BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zemra ime e zgjodhi Barcelonėn

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Zemra ime e zgjodhi Barcelonėn

    Mesazh nga Vizitor 4/6/2013, 13:19

    Zemra ime e zgjodhi Barcelonėn  F.0603210146291_m

    Barcelona e ka bėrė prezantimin zyrtar tė transferimit mė tė ri, Neymar, i cili deklaroi se ndoqi zemrėn kur vendosi tė kalonte nė Camp Nou e jo te Real Madridi.
    “Janė tė dy klube tė shkėlqyera, nuk ka dyshim pėr kėtė. Jam i kėnaqur qė tė dy klubet mė dėshironin. Unė e ndoqa zemrėn time dhe ja ku jam – njė lojtar i Barcės”.

    “Ishte njė vendim familjar. Unė gjithmonė e dėgjoj babanė dhe nėnėn time. Padyshim se kam marrė mė shumė oferta pėr mė shumė para. Paratė nuk na motivojnė”, ka deklaruar 21-vjeēari.

    Ai ėshtė shprehur i lumtur qė do ta ketė nė krah futbollistin qė e quajti mė tė mirin nė botė, Lionel Messi.

    “Unė nuk pėrpiqem tė bėhem mė i miri nė botė. Mė i miri nė botė ėshtė kėtu – Lionel Messi. Jam vėrtet i kėnaqur qė kam fatin tė luaj krahas tij”, ka shtuar braziliani.

    “Dua tė sjell shumė kėnaqėsi dhe triumfe kėtu. Jam shumė i lumtur. ishte njė moment shumė emocional dalja nė fushėn e Camp Nou. Njerėzit mė duartrokitėn”.

    “Duhet t’i mbaj lotėt. Po e jetoj ėndrrėn – ėndrrėn e fėmijės Neymar”, vazhdoi ish-sulmuesi i Santosit. /Telegrafi/


      Ora ėshtė 7/5/2024, 05:22