė nga kompania ku kishte vendosur bastin, e cila i siguroi njė biletė falas pėr ndeshjen e kthimit Barcelona-Milan. Njė gjest qė mund ta ulė disi dhimbjen e djaloshit nga Trowbridge qė tashmė ėshtė i detyruar tė jetojė me mankthin e 90 minutėshit tė “San Siros”.

Ora ėshtė 27/4/2024, 05:16